Aktuality

Podsekce (4545)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 364Následující

Český export loni dosáhl rekordních 4,2 biliónu. Víc vyvážíme do Německa i Číny

Zdroj: novinky.cz

Nové19.2.2018 15:33 | Vývoz z Česka loni stoupl o téměř šest procent na nový rekord 4,2 biliónu korun. Nejvíc se vyváží do Německa, na Slovensko a do Polska. Rychlý nárůst zaznamenal vývoz do Číny, Ruska, ale i exotických zemí, jako je Kolumbie, informovalo v pátek ministerstvo průmyslu a obchodu.

Jakub

Zrušení superhrubé mzdy je správným krokem

Zdroj: MFČR

Nové18.2.2018 16:58 | Zrušení superhrubé mzdy, dvě sazby daně z příjmu, nižší pojistné pro živnostníky, to vše od ledna 2019. To jsou jen některé změny, které v rámci daňového balíčku představilo ministerstvo financí a poslalo do připomínkového řízení. Pokud by tento návrh prošel, opravdu bychom platili na daních méně? Došlo by na snížení celkové daňové zátěže, jak slibuje ministerstvo financí? A nebude státní kase chybět necelých 16 miliard korun, které by z něj daňové změny odsály? Hosty dnešní debaty jsou ministryně financí v demisi Alena Schillerová za hnutí ANO.

Jakub

Za vypsání papírového receptu nebudou letos hrozit pokuty, Senát novelu schválil

Zdroj: ceskatelevize.cz

Nové18.2.2018 16:55 | Lékařům letos nebudou hrozit pokuty za předepsání papírového receptu místo povinného eReceptu. Senát totiž schválil dočasné zrušení sankcí, předlohu ještě musí podepsat prezident. Elektronické recepty jsou od letoška povinné, ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) však krátce po nástupu do funkce avizoval, že letos ještě nebudou hrozit pokuty, pokud lékař vypíše klasický recept. Řada praktiků si totiž na systém eReceptů stěžovala a požadovala další odklad jejich ostrého provozu.

Lucie

Jaké kroky mám učinit v situaci, kdy už nepřijímám evidované tržby?

Zdroj: etrzby.cz

Nové18.2.2018 16:47 | U poplatníků, kteří dosud řádně plnili povinnosti plynoucí ze zákona o evidenci tržeb, může docházet k situacím, v jejichž důsledku evidenční povinnost zaniká. Častým důvodem je ukončení výkonu podnikatelské činnosti nebo omezení přijímání plateb uskutečňovaných některou z hotovostních forem. V takovýchto případech může vyvstat řada otázek ohledně toho, jaké kroky je třeba v souvislosti s ukončením evidence tržeb učinit.

Lucie

Rozsudek NSS nic převratného nepřinesl

Zdroj: Finanční správa

Nové18.2.2018 12:33 | Vyjádření k rozsudku NSS ze dne 30. 1. 2018, č. j. 5 Afs 60/2017 - 60 ve věci společnosti VYRTYCH a.s.

Lucie

Zrušení superhrubé mzdy sníží odvodovou zátěž a zpřehlední daně

Zdroj: MFČR

Nové16.2.2018 19:29 | Ministerstvo financí předložilo do vnějšího připomínkového řízení tzv. daňový balíček pro rok 2019.

Lucie

Ignorujete pozici Pověřence, protože se na vás přímo nevztahuje? Děláte chybu!

Zdroj: E15.cz

Nové16.2.2018 00:14 | Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, které bude plně účinné od 25. května 2018, do českého právního řádu zavádí zcela nový institut, funkci Pověřence pro ochranu osobních údajů, anglicky Data Protection Officer, nebo také DPO.

Lucie

Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti pro zdaňovací období (pro část zdaňovacího období)

Zdroj: Účetní Portál

Nové15.2.2018 12:43 | Připomínáme, že dnes je termín pro vyplnění tzv. "Růžového prohlášení" podle § 38k zákona o daních z příjmů. Toto "Růžové prohlášení" musí vyplnit poplatníci, kteří uplatňují nárok na slevy na dani podle § 35ba zákona o daních z příjmů a daňové zvýhodnění na děti podle § 35d zákona o daních z příjmů.
Novinkou roku 2018 je, že zaměstnanci mohou předkládat a činit prohlášení jak nadále v listinné formě, tak nově v elektronické formě.
Na téma "Růžového prohlášení" nám napsal článek pan Milan Lošťák. Článek obsahuje také tiskopisy a příklad.
Víte, že na téma "Růžového prohlášení" máme na Účetním Portále v pomůckách návod jak tento tiskopis vyplnit, a to jak "starý" pro 3 zdaňovací období, tak "nový" pro 1 zdaňovací období?
Zajímá vás více z této problematiky? Objednejte si knihu Průvodce mzdovou problematikou 2018. Nově s možností stáhnutí e-booku.

Petra

Daňové sazby mají být 19 a 23 procent, ale už ne ze superhrubé mzdy, plánuje Schillerová

Zdroj: ceskatelevize.cz

Nové15.2.2018 05:15 | Zrušení superhrubé mzdy, posun daňové sazby na 19 procent s druhou sazbou pro vysokopříjmové skupiny a možnost pro živnostníky psát si většinu pojistného do výdajů – to by měl obsahovat nový daňový zákon, který chce prosadit vláda v demisi tak, aby byl účinný od počátku příštího roku. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (nestr. za ANO) ujistila v Událostech, komentářích, že navzdory opticky vyššímu číslu se fakticky daně sníží pro zaměstnance i OSVČ. S nastavením sazeb však mají problém opoziční strany.

Lucie

Otcovská - účinnost od 1. 2. 2018

Zdroj: Účetní Portál

Nové14.2.2018 13:01 | Od 1. února 2018 se z nemocenského pojištění nově poskytuje dávka otcovské poporodní péče, tzv. otcovská. Nárok na otcovskou od 1. února 2018 vznikne i v těch případech, kdy se dítě narodilo v období 6 týdnů před tímto datem.
Na téma Otcovské napsala článek paní Olga Krchovová.
Víte, že na téma Otcovské máme na Účetním Portále nový přehled?
Zajímá vás více z této problematiky? Objednejte si knihu Průvodce mzdovou problematikou 2018. Nově s možností stáhnutí e-booku.

Petra

Dnes je Út 20. 2. 2018, svátek má Oldřich

Novela DPH v roce 2017

Diskuze

Účtování kupónu dluhopisu

19.2.2018 15:36

Dobrý den, naše společnost vlastní dluhopis s kupónem vypláceným ve výši 300 000 Kč vždy k 12. 5. příslušného roku. Chtěl bych … více

Příjmy z pronájmu bytu a výdaje

15.2.2018 20:36

Doporučila bych uplatnění 30% paušálu u pronájmu nemovitosti, vyhnete se komplikacím a dokládáni skutečných výdajů. ze splátky úvěry by šly uplatnit pouze placené … více

úrok z prodlení

15.2.2018 20:33

Takhle by to bylo v případě doměření daňové povinnosti, v tomto případě jde o snížení vratky, tak by měli počítat ode dne vrácení … více

GDPR

Novela ZDPH + metodické informace GFŘ, + aktuální informace k DPH II.

DPH 2017 v příkladech

 

Převodový můstek

Rekodifikace

Články ZDARMA

 

danovy specialista

danovy specialista

Autorský tým

Naši partneři

Komora daňových poradců ČRVOX - kurzy, semináře, rekvalifikaceATLAS consulting spol. s r. o. - softwarová společnost Nakladatelství BILANCE, spol. s r.o.NOVATIS s.r.o.Svaz účetních Hradec KrálovéAgentura BOVABRZO

Časopis účetnictví

Anketa

Líbí se Vám vzhled nového PORTÁLU?

Odreagujte se <<

Jak se rychle uvolnit

Jak se rychle uvolnit

Klid si nemůžete koupit, i přestože se na trhu nabízí spousta preparátů, které vám slibují jeho dosažení. Je to schopnost, kterou v základu máme všichni. Ne každý ji však umí používat. Pokud nám má účinně pomáhat, je třeba ji rozvíjet a trénovat. Začtěte se do tipů paní Radky Loji a uvolněte se. Katka více informací

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Neuvoo je vyhledávač pracovních příležitostí, který shromažďuje všechny pracovní nabídky dostupné na internetu. Funguje podobně jako Google, jen pro pracovní nabídky. V současné době mají na stránkách okolo 400 000 volných pozic. Neuvoo funguje ve více než 60 zemích světa a z české stránky se návštěvník jednoduše dostane na ty ostatní. Během chvilky si tak můžete najít práci v Británii, Kanadě, jižní Americe nebo třeba na Novém Zélandu. více informací

Platební brána GoPay

Našimi klienty jsou

  • ABC AuditBDO Czech republicCCA Group a.s.Česká spořitelna a.s.Deloitte Advisory s.r.o.
  • DHLE-Consulting Czech s.r.o. Ernst & Young, s.r.o. Euro-Trend FINAUDIT s.r.o. Fučík a partneři
  • H&P Account Tax Consulting a.s.KPMGPPFTPA Horwath VORLÍČKOVÁ PARTNERS White & Case, advokátní kancelář
Prohlášení o ochraně osobních údajů | Všeobecné podmínky užívání internetových služeb | Obchodní podmínky provizního systému Účetního portálu
Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace