Daňový specialista 2017
Daňový specialista 2017 Mzdové účetnictví 2017

Aktuality

Podsekce (4095)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              

Ve Sbírce zákonů byl zveřejněn zákon o nemocenském pojištění a zákon o pojistném na veřejné zdravotní pojištění

Zdroj: MV ČR

Novédnes v 12:27 | Ve Sbírce zákonů byly dnes zveřejněny:
- zákon č. 148/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony a
- zákon č. 145/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 592/1992 Sb., o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, ve znění pozdějších předpisů.
Lucie

Vedení a předkládání evidenčních listů důchodového pojištění

Zdroj: Oswald

Nové19.5.2017 14:16 | Tiskopis „Evidenční list důchodového pojištění“ (ELDP) slouží k plnění povinnosti zaměstnavatele v důchodovém pojištění.
Vykazuje se na něm především doba důchodového pojištění zaměstnance a jeho vyměřovací základ za daný kalendářní rok. Zaměstnavatel je povinen ČSSZ předložit ELDP ve stanovených lhůtách, zpravidla vždy do 30. 5. následujícího kalendářního roku. ELDP se podává na předepsaném tiskopise a způsobem, který stanoví zákon. Podání se činí v elektronické podobě ve formě datové zprávy, která musí být ve formátu, struktuře a tvaru určeném ČSSZ a zveřejněném na úřední desce ČSSZ.
Lhůta je do 30 dnů ode dne zápisu údajů do evidenčního listu (zápis se provádí za každý kalendářní rok po účetní závěrce nejpozději však do 30. dubna následujícího kalendářního roku).
P.

Metodický pokyn k aplikaci zákona o evidenci tržeb - verze 2.0

Zdroj: etrzby.cz

Nové19.5.2017 11:45 | Generální finanční ředitelství aktualizovalo Metodický pokyn k aplikaci zákona o evidenci tržeb k 15. 5. 2017.
Důležité: O příjem z drobné vedlejší činnosti ve smyslu ustanovení § 12 odst. 3 písm. h) ZoET se bude jednat v případě, že veřejně prospěšný poplatník v roce, jenž předchází roku, ve kterém by mu bez dalšího vznikla povinnost evidence tržeb z vedlejší podnikatelské činnosti, měl příjem/výnos z této činnosti nejvýše 300 000 Kč nebo tyto příjmy činily nejvýše 5 % z celkových příjmů/výnosů veřejně prospěšného poplatníka za sledované období.
Petra

O potvrzení bezdlužnosti požádejte berňák online. Datovku k tomu nepotřebujete

Zdroj: Podnikatel.cz

Nové19.5.2017 09:16 | Po podnikatelích, kteří žádají například o úvěr, chtějí banky potvrzení bezdlužnosti od finančního úřadu. O toto potvrzení můžete zažádat online.

Jana

Firmy získaly zbraň proti finančním úřadům. Bude stačit obchodní partnery zkontrolovat ve veřejných databázích

Zdroj: IHNED.cz

Nové19.5.2017 09:08 | Přichází zásadní změna, která podnikatelům dává do rukou zbraň, jak se hájit proti obviněním ze strany finančních úřadů, že dostatečně neprověřili své obchodní partnery. Týká se to prověřování, zda firma není zapletena do karuselových podvodů.

Jana

PROKAZOVÁNÍ SLOŽENÍ JISTOTY FORMOU BANKOVNÍ ZÁRUKY V NABÍDCE V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Nové19.5.2017 09:01 | Ke dni 18. dubna 2017 nabývá vůči některým zadavatelům účinnosti ustanovení o povinnosti elektronické komunikace mezi zadavatelem a dodavatelem v zadávacím řízení. Podle § 211 odst. 3 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek (dále jen „zákon“) musí písemná komunikace mezi zadavatelem a dodavatelem probíhat elektronicky, výjimky jsou možné pouze v případech uvedených v písmenech a) až d) § 211 odst. 3. Toto ustanovení má odloženou účinnost.

Jana

MPSV chce usnadnit projednávání a schválení novely zákoníku práce, upraví diskutované body

Zdroj: MPSV

Nové19.5.2017 08:44 | Ministerstvo práce a sociálních věcí chce odblokovat projednávání novely zákoníku práce v Poslanecké sněmovně. Proto připravilo pozměňovací návrhy, které by měly v zásadních bodech sblížit postoje zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů.

Jana

Podnikatelé jsou likvidováni zajišťovacími příkazy, útočila TOP 09 na vládu

Zdroj: idnes.cz

Nové18.5.2017 08:55 | Jsem upřímně ráda, že se někdo konečně zabývá zajišťovacími příkazy, nemožností poté fungovat a nezvyklými způsoby chování pracovníků finačních úřadů.
Všichni z Vás, kteří jste to zažili v přímém přenosu, víte o čem je řeč. Ti, kteří nevíte, nemůžete uvěřit.
Bylo pro mne nepochopitelné, proč o tom nikdo nepíše a oficiálně nemluví.
DĚKUJI!
Stále věřím, že žijeme v demokratické zemi.
P.

Prezidium Hospodářské komory je kompletní. Nově jsou ve vedení dvě ženy

Zdroj: Hospodářská komora ČR

Nové18.5.2017 08:45 | Delegáti 29. sněmu Hospodářské komory zvolili své viceprezidenty, ve vedení Komory usednou dvě ženy. Viceprezidenty se stali Irena Bartoňová Pálková, Bořivoj Minář, Roman Pommer a Michal Štefl. Nově funkce viceprezidentky se ujme také současná prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.

Jana

Sněmovna schválila vyšší nemocenskou pro dlouhodobě nemocné zaměstnance

Zdroj: MPSV

Nové18.5.2017 08:30 | Zaměstnanci, kteří jsou dlouhodobě v pracovní neschopnosti, budou mít nárok na vyšší nemocenskou. Poslanecká sněmovna schválila novelu, podle které budou po 31. dni pracovní neschopnosti nemocní dostávat 66 procent redukovaného denního vyměřovacího základu. Od 61. dne nemoci se dávka zvýší na 72 procent.

Jana

Dnes je Po 22. 5. 2017, svátek má Emil

Novela DPH v roce 2017

Novinky ve srážkách ze mzdy k 1.1. 2017

Zdravotní pojištění 2. díl

Převodový můstek

Rekodifikace

Články ZDARMA

 

danovy specialista

danovy specialista

Autorský tým

Naši partneři

Komora daňových poradců ČRVOX - kurzy, semináře, rekvalifikaceATLAS consulting spol. s r. o. - softwarová společnost Nakladatelství BILANCE, spol. s r.o.NOVATIS s.r.o.Svaz účetních Hradec KrálovéAgentura BOVABRZO

Časopis účetnictví

Anketa

Líbí se Vám vzhled nového PORTÁLU?

Odreagujte se <<

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Neuvoo je vyhledávač pracovních příležitostí, který shromažďuje všechny pracovní nabídky dostupné na internetu. Funguje podobně jako Google, jen pro pracovní nabídky. V současné době mají na stránkách okolo 400 000 volných pozic. Neuvoo funguje ve více než 60 zemích světa a z české stránky se návštěvník jednoduše dostane na ty ostatní. Během chvilky si tak můžete najít práci v Británii, Kanadě, jižní Americe nebo třeba na Novém Zélandu. více informací

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník seděl u svého stolku a roztržitě hleděl na ulici výkladem malého elegantního obchodu, který mu patřil. Před výkladem se zastavila holčička a přitiskla nos na sklo. Oči modré jako nebe se jí rozzářily,... více informací

Kurzy měn

Vlajka meny EUR změna {value}%
Vlajka meny USD změna {value}%
Vlajka meny GBP změna {value}%
Vlajka meny CHF změna {value}%
REPO sazba ČNB

Počasí

Počasí Počasí Počasí
Počasí Počasí Počasí

Platební brána GoPay

Našimi klienty jsou

  • ABC AuditBDO Czech republicCCA Group a.s.Česká spořitelna a.s.Deloitte Advisory s.r.o.
  • DHLE-Consulting Czech s.r.o. Ernst & Young, s.r.o. Euro-Trend FINAUDIT s.r.o. Fučík a partneři
  • H&P Account Tax Consulting a.s.KPMGPPFTPA Horwath VORLÍČKOVÁ PARTNERS White & Case, advokátní kancelář
Prohlášení o ochraně osobních údajů | Všeobecné podmínky užívání internetových služeb | Obchodní podmínky provizního systému Účetního portálu
Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace