Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 199Následující

Právě vychází nový účetní měsíčník č. 4/2020

Zdroj: Účetní Portál

Nové3.4.2020 15:17 | Krásný den milé kolegyně a vážení kolegové,

jsme v době, která je pro nás velmi nezvyklá. Věřím, že jste si udělali svůj plán B Vašeho fungování ve firmě, s klienty i doma a je nám jaksi jinak. Nezvykle jinak.

A možná si nové situace užíváme. Máme velké štěstí, že můžeme jako daňaři a účtaři fungovat.

Finanční správa doposud vybrala téměř 1,4 milionu daňových přiznání

Zdroj: Finanční správa

Nové3.4.2020 11:57 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Ke včerejšímu termínu pro podání přiznání se celkem vybralo 1 387 072 přiznání k dani z příjmů. Z toho bylo 1 180 678 od fyzických osob a 206 394 od osob právnických. Během prvního dubnového dne vybrala Finanční správa 81 tisíc přiznání.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Finanční zpravodaj č. 6/2020

Zdroj: Finanční správa

Nové31.3.2020 18:07 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Finanční zpravodaj č. 6 přináší:

• Hromadné prominutí daně z přidané hodnoty u bezúplatného dodání vyjmenovaného zboží, které pomáhají zamezit šíření viru (roušky, teploměry, textilní rukavice atd.) v období́ od 12. března 2020 do skončení nouzového stavu vyhlášeného vládou České́ republiky

• Prominutí daně z přidané́ hodnoty za bezúplatné́ dodání zboží́ plátci, který́ je oprávněn k výrobě̌ dále vyjmenovaného zboží́, pokud dodané́ zboží́ bylo použito k výrobě̌ dále vyjmenovaného zboží́, nebo bezúplatné́ dodaní́ dále vyjmenovaného zboží́, u nichž̌ vznikla povinnost přiznat daň podle § 20a odst. 1 ve spojení s § 21 odst. 4 písm. d) zákona o dani z přidané́ hodnoty v období́ od 12. března 2020 do skončení́ nouzového stavu

• Prominutí příslušenství daně u daně silniční́ daňovým subjektům spojené́ s pozdní́ úhradou záloh na daň silniční́ splatných do 15. 4. 2020 a do 15. 7. 2020, dojde-li ke splnění́ platebních povinností nejpozději do 15. 10. 2020.

Aktualitu pro vás připravila Lucie

Upozornění ohledně účinnosti sazbové novely zákona o DPH od 1.5.2020

Zdroj: Finanční správa

Nové30.3.2020 14:19 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Finanční správa České republiky upozorňuje daňové subjekty na skutečnost, že ačkoliv je zákonem pozastavena závěrečné fáze EET, oblast sazeb DPH je pozastavením EET nedotčena. Původní zákon č. 256/2019 Sb., kterým se u vybraných služeb a zboží od 1. 5. 2020 mění sazby DPH, zůstává beze změn. S účinností od 1. 5. 2020 tedy dochází k příslušným změnám v § 47 odst. 5 a dále v přílohách č. 2, 2a, 3 a 3a k zákonu o DPH.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Osvobození od daně z přidané hodnoty a cla u zboží dováženého ve prospěch obětí katastrof

Zdroj: Finanční správa

Nové30.3.2020 10:42 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Poskytujeme Vám informace Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel k osvobození od daně z přidané hodnoty a cla u zboží dováženého ve prospěch obětí katastrof.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Finanční správa upozorňuje na důležitost podpisu v žádosti o vrácení přeplatku

Zdroj: Finanční správa

Nové30.3.2020 10:33 | ➡️ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Pokud žádáte v rámci daňového přiznání o vrácení přeplatku, ujistěte se, že jste Vaše přiznání k dani z příjmů fyzických osob podepsali a vyplnili nejenom v prohlášení o uvedených údajích, ale také v žádosti o vrácení přeplatku na samotném konci daňového přiznání. Jedná se o dvě podání, tj. daňové přiznání a žádost o vrácení přeplatku a obě tato podání musí být podepsána.

Pracovníci Finanční správy evidují mnoho přiznání, ve kterých je uveden přeplatek, ale není vyplněna žádost o vrácení přeplatku. Nejčastěji se poplatníci zapomenou do všech příslušných políček formuláře podepsat a odevzdat jej se všemi povinnými přílohami.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

MF předloží návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí

Zdroj: MFČR

Nové30.3.2020 10:27 | ➡️ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Ministerstvo financí předloží vládě návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, která je v současnosti ve výši 4 % z celkové kupní ceny. Součástí opatření je úprava v oblasti daňového uplatnění odpočtů z nově uzavíraných hypotečních úvěrů. Cílem je podpora trhu s nemovitostmi a z dlouhodobého hlediska zlepšení dostupnosti bydlení ve vlastním pro mladé lidi, kterým v okamžiku po nákupu domu či bytu zbyde více hotovosti.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Finanční správa apeluje na veřejnost, aby maximálně využívala elektronickou formu komunikace pro podání daně z příjmů fyzických osob

Zdroj: Finanční správa

Nové27.3.2020 08:07 | Finanční správa by chtěla požádat poplatníky, aby nechodili na finanční úřady a v maximální míře využili elektronickou formu podání.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Náhradní termíny kvalifikační zkoušky do Komory daňových poradců

Zdroj: Komora daňových poradců ČR

Nové24.3.2020 07:39 | V návaznosti na rozhodnutí o nekonání dubnových termínů kvalifikační zkoušky na daňového poradce z důvodu šíření koronavirové nákazy, byly nyní stanoveny náhradní termíny konání dílčích částí kvalifikačních zkoušek. V článku se dozvíte nejen konkrétní termíny zkoušky, ale také se dočtete o dalších podrobnostech samotné zkoušky, jako je například přihláška ke zkoušce či poplatek za zkoušku.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Liberační balíček II.

Zdroj: MFČR

Nové23.3.2020 08:28 | Ministerstvo financí a Finanční správa reagují na aktuální situaci a v maximální možné míře pomáhají ekonomickým subjektům překlenout nouzový stav. K již schválenému Liberačnímu balíčku nově Ministerstvo financí navrhuje posunutí termínu pro podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí, a to do 31.8.2020. Díky zavedení institutu zpětného působení daňové ztráty budou moci podnikatelé uplatnit případnou ztrátu vykázanou v roce 2020 zpětně ve svých základech daně v roce 2019 a 2018, díky čemuž získají od Finanční správy vratku. Ministerstvo financí také navrhuje prominout červnové zálohy na daň z příjmů fyzických a právnických osob. To znamená, že červnová záloha (tj. druhá záloha u kvartálních plátců a první záloha u pololetních plátců) se nebude vůbec hradit.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace