Změny ve mzdové účtárně pro rok 2015 - IV. Změny v zákoně č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si zakupte členství na Účetním Portálu.

Vlastní

  • Změny ve mzdové účtárně pro rok 2015 - IV. Změny v zákoně č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti (PDF, 69 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová 

11.3.2015 15:34

Ing. Růžena Klímová
S účinností od 1. 1. 2015 dochází zákonem č. 136/2014 Sb. ke změně zákona o zaměstnanosti a zákona o inspekci práce, a od 1. 8. 2014 ke změně zákona o organizaci a provádění pojistného na sociální zabezpečení.
V této souvislosti Vám přinášíme článek Ing. Růženy Klímové zaměřený na změny, které se týkají zaměstnávání osob se zdravotním postižením s dopadem do naplňování 4% podílu osob se zdravotním postižením.

PLATÍ pro rok 2015

Změny v zákoně o zaměstnanosti týkající se 4 % podílu ZPS

S účinností od 1. 1. 2015 dochází zákonem č. 136/2014 Sb. ke změně zákona o zaměstnanosti a zákona o inspekci práce, a od 1. 8. 2014 ke změně zákona o organizaci a provádění pojistného na sociální zabezpečení.  Předně dochází k opětné podpoře uplatnění osob se zdravotním postižením na chráněném i volném trhu tím, že znovu umožní agenturám práce jejich dočasné přidělování k výkonu práce k uživateli. Umožňuje se vyslání cizince ze třetí země na pracovní cestu podle § 42 zákoníku práce, jestliže to odpovídá povaze jím vykonávané práce, pro kterou byla udělena modrá karta, zaměstnanecká karta nebo povolení k zaměstnání.

Rozšiřují se skutkové podstaty přestupků a správních deliktů právnických osob na úseku pracovního poměru a dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, stejně tak jako se mění sazby pokut, jež je možné za přestupky a správní delikty ukládat. Znovu se zavádí kategorie osob zdravotně znevýhodněných v rámci osob se zdravotním postižením v § 67 zákona...

 

 

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace