Aktuality

Podkategorie (4392)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 621Následující

Od června se zvýší kompenzace, které nahrazují výdělek po pracovním úrazu nebo při nemoci z povolání

Zdroj: MPSV

Nové23.5.2022 08:22 | Aby ti, kdo pobírají náhrady za výdělek, o který přišli v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání, případně pozůstalí po nich, dostávali vyšší kompenzace, sáhla vláda k nutným změnám. 18. 5. 2022 na svém jednání rozhodla o tom, že se od června budou částky valorizovat o 8,2 procenta průměrného výdělku, z nichž se tyto kompenzace počítají.
Aktualitu připravila Dáša

Ukrajinci, kteří se nechají zaměstnat, budou mít nižší výdělek než Češi. Proč?

Zdroj: Komora daňových poradců ČR

Nové23.5.2022 08:08 | Ukrajinští uprchlíci, kteří se nechají zaměstnat, nedostanou na pracovní pozici stejné peníze jako jejich čeští kolegové. Mzdu jim sníží vyšší daně.

Aktualitu připravila Dáša

Zpětný leasing a DPH od 1. 4. 2022

Zdroj: Komora daňových poradců ČR

Nové23.5.2022 07:57 | Z pohledu DPH zpětný finanční leasing nepředstavuje pro účely DPH dvě samostatné transakce dodání zboží – tj. nabytí konkrétního předmětu leasingovou společností přímo od budoucího nájemce a následné dodání totožného předmětu leasingu formou finančního leasingu shodné osobě.
GFŘ se přiklonilo k výkladu, že se jedná pouze o jednu transakci.
Podrobnosti naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Právě vychází nový mzdový měsíčník č. 5/2022

Zdroj: Účetní Portál

Nové20.5.2022 13:33 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,
vítejte v měsíci květnu, měsíci, kdy všechno kvete. Příroda nám dává najevo, že vše stíhá, i když postupuje zdánlivě velmi pomalu. Myslím, že bychom se mohli inspirovat.

Návrh zákona: Od 1. září budou moci dlužníci využít Milostivé léto II

Zdroj: MV ČR

Nové20.5.2022 10:11 | Fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu a jiným veřejnoprávním věřitelům vymáhaný soudním exekutorem, se otevírá možnost splnit svůj dluh zjednodušeným a finančně výrazně méně nákladným způsobem. Akce se týká exekučních sporů s veřejnými institucemi.
Aktualitu připravila Dáša

Příručka budoucího důchodce pro rok 2022

Zdroj: ČSSZ

Nové20.5.2022 09:54 | Chystáte se do starobního důchodu nebo vás tato změna teprve čeká a chcete se na ni řádně připravit? Co všechno udělat před samotným sepsáním žádosti, jaké doklady si připravit a na co se zaměřit? Na všechny tyto otázky vám odpoví aktualizovaná Příručka budoucího důchodce pro rok 2022, kterou naleznete v příloze. Aktualitu připravila Dáša

Prominutí DPH z energií projde přezkumem zákonnosti

Zdroj: MFČR

Nové20.5.2022 08:33 | Ministr financí dne 17. května 2022 na základě vnějšího podnětu k přezkoumání rozhodl o zahájení přezkumného řízení, které může vést ke zrušení generálního pardonu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové. Předmětem přezkoumávaného generálního pardonu je prominutí DPH za dodání elektřiny a plynu v listopadu a prosinci 2021.
Aktualitu připravila Dáša

Senát schválil balíček opatření proti růstu cen pohonných hmot

Zdroj: MFČR

Nové19.5.2022 08:22 | Senát na včerejším jednání schválil vládní balíček proti rostoucím cenám pohonných hmot. Jeho součástí je především zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun a zrušení povinného přimíchávání biosložky do paliv. Součástí vládního balíčku jsou i daňová opatření na podporu elektromobility. V rámci novely zákona o daních z příjmů dojde ke zkrácení doby odpisování dobíjecích stanic pro elektromobily z 10 na 5 let (wallboxů i samostatně stojících dobíjecích stanic). Bude tak možné rychleji uplatňovat náklady na pořízení elektrodobíječek jako daňový výdaj. Podrobnosti naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Rezerva na nevyčerpanou dovolenou

Zdroj: Komora auditorů ČR

Nové19.5.2022 08:08 | Z rubriky Na pomoc auditorům zveřejňujeme otázku a odpověď týkající se rezervy na nevyčerpanou dovolenou.
Aktualitu připravila Dáša

Získají obce za práci s odpady více DPH?

Zdroj: Komora daňových poradců ČR

Nové19.5.2022 07:37 | Do 31. 3. 2022 platilo, že poskytování služeb s odpady nebylo většinově považováno za uskutečňování zdanitelných plnění (tyto služby se většinově nepovažovaly za předmět DPH), protože v souladu s Informací o uplatňování DPH u neziskových subjektů Ministerstva financí ze dne 28. ledna 2005, zveřejněnou na stránkách GFŘ, a ustálenou správní praxí, byly obce při poskytování těchto služeb považovány za veřejnoprávní subjekty. Od 1. 4. 2022 musí obce fakturovat s DPH na výstupu, popřípadě v režimu přenesené daňové povinnosti. Podrobnosti naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

E-commerce Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :