Poradna Videosemináře Semináře našeho portálu
Mzdová konference

Aktuality

Podsekce (3503)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              

Ke zvýšení výběru daní přispělo hlášení DPH i EET

Zdroj: novinky.cz

Nové23.1.2017 09:13 | Lepší evidence DPH a zavedení první vlny EET vedly ke zvýšení příjmu daní, uvedla v neděli v České televizi náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová. Zopakovala tvrzení ministra Andreje Babiše, že prosincový výběr daní z restaurací se meziročně zdvojnásobil. Hlášení DPH podle ní vedlo ke zvýšení příjmu z DPH o deset miliard.

U hospod má EET výsledky, ale řemeslníci ho budou obcházet, tvrdí ekonomové

Zdroj: ceskatelevize.cz

Nové23.1.2017 09:08 | Do systému elektronické evidence tržeb už poslali podnikatelé 126 milionů účtenek. Tržby za prosinec dosáhly téměř 20 miliard korun, o rok dříve to byla polovina. Podle ekonomů je na hodnocení vlivu EET ještě brzo, protože na tržbách se projevilo i zdražování v restauracích. Je ale zřejmé, že přiznané tržby i příjmy státu vzrostly. Vliv dalších fází EET ale podle nich ministerstvo nepropočítalo a především u řemeslníků hrozí, že budou systém obcházet.

Zveřejněna metodická pomůcka pro SME/SMP

Zdroj: Komora auditorů ČR

Nové20.1.2017 09:32 | Přinášíme Vám metodickou pomůcku pro malé a střední podniky a auditorské praxe, která je zveřejněna na stránkách Komory auditorů České republiky.
Tereza

Záznam tiskové konference k datům z elektronické evidence tržeb

Zdroj: MFČR

Nové20.1.2017 09:14 | Přinášíme Vám záznam z tiskové konference, která se týká dat z elektronické evidence tržeb. Video bylo zveřejněno na stránkách Ministerstva financí České republiky.
Tereza

Evidence tržeb plní očekávání: Finanční správa registruje 100% zvýšení tržeb

Zdroj: MFČR

Nové20.1.2017 09:09 | Elektronická evidence tržeb funguje plynule a bez problémů. Do systému se od spuštění zapojilo již 43 tis. poplatníků, kteří odeslali celkem 119 mil. účtenek. Průměrná doba odezvy, která je měřena i nezávislými třetími stranami, se pohybuje pod setinou sekundy.

Minimální mzda a co se zní odvozuje, zaručená mzda

Zdroj: Oswald

Nové19.1.2017 14:17 | Minimální mzda je od roku 2017 vyšší, činí 11 tisíc Kč. V přehledu, který předkládáme, Vám připomínáme, že je nutné dodržovat nejen minimální mzdu, ale zejména zaručenou mzdu. Tedy mzdu podle vykonávané práce, která bude ve většině případů vyšší než 11 tis. Kč. Osobně doporučuji si svoje profese ve firmě zařadit do skupiny prací, aby bylo jasné, jaká zaručená mzda je. Dále bych upozornila, že se zrušila výjimka pro invalidní důchodce, kteří měli do konce roku 2016 minimální mzdu nižší. Od roku 2017 tedy všichni stejně.

Ústavní soud zrušil dvě ustanovení zákona o dani z přidané hodnoty, která upravují kontrolní hlášení

Zdroj: usoud.cz

Nové19.1.2017 13:56 | Ústavní soud zrušil ustanovení § 101d odst. 1 dnem 31. 12. 2017 a ustanovení § 101g odst. 5 zákona o DPH.
Co se týká § 101d odst. 1, Ústavní soud dospěl k závěru, že zákon musí blíže vymezit alespoň okruh údajů, které musí plátce sdělovat.
Ustanovení § 101g odst. 5 stanoví, že „výzva, která se doručuje prostřednictvím veřejné datové sítě na elektronickou adresu, se považuje za doručenou okamžikem odeslání správcem daně“. Plátce se tak může dostat do situace, kdy je mu ukládána povinnost, o které se bez vlastní viny ani nedozví.
Více se dozvíte v aktualitě ze serveru www.usoud.cz a www.novinky.cz.
Tereza

Podklady pro daň z nemovitosti přijdou e-mailem. Mohou tak skončit spory s úřadem, jestli přišla složenka

Zdroj: IHNED.cz

Nové19.1.2017 09:31 | Majitelé nemovitostí mohou letošní rok platit daň z nemovitosti z údajů zaslaných elektronicky. Nebudou tak muset čekat na složenku a přít se s úřady, když nedojde. O možnost získávat podklady k platbě mailem však musí lidé nejdříve požádat.

Nastal čas zpřísnit kontroly EET, podle Babiše řada podnikatelů nebere své povinnosti vážně

Zdroj: ceskatelevize.cz

Nové19.1.2017 09:25 | Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce zpřísnit kontroly elektronické evidence tržeb (EET). Podle něj novou povinnost řada podnikatelů nebere vážně. Dosud úředníci provedli 1842 kontrol. Chyby zjistili na 160 místech a zahájili správní řízení.

Zaměstnavatelé musí dodržovat nařízení vlády, které od ledna zvýšilo minimální mzdy řidičům autobusů

Zdroj: MPSV

Nové19.1.2017 09:18 | Od ledna začalo platit nařízení vlády, které zvýšilo minimální mzdy řidičům ve veřejné autobusové dopravě. Ministerstvo práce a sociálních věcí dohodu zprostředkovalo při složitých tripartitních jednáních mezi dopravci, zástupci vlády, krajů a zaměstnaneckými odbory. MPSV nyní upozorňuje, že zaměstnavatelé musí
respektovat právní předpisy a při odměňování řidičů je zohlednit. Na dodržování minimální a nejnižší zaručené mzdy, včetně řidičů autobusové dopravy, se tento rok při kontrolách zaměří i Státní úřad inspekce práce (SÚIP).

Dnes je Út 24. 1. 2017, svátek má Milena

banner-Co by měl o DPH vědět i neplátce s O. HochmannovouEET - metodický pokyn GFŘ - 2.dílNovela zákonného opatření dani o nemovitých věcí

Průvodce ČÚS-řešené

Upoutávka Objednejte si

Převodový můstek

Rekodifikace

Články ZDARMA

 

danovy specialista

danovy specialista

Autorský tým

Naši partneři

Komora daňových poradců ČRVOX - kurzy, semináře, rekvalifikaceATLAS consulting spol. s r. o. - softwarová společnost Nakladatelství BILANCE, spol. s r.o.NOVATIS s.r.o.Svaz účetních Hradec KrálovéAgentura BOVABRZO

Časopis účetnictví

Anketa

Líbí se Vám vzhled nového PORTÁLU?

Odreagujte se <<

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník seděl u svého stolku a roztržitě hleděl na ulici výkladem malého elegantního obchodu, který mu patřil. Před výkladem se zastavila holčička a přitiskla nos na sklo. Oči modré jako nebe se jí rozzářily,... více informací

Po čem manažeři touží a co potřebují

Po čem manažeři touží a co potřebují

Každý zkušenější obchodník vám řekne, že chtít není to samé jako potřebovat. Každý zkušenější psycholog vám to potvrdí. Pojďme se na toto téma podívat očima manažera. více informací

Kurzy měn

Vlajka meny EUR změna {value}%
Vlajka meny USD změna {value}%
Vlajka meny GBP změna {value}%
Vlajka meny CHF změna {value}%
REPO sazba ČNB

Počasí

Počasí Počasí Počasí
Počasí Počasí Počasí

Platební brána GoPay

Našimi klienty jsou

  • ABC AuditBDO Czech republicCCA Group a.s.Česká spořitelna a.s.Deloitte Advisory s.r.o.
  • DHLE-Consulting Czech s.r.o. Ernst & Young, s.r.o. Euro-Trend FINAUDIT s.r.o. Fučík a partneři
  • H&P Account Tax Consulting a.s.KPMGPPFTPA Horwath VORLÍČKOVÁ PARTNERS White & Case, advokátní kancelář
Prohlášení o ochraně osobních údajů | Všeobecné podmínky užívání internetových služeb | Obchodní podmínky provizního systému Účetního portálu
Přidat do oblíbených
Oswald

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace