Aktuality

Podkategorie (3006)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 465Následující

Informace k novele zákona o DPH s plánovanou účinností od 1. 1. 2020

Zdroj: Finanční správa

Nové24.1.2020 14:46 | Informace obsahuje postupy pro daňové subjekty v případech, kdy novela zákona o DPH dosud nenabyla účinnosti.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Peníze místo stravenek? Restaurace i firmy stravenkový paušál vítají

Zdroj: MFČR

Nové24.1.2020 14:37 | Už příští rok budou moci zaměstnanci místo stravenek dostávat peníze. S touto revoluční změnou počítá připravovaná novela zákona o daních z příjmů. Stravenkový paušál zaměstnavatelům umožní vedle závodního stravování a stravenek poskytovat daňové zvýhodnění stravování také přímo ve formě peněžních prostředků. Příspěvek na stravování osvobozený od daní a pojistných tak budou moci využít i zaměstnanci, kteří na něj dnes nedosáhnou. Zaměstnavatelům i podnikatelům přijímajícím stravenky výrazně poklesne administrativa a odpadnou náklady na poplatky a provize, které jsou se stravenkami spojené.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Mimořádná nabídka pro členy Účetního Portálu

Zdroj: Účetní Portál

Nové24.1.2020 09:27 | Pro všechny členy Účetního Portálu – dnes čekejte mimořádnou nabídku v e-mailu. Krásný víkend. P.

Nechte se překvapit, nepřehlédněte…

Poslední den pro přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO na rok 2020 je pátek 31. ledna

Zdroj: Finanční správa

Nové23.1.2020 12:46 | Poplatníci daně z nemovitých věcí, kteří nechtějí každoročně hlídat termín pro placení daně, si mohou do pátku 31. ledna 2020 požádat o placení daně prostřednictvím SIPO.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Novela přinášející online finanční úřad míří do třetího čtení

Zdroj: MFČR

Nové23.1.2020 12:43 | Poslanecká sněmovna poslala do závěrečného čtení Ministerstvem financí předloženou novelu daňového řádu, která přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní. Zásadní součástí této novely je legislativní ukotvení online finančního úřadu, díky kterému si poplatníci vyřeší své daňové povinnosti jednoduše z pohodlí domova nebo kanceláře. Novela dále umožní částečné vracení nadměrných odpočtů DPH v podobě záloh, zjednoduší kontrolní postupy, sníží daňové pokuty a úroky a podpoří elektronickou komunikaci s finančním úřadem.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Revize katastru nemovitostí a její dopad na daň z nemovitých věcí

Zdroj:

Nové22.1.2020 13:54 | Katastrální úřady průběžně provádějí revizi katastru nemovitostí (dále jen „revizi katastru“) z důvodu nesouladu údajů o nemovitých věcech evidovaných v katastru nemovitostí se skutečným stavem v terénu, neboť bylo zjištěno, že v řadě případů vlastníci nemovitých věcí nesplnili svou ohlašovací povinnost a příslušnému katastrálnímu úřadu neoznámili změny u nemovitých věcí v jejich vlastnictví, přičemž v souvislosti s některými změnami může poplatníkovi daně z nemovitých věcí vyvstat povinnost podat přiznání k dani z nemovitých věcí.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Noví vlastníci nemovitostí musejí podat daňové přiznání

Zdroj: novinky.cz

Nové22.1.2020 12:52 | Do konce ledna musejí podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí všichni majitelé nemovitosti, kteří ji nabyli kdykoli během loňského roku. Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí se podává pouze jednou a v následujících letech pouze při změně rozhodných podkladů pro výpočet daně.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Pátek 31. ledna je posledním dnem pro podání a zaplacení daně silniční

Zdroj: Finanční správa

Nové21.1.2020 14:32 | Přiznání k dani silniční za zdaňovací období roku 2019 je potřeba podat a daň také zaplatit nejpozději do konce pátku 31. ledna. Přiznání by neměli zapomenout podat zejména ti poplatníci, jejichž silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla (dále jen "vozidla") podléhají dani silniční.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Bleskové šetření k eNeschopence: Řada zaměstnavatelů má v prvních dnech problémy s eNeschopenkami

Zdroj: Hospodářská komora ČR

Nové21.1.2020 14:29 | Problémy se spuštěním eNeschopenek v prvních dnech hlásí kromě lékařů i někteří zaměstnavatelé. Hospodářská komora nejčastěji eviduje špatné zkušenosti zaměstnavatelů se vstupem na ePortál ČSSZ. Některé firmy si ale stěžují i na to, že nedostávají automatickou notifikaci nebo informace o eNeschopenkách přes kanál VREP (APEP), přestože si přes něj komunikaci s ČSSZ dohodly. Podrobnosti v tiskové zprávě.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Komora podporuje urychlení řízení před Nejvyšším správním soudem

Zdroj: Komora daňových poradců ČR

Nové20.1.2020 11:08 | Na půdě Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny se dne 16. 1. 2020 uskutečnil odborný seminář k problematice extrémního přetížení Nejvyššího správního soudu (NSS), kterého se zúčastnili rovněž zástupci Komory daňových poradců ČR.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace