PŘISPĚLI JSME 90436 Kč – DĚKUJEME...

13. Daň z přidané hodnoty 2021 = VII. BLOK - PŘÍKLADY V NÁVAZNOSTI NA ÚČETNICTVÍ

Ing. Pěva Čouková

Datum: 13.10.2021
Autoři
: Ing. Pěva Čouková 


DPH PŘÍKLADY V NÁVAZNOSTI NA ÚČETNICTVÍ

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Seha13.10.2021 17:08

    Děkuji za fičák :))

  • Seha13.10.2021 15:44

    v prvním testu otázka 11 - asi by tam mělo být doplněno, že motor. vozidlo je nové

  • Seha13.10.2021 14:31

    ještě jeden dotaz prosím: plátce uskuteční z cca 90% osvobozený měsíční nájem, ale z důvodu komplikací nechce vůbec krátit nároky na odpočet a vůbec je neuplatní. Je nějaký problém, pokud v daňové evidenci uplatní nenárokované DPH do daňových nákladů v plné výši? Logicky předpokládá, že tyto nároky jsou nižší než náklady na zpracování účetní a daňové agendy. Děkuji.

  • Lenka13.10.2021 13:48

    Dobrý den, pokud nám jako neplátci byl fakturován pronájem nebytových prostor s DPH 21% a měl být osvobozen podle § 51 bez nároku na odpočet daně, jak napravit a argumentovat dodavatelům. Některé faktury jsou již uhrazené, některé jsou za 10/21 ještě neuhrazené vystavené s DUZP 1.10. Od 12.10. jsme již plátci. Dodavatel má podle smlouvy fakturovat do 15 dne v měsíci. Velmi děkuji

  • Lenka13.10.2021 10:50

    Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu, možná se přímo netýká DPH, ale potřebovala bych si ujasnit účetní případ, kdy společnost s.r.o., neplátce DPH, zakoupila nemovitost – nebytové prostory, kterou přestavuje na bytové prostory, a tyto poté bude prodávat občanům. Jedná se mi o to, jak o této budově a TZ účtovat, zda jako o majetku, či zásobě. Moc mi „nesedí“ pojem zboží – kdy je uvedeno, že o zboží se jedná tehdy, pokud jej společnosti nevyužívá a neprovádí na něm TZ. Společnost dosud jen nemovitosti, které má v majetku pouze pronajímala. Předem velmi děkuji.

  • Seha13.10.2021 08:39

    Dobrý den, prosím ujasněte mi otázku, zda budeme daň z přidané hodnoty, která se v rámci EU vybírá a odesílá přes OSS do jiných států EU poprvé za 3.Q. 2021, považovat za daň se vším všudy, nebo protože to není naše daň stanovená podle českých zákonů, nejde o daň v českém slova smyslu? Již v minulosti docházelo ve výkladech např. při brutaci v přeshraničním styku k výkladů, že cizí daně nejsou u nás považovány za daně, ale jiné náklady a to i ve vztahu ke správě daní. Děkuji.

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :