PODNIKATELSKÁ KONFERENCE 2021 – VOLNÁ MÍSTA V BOHUŇOVICÍCH: 4. – PRÁVĚ SI OBJEDNALI 3 LIDÉ.

Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 94Následující

Právě vychází nový účetní měsíčník č. 9/2021

Zdroj: Účetní Portál

17.9.2021 14:10 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

mám za sebou víkend s profesními kolegyněmi. Byly jsme tentokrát u mě doma. Už nás přešla doba, kdy jsme hledaly víkendové pobyty se sportem a měly představu, že musíme být v krásném prostředí obskakovány personálem.

Právě vychází nový účetní měsíčník č. 7-8/2021

Zdroj: Účetní Portál

27.8.2021 16:12 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

každý nějak působíme na druhé lidi. A jistě je to různé. Na někoho působíme odvážně, přidrzle, suverénně, na druhé mile, laskavě. Většinou bychom si přáli, aby nás lidé vnímali příznivě až mile. Aby nás neposuzovali až neodsuzovali.

Interpretace Národní účetní rady I-46 – Účetní řešení uvolněného a vypořádacího podílu v s.r.o. a vypořádacího podílu v družstvu.

Zdroj: NÚR

19.8.2021 08:28 | V příloze naleznete aktuálně poslední Interpretaci NÚR I-46 Účetní řešení uvolněného a vypořádacího podílu v s.r.o. a vypořádacího podílu v družstvu.
Dovolujeme si upozornit naše čtenáře na administrativní chybu v příloze – správně má být v textu v nadpisu I - 46 , omylem tam zůstalo NÚR číslo interpretace I - 45 (týká se jen nadpisu) .
Zpracovatelem interpretace byl Ing. Jiří Pelák, Ph.D. za Komoru auditorů ČR.
Aktualitu připravila Dáša

Interpretace Národní účetní rady I-45 – Znehodnocení stálých hmotných a nehmotných aktiv – testování a vykazování

Zdroj: NÚR

19.8.2021 08:19 | Dnes si dovolujeme upozornit na dvě letošní Interpretace Národní účetní rady. Zpracovatelem Interpretace Národní účetní rady I-45 Znehodnocení stálých hmotných a nehmotných aktiv – testování a vykazování byli Ing. Alice Šrámková a Ing. Libor Vašek, Ph.D.
Text interpretace je k dispozici v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Postup při zničení nebo poškození účetních záznamů

Zdroj: Finanční správa

19.7.2021 08:18 | Pokud v důsledku živelní pohromy došlo ke zničení nebo poškození účetních záznamů, je potřeba tuto skutečnost bez zbytečného odkladu oznámit místně příslušnému správci daně. Podrobnosti naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Právě vychází nový měsíčník pro veřejnou správu č. 3/2021

Zdroj: Účetní Portál

16.7.2021 07:00 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

skončily závěrky roku 2020 všech účetních jednotek. Magický den podávání daňových přiznání 1. 7. 2021 je za námi. Ano, obce a příspěvkové organizace odesílaly účetní závěrky už v měsíci únoru, nicméně finální termín pro podání daňového přiznání jsme všichni měli až teď.

Role Nejvyššího správního soudu v oblasti účetnictví a daní (přednáška zdarma)

Zdroj: Nejvyšší soud

28.6.2021 07:22 | Pod záštitou VŠE v Praze proběhla přednáška pana JUDr. PhDr. Karla Šimky, LL.M., Ph.D., soudce Nejvyššího správního soudu. Od zhruba jedné hodiny záznamu je prostor pro diskuzi, kterou moderoval pan děkan Fakulty financí a účetnictví doc. Ing. Ladislav Mejzlík, Ph.D. Položené otázky se týkaly například judikátu ke kurzovým rozdílům, střetu zájmů auditorů, zajišťovacích příkazů atd. Pan Ladislav Mejzlík, který diskutuje a pokládá otázky, přednášel v našem programu Účetní akademie 2020.
Aktualitu připravila Dáša

Číselník účelových znaků pro sledování poskytnutých transferů a půjček veřejným rozpočtům územní úrovně

Zdroj: MFČR

24.6.2021 08:33 | MFČR zveřejnilo číselník pro sledování poskytnutých transferů a půjček veřejným rozpočtům územní úrovně. Tento číselník naleznete v příloze a jedná se o aktualizaci ke dni 23. 6. 2021.
Aktualitu připravila Dáša

Informace o závažných zjištěních z vykonaných finančních kontrol za rok 2020

Zdroj: MFČR

23.6.2021 08:22 | Povinnost oznamovat závažná zjištění vyplývá z § 22 odst. 5 zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole ve veřejné správě a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů:
O závažných zjištěních z vykonaných finančních kontrol informují kontrolní orgány Ministerstvo financí nejpozději do 1 měsíce od ukončení finanční kontroly. Za závažné zjištění se považuje
a) zjištění, na jehož základě kontrolní orgán oznámil podle zvláštního právního předpisu státnímu zástupci nebo policejním orgánům skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin,
b) zjištění neoprávněného použití, zadržení, ztráty nebo poškození veřejných prostředků v hodnotě přesahující 300 000 Kč.
Informaci naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Právě vychází nový účetní měsíčník č. 6/2021

Zdroj: Účetní Portál

18.6.2021 12:16 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

dnes to bude o překročení komfortní zóny, o důvěře k týmu a upozadění vlastní nenahraditelnosti.

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :