PŘISPĚLI JSME 88321 Kč – DĚKUJEME...

Aktuality

Podkategorie (3835)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 568Následující

Právě vychází nový účetní měsíčník č. 9/2021

Zdroj: Účetní Portál

Nové17.9.2021 14:10 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

mám za sebou víkend s profesními kolegyněmi. Byly jsme tentokrát u mě doma. Už nás přešla doba, kdy jsme hledaly víkendové pobyty se sportem a měly představu, že musíme být v krásném prostředí obskakovány personálem.

Firmy mohou začít žádat o dotace na svou digitalizaci

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Nové17.9.2021 08:55 | Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), 15. 9. 2021 zahájila příjem žádostí o dotace ve výzvě ICT a sdílené služby – Digitální podnik. Malé a střední podniky mohou začít žádat o finanční podporu na svou digitalizaci.
Aktualitu připravila Dáša

Další problém pro podnikatele vyžívající Airbnb platformu. Nabízet byt jako hotel je přestupek

Zdroj: justice.cz

Nové17.9.2021 08:22 | Dne 25. 8. 2021 jsme v aktualitách přinesli rozhodnutí soudu ohledně správného zdanění platformy Airbnb. Nyní přišel další citelný zásah do této formy podnikání.
Z právního rozboru vyplynulo, že pokud vlastníci bytů a bytových domů chtějí své objekty dlouhodobě využívat k podnikání v oblasti poskytování krátkodobých ubytovacích služeb, musí splnit povinnosti podle stavebních a dalších právních předpisů, jaké splňují hotely či penziony, tzn. muselo by dojít k rekolaudaci těchto objektů. Takto tento týden rozhodl stavební úřad Prahy 1 a následně toto přelomové rozhodnutí potvrdil i magistrát. Podrobnosti naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Ministerstvo financí zve na den otevřených dveří

Zdroj: MFČR

Nové17.9.2021 08:18 | Letos se opět otevřou brány Ministerstva financí. Zajímá Vás, jak vypadá pojízdná kancelář? Kromě komentovaných prohlídek návštěvníky čeká bohatý program pro dospělé i děti. Podrobnosti naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Vláda schválila desatero, které připraví Česko na stárnutí

Zdroj: MPSV

Nové16.9.2021 09:09 | Česká společnost stárne – v roce 2050 by měli senioři tvořit až 30 procent všech obyvatel. Vláda proto projednala a schválila dokument, který naleznete v příloze, s názvem „Strategický rámec přípravy na stárnutí společnosti 2021–2025“, který obsahuje desatero zajišťující Čechům a Češkám v budoucnu prožít důstojné, spravedlivé a komfortní stáří.
Aktualitu připravila Dáša

Novela zákona o důchodovém pojištění vyšla ve Sbírce listin

Zdroj: Sbírka zákonů

Nové16.9.2021 08:22 | Dne 20. 8. 2021 jsme Vás v aktualitě informovali o novele zákona o důchodovém pojištění a mimo jiné i o zvýšení důchodů od 1. 1. 2023 o 500 Kč za každé vychované dítě. Dovolujeme si upozornit naše čtenáře, že zákon vyšel ve Sbírce listin, k dispozici jej máte v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

ČSSZ varuje před podvodnými dopisy společnosti Pojar a.s.

Zdroj: ČSSZ

Nové16.9.2021 08:11 | ČSSZ upozorňuje na nekalé praktiky společnosti Pojar a.s. (někdy uváděná jako „nezisková organizace“), která nabízí „analýzu a přepočet starobního důchodu“ a klamavě uvádí, že spolupracuje s Českou správou sociálního zabezpečení a je jí pověřena k oslovení vybrané skupiny klientů. Česká správa sociálního zabezpečení se od těchto tvrzení zcela distancuje.
Aktualitu připravila Dáša

Nový tiskopis přiznání k dani z příjmů za rok 2021 a poučení

Zdroj: Sbírka zákonů

Nové15.9.2021 08:55 | Vyhláškou, kterou se mění vyhláška č. 525/2020 Sb., o formulářových podáních pro daně z příjmů, je zveřejněn formulář přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2021 plus poučení a zároveň všechny Přílohy 1–4 k přiznání včetně poučení.
Aktualitu připravila Dáša

Úspory z II. pilíře důchodového spoření si nevybralo 1 296 lidí

Zdroj: Finanční správa

Nové15.9.2021 08:08 | V roce 2016 byl ukončen II. pilíř důchodového spoření a počátkem roku 2017 byly nevypořádané prostředky účastníků převedeny penzijními společnostmi na finanční úřady, kde si bývalí účastníci důchodového spoření mohou o vyplacení svých nevyzvednutých úspor požádat. Vzor žádosti o vrácení přeplatku je přílohou této aktuality.
Aktualitu připravila Dáša

Ombudsman upozornil na diskriminaci státních zaměstnanců kvůli rodičovství

Zdroj: ochrance.cz

Nové15.9.2021 07:57 | Úřady podle ombudsmana pochybily, když zrušily místa zaměstnanců na mateřské/rodičovské dovolené.
Na ombudsmana se postupně obrátily tři stěžovatelky, které pracovaly na několika českých ministerstvech. Jejich místa úřady zrušily jako neobsazená v době, kdy do práce kvůli péči o děti nechodily.
Ve dvou případech ombudsman zjistil diskriminaci.
Ministerstva se po obdržení závěrečného stanoviska ombudsmana těmto stěžovatelkám omluvila a slíbila, že se jim pokusí najít jiné vhodné služební místo.
Aktualitu připravila Dáša

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace