Poradna Videosemináře Semináře našeho portálu

Aktuality

Podsekce (3816)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              

Přečtěte si šest tipů, jak zvládnout daňové přiznání na poslední chvíli

Zdroj: E15.cz

Nové27.3.2017 09:30 | Příprava daňového přiznání je administrativní činnost, kterou nemá rád nikdo z daňových poplatníků. Řada z nich tak vyplnění přiznání odkládá a nakonec jej připravuje na poslední chvíli a ve stresu. Výsledkem mohou být chyby v přiznání, kvůli kterým si poplatníci zbytečně přidělávají starosti a práci navíc. Jak se vyhnout chybám a daňové přiznání zvládnout na poslední chvíli?Informuje server E15.cz.

Za chybějící e-mail pokuta 50 tisíc. Finanční správa teď část pokut za kontrolní hlášení odpustí

Zdroj: ceskatelevize.cz

Nové27.3.2017 09:26 | Finanční správa začala firmám promíjet pokuty, které souvisí s porušením pravidel kontrolního hlášení DPH. Zatím tak učinila zhruba ve dvou desítkách případů za více než půl milionu korun.

Kdy vám hrozí pokuta od zdravotní pojišťovny?

Zdroj: finance.cz

Nové27.3.2017 09:21 | Pokud byla alespoň po dobu jednoho měsíce v roce 2016 vykonávána samostatná výdělečná činnost, tak je nutné zdravotní pojišťovně do 2. května doručit přehled o příjmech a výdajích za rok 2016. Nesplnění této povinnosti je sankciováno, informuje server finance.cz.

Novinky 1. čtvrtletí 2017 pro veřejnou správu

Zdroj: Oswald

Nové24.3.2017 14:59 | Přinášíme Vám nový článek od autorky paní Ing. Bc. Lenky Zábojové, který se zabývá tématikou novinek 1.čtvrtletí 2017 pro veřejnou správu.
Obsahem je například nové Nařízení vlády o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev, shrnutí Zpráv Ministerstva financí pro obce a kraje, Soubor praktických otázek a odpovědí k EET u obcí a dobrovolných svazků obcí nebo novela zákona o dani z přidané hodnoty.
Petra

Důležitá informace k dotacím..

Zdroj: Oswald

Nové24.3.2017 14:45 | Úřad práce ČR upozorňuje žadatele, že 20. 3. 2017 zahájil příjem žádostí do projektu POVEZ II formou kolové výzvy s alokací 1 mld. Kč. Nově probíhá příjem žádostí prostřednictvím elektronického formuláře na webových stránkách.
Podpora odborného vzdělávání od Úřadu práce splňuje podmínky pro naše oba Specialisty s názvy: Mzdové účetnictví 2017 a Daňový specialista 2017.
U specialistů jsme aktualizovali zdůvodnění ceny, u kterých naleznete také životopisy lektorů. Brzy bude také aktualizovaný kompletní harmonogram.
Tereza

Pokuta za krácení daní nemusí stačit. Trestní stíhání je možné i po daňovém penále, rozhodl soud

Zdroj: Aktuálně.cz

Nové24.3.2017 09:53 | Nejvyšší soud vydal důležitý verdikt, ve kterém připustil možnost trestního postihu člověka, který už byl kvůli krácení daně penalizován finančním úřadem. Zároveň soudci zdůraznili, že pokud trestnímu rozsudku předchází sankce v daňovém řízení a její úhrada, je nutné to při výměře postihu zohlednit.

Jak na daně aneb v čem dělají zaměstnanci a podnikatelé nejčastěji chyby

Zdroj: ceskatelevize.cz

Nové24.3.2017 09:47 | Chybějící podpis nebo přílohy a špatně spočítané snížení daňového základu. S takovými chybami v daňovém přiznání se nejčastěji setkává finanční úřad. Češi navíc daně odevzdávají pozdě a za opravy chyb zbytečně platí.

Placené volno nebo úlevy na daních? Jaké výhody má studium při práci

Zdroj: EuroZprávy.cz

Nové24.3.2017 09:42 | Rozhodnutí začít se studiem při zaměstnání není jednoduché. Dodatečné zvyšování kvalifikace je totiž časově i finančně velmi náročné. V případě studia při práci se proto vyplatí dosáhnout dohody se zaměstnavatelem. Pokud je zvyšování kvalifikace důležité pro konkrétní pracovní pozici, máte nárok na řadu výhod v podobě placeného volna i odečtu daní. Zavázat se ale musíte k úspěšnému plnění studijních záležitostí. Jaká práva a povinnosti při studiu během zaměstnání máte? To vám prozradíme v následujícím článku.
Informuje server EuroZprávy.

Jak vyplnit přehledy za rok 2016 v příkladech

Zdroj: finance.cz

Nové24.3.2017 09:32 | Osoby samostatně výdělečně činné musí mimo daňové přiznání vyplnit přehledy o příjmech a výdajích. Jeden přehled je nutné odevzdat na místně příslušné OSSZ a druhý příslušné zdravotní pojišťovně. Vyplňování obou přehledů se liší. Podívejme se na praktické příklady, informuje server finance.cz.

Přiznání k dani z příjmů právnických osob za rok 2016–2. díl

Zdroj: Oswald

Nové23.3.2017 14:45 | Přinášíme Vám slíbené pokračování článku od paní Ivany Pilařové na téma přiznání k dani z příjmů právnických osob za rok 2016. Tentokrát se článek věnuje konkrétním řádkům daňového přiznání a také jednotlivým přílohám daňového přiznání.
Máte podané přiznání k dani z příjmů právnických osob?
Pokud nemáte, doporučujeme článek projít, zda jste v souladu s názory autorky.
Pokud jste již daňové přiznání podali, i tak doporučujeme oba díly proběhnout. V případě, že byste si našli chybu, můžete v souladu s Daňovým řádem podat opravné přiznání k dani z příjmů právnických osob.
Paní autorce děkujeme, že nám i v tomto „hustém čase“ připravila průvodce přiznání k dani z příjmů právnických osob.
Petra

Dnes je Út 28. 3. 2017, svátek má Soňa

Novinky ve srážkách ze mzdy k 1.1. 2017

Zdravotní pojištění 2. dílbanner-Co by měl o DPH vědět i neplátce s O. Hochmannovou

Převodový můstek

Rekodifikace

Články ZDARMA

 

danovy specialista

danovy specialista

Autorský tým

Naši partneři

Komora daňových poradců ČRVOX - kurzy, semináře, rekvalifikaceATLAS consulting spol. s r. o. - softwarová společnost Nakladatelství BILANCE, spol. s r.o.NOVATIS s.r.o.Svaz účetních Hradec KrálovéAgentura BOVABRZO

Časopis účetnictví

Anketa

Líbí se Vám vzhled nového PORTÁLU?

Odreagujte se <<

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Neuvoo je vyhledávač pracovních příležitostí, který shromažďuje všechny pracovní nabídky dostupné na internetu. Funguje podobně jako Google, jen pro pracovní nabídky. V současné době mají na stránkách okolo 400 000 volných pozic. Neuvoo funguje ve více než 60 zemích světa a z české stránky se návštěvník jednoduše dostane na ty ostatní. Během chvilky si tak můžete najít práci v Británii, Kanadě, jižní Americe nebo třeba na Novém Zélandu. více informací

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník seděl u svého stolku a roztržitě hleděl na ulici výkladem malého elegantního obchodu, který mu patřil. Před výkladem se zastavila holčička a přitiskla nos na sklo. Oči modré jako nebe se jí rozzářily,... více informací

Kurzy měn

Vlajka meny EUR změna {value}%
Vlajka meny USD změna {value}%
Vlajka meny GBP změna {value}%
Vlajka meny CHF změna {value}%
REPO sazba ČNB

Počasí

Počasí Počasí Počasí
Počasí Počasí Počasí

Platební brána GoPay

Našimi klienty jsou

  • ABC AuditBDO Czech republicCCA Group a.s.Česká spořitelna a.s.Deloitte Advisory s.r.o.
  • DHLE-Consulting Czech s.r.o. Ernst & Young, s.r.o. Euro-Trend FINAUDIT s.r.o. Fučík a partneři
  • H&P Account Tax Consulting a.s.KPMGPPFTPA Horwath VORLÍČKOVÁ PARTNERS White & Case, advokátní kancelář
Prohlášení o ochraně osobních údajů | Všeobecné podmínky užívání internetových služeb | Obchodní podmínky provizního systému Účetního portálu
Přidat do oblíbených
Oswald

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace