Aktuality

Podkategorie (3044)

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 469Následující

Komedie kolem DPH na pivo pokračuje. Tentokrát se režie ujala ČSSD a ve hře je i pivo lahvové

Zdroj: novinky.cz

Novédnes v 11:03 | Taškařice kolem DPH na pivo nebere konce. O další pokračování se postarali sociální demokraté. Ti už v úterý oznámili, že mají analýzu, která by měla pomoci se zmatkem v různých sazbách. Novinky zjistily, co analýza obsahuje. Poslanec ČSSD Václav Votava navrhuje, aby snížená 10procentní sazba neplatila jen na točené pivo, ale také na lahvové pivo v restauracích.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Informace o vzniku nové oznamovací povinnosti od 1. 7. 2020 ve vztahu k přeshraničním uspořádáním, která se mají oznamovat (tzv. DAC6)

Zdroj: Finanční správa

Novédnes v 11:01 | V souvislosti s implementací směrnice Rady 2018/822/EU, kterou se mění směrnice Rady 2011/16/EU o správní spolupráci v oblasti daní a o zrušení směrnice 77/799/EHS (tzv. DAC6), do zákona č. 164/2013 Sb., o mezinárodní spolupráci při správě daní a o změně dalších souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, se od 1. 7. 2020 zavádí nový druh povinné automatické výměny informací o přeshraničních uspořádáních, která se mají oznamovat povinnými osobami v rámci členských států Evropské unie.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Informace k podání Oznámení o záměru odečíst od základu daně odpočet na podporu výzkumu a vývoje dle § 34ba zákona o daních z příjmů

Zdroj: Finanční správa

Nové14.2.2020 11:26 | GFŘ pro zvýšení informovanosti a právní jistoty poplatníků daně z příjmů právnických a fyzických osob při uplatňování odpočtu na podporu výzkumu a vývoje vydává informaci k problematice Oznámení o záměru odečíst od základu daně odpočet na podporu výzkumu a vývoje podle § 34ba zákona o daních z příjmů ve znění od 1.4.2019.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Daně už vyřídíte online, schválili poslanci. Mění termín i sankce

Zdroj: Peníze.cz

Nové14.2.2020 11:21 | Daně už vyřídíte stejně snadno jako v internetovém bankovnictví. Na přiznání dostanete víc času, vrácení přeplatku se můžete dočkat i dřív než doteď. Slibuje to novela, kterou schválili poslanci.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

A JE TO MINULOST…

Zdroj: Účetní Portál

Nové Nepřehlédněte!13.2.2020 17:29 | specialista pro veřejnou správu 2019/2020 neboli 10 dnů povídání o účetnictví podle vyhlášky č. 410/2009 Sb. , rozpočtové skladbě, DPH, závěrečném účtu a dnes poslední téma přiznání k dani z příjmů právnických osob.

Vyřídit s úřadem daně by mělo být možné on-line a z domova, schválili poslanci

Zdroj: novinky.cz

Nové13.2.2020 11:21 | Lidé by měli mít nově možnost v rámci projektu MOJE daně vyřídit si své daňové záležitosti s finančním úřadem on-line z domova. Ve středu to v rámci novely daňového řádu schválili poslanci. Novela dále například prodlužuje lhůtu pro podání daňového přiznání k dani z příjmu o jeden měsíc. Zákon nyní poputuje do Senátu a následně k podpisu prezidentovi.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Ministerstvo financí se leklo a byrokratický formulář na EET s 500 kolonkami stáhlo

Zdroj: novinky.cz

Nové13.2.2020 11:18 | Ministerstvo financí po kritice přehnané byrokracie raději stáhlo formulář na tzv. zvláštní režim EET, který má od 1. května sloužit pro bezhotovostní platby. V něm mají podnikatelé povinnost každého čtvrt roku vyplnit až 500 kolonek. Podle mluvčího ministerstva financí Michala Žurovce probíhá nyní revize a snaha o jeho zjednodušení.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Přehled zboží a služeb, na které se bude od 1. května 2020 nově vztahovat snížená 10% sazba DPH

Zdroj: MFČR

Nové13.2.2020 11:16 | Přinášíme Vám přehled zboží a služeb, na které se od 1.5.2020 bude nově vztahovat snížená sazba DPH 10 %.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Poslanci schválili novelu zákona přinášející online finanční úřad

Zdroj: MFČR

Nové13.2.2020 11:11 | Poslanecká sněmovna schválila novelu daňového řádu. Novela z dílny Ministerstva financí přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní. Stěžejní součástí této novely je legislativní ukotvení online finančního úřadu, díky kterému si poplatníci vyřeší své daňové povinnosti jednoduše z pohodlí domova nebo kanceláře. Novela dále umožní částečné vracení nadměrných odpočtů DPH v podobě záloh, zjednoduší kontrolní postupy, sníží daňové pokuty a úroky a podpoří elektronickou komunikaci s finančním úřadem. Předloha rovněž upravuje formulářová podání při správě daní.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Nedomyslelo se to. ČSSD si sype popel na hlavu kvůli komedii kolem DPH na pivo

Zdroj: novinky.cz

Nové12.2.2020 09:44 | Sociální demokraté připouštějí, že když hlasovali pro nižší DPH na točené pivo, neuvědomili si, jaký chaos to může způsobit. V úterý to řekl poslanec ČSSD a člen rozpočtového výboru Václav Votava. Tři sazby na jeden nápoj, které vláda myslí vážně, spustila v Česku vlnu posměchu především proti ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO).

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace