Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 110Následující

Státní úřad inspekce práce dohlíží na dodržování pracovněprávních předpisů i v době stavu nouze

Zdroj: Státní úřad inspekce práce

Nové6.4.2020 09:51 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Kontrolní činnost ze strany orgánů inspekce práce probíhá i v současné době. Orgány inspekce práce se však snaží přistupovat k zahajování kontrol s maximální mírou obezřetnosti a kontrolami řešit pouze závažné případy nasvědčující úmyslnému porušování pracovněprávních předpisů a naopak nešikanovat zaměstnavatele rutinní kontrolní činností.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Postup k uplatnění žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření školských zařízení

Zdroj: ČSSZ

Nové3.4.2020 09:02 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

ČSSZ shrnuje pro rodiče a zaměstnavatele postup pro získání ošetřovného za uplynulý měsíc.

Dávku může příslušná okresní správa sociálního zabezpečení vyplatit v případě, že obdrží všechny potřebné podklady, které osvědčí existenci sociální události (tedy uzavření školského zařízení kam dítě dochází), rodičem vykázané dny péče o dítě (včetně dnů kdy pečovala druhá osoba, pokud se v péči střídali), záznamy zaměstnavatele o případných dnech které rodič odpracoval a dalších skutečnostech, a přílohu k žádosti o dávku, kterou vyplňuje zaměstnavatel a na základě které se vypočítává samotná výše dávky.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

MPSV omezí kvůli COVID-19 papírování. Lidé pobírající některé dávky nebudou muset dokládat aktuální příjmy

Zdroj: MPSV

Nové27.3.2020 08:00 | Rodiny a senioři pobírající přídavek na dítě, příspěvek na bydlení nebo zvýšený příspěvek na péči zřejmě nebudou muset pro nárok na výplatu ve 2. čtvrtletí dokládat Úřadu práce ČR příjmy a náklady na bydlení za první tři měsíce letošního roku. Ministerstvo práce a sociálních věcí také navrhuje zjednodušení správního řízení v oblasti nepojistných sociálních dávek.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Ošetřovné bezbolestně – návod jak postupovat

Zdroj: MPSV

Nové26.3.2020 14:56 | Přinášíme Vám návod, jak postupovat v případě ošetřovného po dobu stávajících krizových
opatření vlády.

Poskytujeme Vám konkrétní postup pro školy/dětská zařízení a zařízení určená pro péči o závislé osoby, pro rodiče a pro zaměstnavatele.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Lidé budou moct čerpat náhradu za ošetřovné po celou dobu uzavření škol pro děti až do 13 let

Zdroj: MPSV

20.3.2020 09:08 | Ošetřovné pro zaměstnance bude propláceno i po zákonem stanovených 9 dnech. A to po celou dobu, kdy budou uzavřené školy i jiná dětská zařízení. Nárok na něj budou mít po dobu mimořádných opatření také rodiče s dětmi do 13 let. Změny schválila dnes (19. 3. 2020) vláda. Jde o samostatný zákon, který slouží jako dočasné opatření reagující na situaci ohledně koronaviru. Po skončení této mimořádné situace budou opět platit původní pravidla pro nárok na ošetřovné. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě MPSV.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Právě vychází nový mzdový měsíčník č. 3/2020

Zdroj: Účetní Portál

13.3.2020 15:45 | Krásný den milé kolegyně a vážení kolegové,

jak bude vycházet toto číslo Mzdového měsíčníku Účetního Portálu, budu na čerstvém vzduchu na horách v krásném hotelu a budu s Vámi jen v myšlenkách. A možná taky nebudu…a ponořím se do naplánovaného odpočinku…

Mám trochu výčitku, že nehlídám vnoučata, když mají teď „vynucené prázdniny“, ale tak to se mnou někdy chodí… Kdo to mohl vědět :-).

Komise pro spravedlivé důchody jednala o parametrech důchodové reformy

Zdroj: MPSV

2.3.2020 09:57 | Komise pro spravedlivé důchody na svém únorovém zasedání v pátek 28. února jednala o možných parametrických nastaveních důchodové reformy. MPSV komisi předložilo širokou škálu možností úprav parametrů, které různou měrou sledují naplnění cíle zajištění důstojného důchodu, posílení důchodů pečujících osob, ale přitom shodně naplňují cíle srozumitelnosti a udržitelného zatížení veřejných financí přiměřené současnému stavu.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Schillerová: Zrušit superhrubou mzdu? Jsem skeptická

Zdroj: novinky.cz

28.2.2020 11:08 | Zrušíme superhrubou mzdu. To vláda slíbila v programovém prohlášení z roku 2018. Zaměstnancům by díky tomu zbylo měsíčně několik stovek v peněženkách navíc. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nyní začíná couvat. V interview pro Novinky řekla, že je skeptická k tomu, že by vláda superhrubou mzdu zrušila.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Právě vychází nový mzdový měsíčník č. 2/2020

Zdroj: Účetní Portál

14.2.2020 15:19 | Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

jsem si jistá v tom, co dělám, co umím. Tedy poznám, zda je účetnictví vedeno dobře nebo špatně… Jak jde o jiné věci, ztrácím půdu pod nohama. Nevím někdy, zda je to či ono dobře. Zda to se mnou ten člověk, co mi nabízí spolupráci a „nejlepší“ řešení, myslí opravdu dobře. Jakou máme intuici? Jak poznáme, že má pravdu?

Srovnání mezd v zemích V4: Nejlépe jsou placení zaměstnanci v Praze

Zdroj: novinky.cz

12.2.2020 09:39 | Ve většině oborů a pracovních pozic dosáhnou v rámci tzv. visegrádské čtyřky (V4) na nejvyšší mzdy zaměstnanci v Praze, ukázalo rozsáhlé šetření personální agentury Grafton Recruitment. Najdou se ale i výjimky, například programátoři si nejvíce vydělají v Budapešti, HR ředitelé v Bratislavě a marketingoví specialisté ve Varšavě.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace