Aktuality

Podkategorie (3105)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 485Následující

8 – PŘÍSPĚVEK 25 000 KČ PRO OSVČ - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME

Zdroj: Účetní Portál

Nové9.4.2020 16:00 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 31. března 2020 č. 351 k návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2

Senátní tisk č. 227 – Návrh zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2

NÁVRH BYL PŘIJAT SENÁTEM. BUDE SE ČEKAT NA PODPIS PANA PREZIDENTA.

I - Aktualizace 9. dubna 2020 16:00 hod. (dnes jednání Senátu)

Jak vyplnit tiskopis Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení?

Zdroj: ČSSZ

Nové9.4.2020 11:24 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Nevíte si rady s vyplněním tiskopisu Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení❓ Níže přikládáme grafický návod, jak postupovat.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Finanční správa začala vracet přeplatky na dani z příjmů

Zdroj: Finanční správa

Nové9.4.2020 09:31 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Pracovníci Finanční správy vyřídili první žádostí o přeplatky na dani z příjmů fyzických osob a na účty poplatníků odeslali víc než 662 953 112 Kč. V letošním roce podalo daňové přiznání doposud 1 180 678 fyzických osob. Vzhledem k současné situaci, někteří využili možnost Generálního pardonu a Finanční správa očekává ještě víc než půl milionu podání.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Nezaměstnanost zůstala v březnu na 3 %

Zdroj: MPSV

Nové9.4.2020 09:27 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

K 31. 3. 2020 evidoval Úřad práce ČR celkem 225 678 uchazečů o zaměstnání. To je o 1 691 méně než v únoru a o 1 375 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší březnovou hodnotu od roku 1997, kdy bylo bez práce 199 597 lidí. Z celkového počtu nezaměstnaných bylo v uplynulém měsíci 206 113 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných osob zůstal na 3 % (únor 2020 – 3 %, březen 2019 – 3 %).

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Vyjádření Finanční správy k nepřiměřeně tvrdému postupu vůči poplatníkovi

Zdroj: Finanční správa

Nové9.4.2020 09:22 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Přinášíme Vám reakci Finanční správy na informace z článku: Stát pomohl. Restauratér požádal úřad o odklad platby DPH, finanční úřad mu obstavil byt.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Poslanci schválili novelu, která dočasně umožní ČNB pružněji reagovat na aktuální situaci na finančním trhu

Zdroj: MFČR

Nové9.4.2020 09:20 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Poslanecká sněmovna ve zkráceném jednání schválila novelu zákona o České národní bance, která centrální bance dočasně uvolňuje stávající omezení v obchodech na volném trhu. Cílem novely je posílit stabilitu českého finančního trhu a přispět k efektivnímu výkonu měnové politiky České národní banky (ČNB) při péči o cenovou stabilitu v České republice.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Legislativa v oblasti zaměstnanosti se zjednoduší. Poslanci schválili návrh MPSV

Zdroj: MPSV

Nové8.4.2020 09:21 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Poslanci na svém zasedání v úterý 7. dubna podpořili návrh zákona o některých úpravách v oblasti zaměstnanosti v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii v roce 2020 a změny v novele zákona o zaměstnanosti. Navrhovaná právní úprava vychází z potřeby upravit určité oblasti tak, aby reagovaly na vzniklý nouzový stav na území České republiky a na zkušenosti z praxe.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Poslanecká sněmovna schválila sněmovní tisk č. 798 - lidé pobírající některé dávky zřejmě nebudou muset dokládat aktuální příjmy

Zdroj: MPSV

Nové8.4.2020 09:15 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Poslanci schválili změny v oblasti dávek státní sociální podpory. Rodiny a senioři pobírající přídavek na dítě, příspěvek na bydlení nebo zvýšený příspěvek na péči nebudou muset pro nárok na výplatu ve 2. a ve 3. čtvrtletí dokládat Úřadu práce ČR příjmy a náklady na bydlení za první tři měsíce letošního roku. Tato úprava bude platná v případě trvání mimořádných opatření. Automaticky jim bude přiznána stejná výše dávek jako pro první tři měsíce roku 2020. Jde o dočasné změny, které reagují na mimořádná opatření vlády v souvislosti s epidemií COVID19 a v praxi pomohou velké skupině osob. Úpravy musí ještě schválit Senát Parlamentu ČR a podepsat prezident republiky.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Komora podala připomínky k návrhu novely ZDP, kterou bude umožněno uplatnit vyměřenou daňovou ztrátu zpětně - tzv. carry loss back, ve stavu legislativní nouze

Zdroj: Komora daňových poradců ČR

Nové8.4.2020 09:04 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Komora podala připomínky k návrhu novely zákona o daních z příjmů, kterou bude umožněno uplatnit vyměřenou daňovou ztrátu zpětně - tzv. carry loss back, ve stavu legislativní nouze. Návrh z tohoto důvodu nebyl součástí připomínkového řízení o standardní délce, ale připomínky musely být zpracovány v rámci dvou pracovních dní.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Podmínky pro osvobození od cla a DPH při dovozu zboží ze třetí země v souvislosti s pandemií způsobené SARS-CoV-2

Zdroj: Finanční správa

Nové8.4.2020 09:02 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Přinášíme Vám souhrnný přehled o možnostech osvobození od cla a DPH při dovozu zboží ze třetí země, a to v souvislosti s pandemií způsobené SARS-CoV-2.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace