PŘISPĚLI JSME 78476 Kč – DĚKUJEME...

Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 121Následující

Kdy budu mít nárok na důchod a jak vysoký bude? Informativní důchodová aplikace ČSSZ Vám to vypočítá

Zdroj: ČSSZ

Nové23.7.2021 08:08 | Poprvé v historii mají šanci i mladší než předdůchodové ročníky získat online aktuální informaci o svých důchodech. Informativní důchodová aplikace (IDA) je nová online služba ePortálu České správy sociálního zabezpečení, která pojištěncům poskytne přehlednou a srozumitelnou informaci ohledně jejich dosud evidovaného počtu let důchodového pojištění. Jedinečnost nové služby IDA spočívá především v zodpovězení základních otázek, tj. zda jsou v databázi ČSSZ evidovány všechny informace, zda budou mít nárok na starobní důchod, odkdy a jak vysoký by mohl být. Aktuálně probíhá testování služby IDA širokou veřejností. Více se dočtete v příloze.
Aktualitu pro Vás připravila Dáša

Slovníček nejdůležitějších pojmů v oblasti GPDR

Zdroj: uoou.cz

Nové22.7.2021 08:33 | Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých stránkách Slovníček nejdůležitějších pojmů, který našim čtenářům vkládáme do přílohy.
Aktualitu připravila Dáša

Uzavření dětského tábora z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídatelné události

Zdroj: ČSSZ

15.7.2021 08:11 | Začaly prázdniny a spolu s nimi i mnoho dětských táborů. Jak je to ale s nárokem na ošetřovné v případě, kdy dojde k uzavření dětského tábora z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídatelné události?
Aktualitu připravila Dáša

Žádost o kompenzace z programu „Tornádo“ na pokrytí mzdových nákladů pro firmy zasažené větrnou smrští

Zdroj: MPSV

14.7.2021 08:08 | Ničivé tornádo, pustošící jih Moravy a větrná smršť, která se prohnala severem Čech, způsobily obrovské majetkové škody a také přímo či nepřímo zasáhly zaměstnavatele. Z tohoto důvodu přišlo Ministerstvo práce a sociálních věcí s cíleným programem Tornádo. Jeho prostřednictvím budou zasaženým zaměstnavatelům kryty mzdové náklady po nezbytně nutnou dobu. Od 12. července mohou zaměstnavatelé podávat žádosti o kompenzace. Přinášíme jednoduchý přehled, jak je možné o tuto podporu požádat.
Tiskovou zprávu naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Chráněný účet – obrana proti exekucím – pokračování

Zdroj: Česká národní banka

12.7.2021 07:55 | V pátek jsme přinesli informace o novince – chráněném účtu a zveřejnili příslušnou novelu zákona. V praxi docházelo k situacím, kdy povinný obdržel mzdu již po odečtení srážek ze mzdy provedených zaměstnavatelem na základě jedné exekuce a vyplacená částka mohla být předmětem další exekuce, a to přikázáním pohledávky z účtu. Povinný tak mohl přijít i o částky, které jsou podle zákona nezabavitelné. Chráněný účet nelze exekuovat ani obstavit. Dnes přinášíme další podrobnosti.
Aktualitu připravila Dáša

Novinka – Chráněný účet – obrana proti exekucím (zákon č. 38/2021 Sb.)

Zdroj: Sbírka zákonů

9.7.2021 08:08 | Zákonem č. 38/2021 Sb. se od 1. července 2021 mění občanský soudní řád. Zavádí se takzvaný chráněný účet (§ 304c až 304e občanského soudního řádu).
Účinnost zákona měla být původně od měsíce dubna, ale zákonem č. 155/2021 Sb., označovaným jako „Lex COVID justice III" se posunula až na 1. 7. 2021.
Aktualitu připravila Dáša

Plošná akce – kontroly zaměstnavatelů během léta 2021

Zdroj: Státní úřad inspekce práce

9.7.2021 07:57 | Paní ministryně Jana Maláčová uvedla na svém facebooku dne 2. 7. 2021 "Po covidu se vracíme do normálu, ekonomika se rozjíždí a my jsme to také rozjeli ve velkém. Minulý týden spustil Státní úřad inspekce práce kontroly firem ve všech 14 krajích. Do akce s názvem Férová práce se zapojilo 253 inspektorů a 129 policistů cizinecké policie, protože kontrolujeme i nelegální zaměstnávání cizinců. A také už jsme 18 nelegálních pracovníků odhalili. Naše ekonomika dostala zabrat, firmy ale nesměji po covidu porušovat zákony a ždímat zaměstnance, aby dohnaly ztráty. Zákoník práce platí pro všechny a jestli to u vás tak není, neváhejte na Inspektorát práce napsat. Kontroly budou pokračovat celé léto."
Tiskovou zprávu MPSV si můžete přečíst v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

MPSV pomůže zaměstnancům i zaměstnavatelům zasaženým tornádem

Zdroj: MPSV

8.7.2021 08:08 | MPSV vytvořilo program „Tornádo“, který je založený na podobném principu jako Antivirus. Firmám, které nebudou moci kvůli tornádu fungovat, bude kompenzovat náhrady mezd pro jejich zaměstnance, a to i v případě, že zaměstnanec zůstane doma kvůli odstraňování škod. Zároveň úřady práce proplatí mzdy i v okamžiku, kdy firmy převedou zaměstnance na jinou práci.
Více se dočtete v příloze v tiskové zprávě.
Aktualitu připravila Dáša

Ještě ke kurzarbeitu (Sbírka zákonů č. 248/2021)

Zdroj: Poslanecká sněmovna ČR

8.7.2021 07:54 | Včera jsme přinesli informaci o novele zákona o zaměstnanosti a uvedli, že příspěvek v době částečné práce musí být dle § 120b aktivován. Poskytování příspěvku stanoví vláda nařízením a může ho omezit na část ekonomiky nebo odvětví ekonomiky nebo na určitý okruh zaměstnavatelů.
Aktualitu připravila Dáša

Zákon o zaměstnanosti – kurzarbeit (Sbírka zákonů č. 248 /2021)

Zdroj: Sbírka zákonů

7.7.2021 07:54 | O července 2021 se stal kurzarbeit součástí zákona o zaměstnanosti.
Právní úprava je v ustanoveních § 120a až 120f zákona.
Dle § 120b musí být příspěvek nejprve aktivován, aby jej bylo možné čerpat.
Zákon naleznete v příloze a tématu se budeme věnovat i nadále.
Aktualitu připravila Dáša

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace