Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 141Následující

Příprava Milostivého léta III a návrh zákona o mimořádném odpuštění a zániku některých daňových dluhů

Zdroj: eKLEP

Nové26.9.2022 08:30 | Pravidla připravované třetí vlny oddlužení v rámci akce známé jako Milostivé léto by měla zohlednit i zásadní připomínky veřejného ochránce práv. Milostivé léto I a II umožňuje lidem zbavit se dluhů vůči úřadům a dalším institucím vymáhaných soudními exekutory. Návrh zákona zatím předpokládá, že se bude vztahovat jen na dluhy u finančních úřadů, celních úřadů či Ministerstva financí. Účinnost je navržena od 1. 7. 2023. Více podrobností se dočtete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

MPSV se zaměřuje na nelegální práci. Pokuty letos zatím přesáhly 143 milionů korun

Zdroj: MPSV

Nové23.9.2022 07:55 | Odhalování nelegálního zaměstnávání je dlouhodobě jednou z priorit MPSV. Státní úřad inspekce práce od začátku letošního roku do konce srpna dokončil 4 914 kontrol zaměřených na odhalování nelegálního zaměstnávání.
Podrobnosti najdete v tiskové zprávě v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Důchody se od ledna opět zvýší, v průměru o 825 korun – návrh nařízení vlády

Zdroj: eKLEP

Nové20.9.2022 11:03 | Od začátku příštího roku se opět zvýší všechny důchody, kromě starobních tedy i invalidní a pozůstalostní. Tentokrát půjde o řádnou valorizaci, což znamená, že se budou zvyšovat obě složky důchodů. O 140 korun dostanou přidáno všichni bez ohledu na to, kolik nyní pobírají. K tomu se zvedne i takzvaná procentní výměra, a to o 5,1 procenta. Průměrný starobní důchod by se tak měl po Novém roce zvýšit o 825 korun. Navíc od ledna ke starobnímu důchodu přibude 500 korun měsíčně za každé vychované dítě.
Aktualitu připravila Dáša

Celníci kontrolovali nelegální zaměstnávání cizinců

Zdroj: Celní správa České republiky

Nové20.9.2022 11:01 | V úterý 13. září 2022 provedli pražští celníci kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o zaměstnanosti. Ke kontrole nelegálního zaměstnávání cizinců si vytipovali velkou stavbu bytových domů v Praze 6, kde zjistili nelegální práci u 77 cizinců. Akce se zúčastnilo zhruba 50 celníků, kteří celou stavbu po svém příjezdu zabezpečili tak, aby nedošlo k útěku pracujících osob. Na vytipovaném pracovišti se v době kontroly nacházeli nejen cizinci ze třetích zemí, ale i občané zemí Evropské unie.
Aktualitu připravila Dáša

Příspěvky na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením se zvýší zpětně od července

Zdroj: eKLEP

Nové16.9.2022 07:55 | Maximální částka příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce se zpětně od 1. července 2022 zvýší z 13 600 Kč na 14 200 Kč.
Návrh nařízení vlády o maximální částce příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce a tiskovou zprávu MPSV naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Právě vychází nový mzdový měsíčník č. 8-9/2022

Zdroj: Účetní Portál

Nové16.9.2022 06:00 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,
řada skutečností v mém životě je „MIMO MŮJ PLÁN“.
Je toho opravdu hodně.
Mimo můj plán bydlím v rodných Bohuňovicích, mimo můj plán je tam sídlo naší firmy, mimo můj plán jsem potkala osudové muže svého života, mimo můj plán se narodil můj syn Jiřík.

Vyslaní pracovníci do zemí EU a Praktická příručka o vysílání pracovníků

Zdroj: europa.eu

Nové15.9.2022 09:16 | Váš zaměstnavatel Vás může dočasně vyslat pracovat do jiné země Unie. Během tohoto období budete mít status „vyslaného pracovníka" a budou se na Vás vztahovat stejné základní pracovní podmínky a práva, které mají pracovníci hostitelské země.
Aktualitu připravila Dáša

Zrušená pokuta pro zaměstnavatele: Není přestupkem, pokud si zaměstnavatel se zaměstnancem dohodne splatnost mzdy za práci přesčas až za měsíc, v němž zaměstnanec čerpá náhradní volno za práci přesčas

Zdroj: Nejvyšší správní soud

Nové12.9.2022 08:20 | Nejvyšší správní soud rozsudkem potvrdil zrušení pokuty, kterou zaměstnavateli uložily orgány inspekce práce za to, že svým zaměstnancům vyplácel mzdu za práci přesčas až za měsíc, v němž za přesčasovou práci čerpali náhradní volno, nikoli již za měsíc, v němž přesčasovou práci odvedli. Tiskovou zprávu a rozsudek naleznete v příloze. Aktualitu připravila Dáša

Vláda schválila dřívější odchod záchranářů do důchodu

Zdroj: eKLEP

9.9.2022 09:12 | Kabinet včera schválil návrh zákona, který snižuje důchodový věk zdravotnickým záchranářům. Úprava má začít platit od 1. ledna 2023. Obecné řešení snižování důchodového věku u tzv. náročných profesí bude součástí komplexních změn, které by měly být předloženy již příští rok. Další úprava týkající se zkrácení potřebné doby důchodového pojištění na 25 let prozatím na vládě schválena nebyla a kabinet se k předloze vrátí po další diskusi. Podrobnosti najdete v tiskové zprávě v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Zpr@vodaj ČSSZ: Co je dobré vědět o dočasné pracovní neschopnosti

Zdroj: ČSSZ

9.9.2022 08:59 | Zpr@vodaj ČSSZ se v měsíci září věnuje pracovní neschopnosti a vysvětluje, co je dobré vědět o pojištění, eNeschopence, nemocenském, jak to chodí u lékaře nebo v zaměstnání. O tom všem si můžete přečíst v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

E-commerce Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :