Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 117Následující

Celní správa ČR naléhavě upozorňuje na podvodné textové zprávy

Zdroj: Celní správa České republiky

Nové26.9.2022 08:21 | ​Celní správa upozorňuje veřejnost na podvodné textové zprávy, které jsou zasílány jménem Celní správy ČR. Obsahují odkaz na položku zboží 910029334, která je pouze zástupná. Zprávy jsou odesílány z různých telefonních čísel se zahraniční předvolbou. Po otevření příslušného odkazu je vyžadováno zaplacení celního poplatku či cla. Více se dočtete v příloze, kam vkládáme i ukázky podvodné zprávy.
Aktualitu připravila Dáša

Cenový věstník č. 18/2022

Zdroj: MFČR

Nové26.9.2022 07:54 | Cenový věstník č. 18/2022 obsahuje cenové rozhodnutí CÚ pro Středočeský kraj č. 9/T/2022, kterým se stanoví pevné ceny pro konečného spotřebitele cigaret a změny pevných cen – 9. dodatek.
Aktualitu připravila Dáša

Navýšení příspěvku na bydlení: na vyšší podporu dosáhne více lidí

Zdroj: MV ČR

Nové23.9.2022 09:55 | Normativní náklady, které slouží k výpočtu příspěvku na bydlení, se od 1. října výrazně navýší. Vláda schválila návrh MPSV, který bude mít od října dvojí účinek: jednak se příspěvek na bydlení výrazně navýší a jednak na tuto formu pravidelné pomoci dosáhne vyšší počet domácností. Podrobnosti včetně několika modelových příkladů najdete v tiskové zprávě v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Zpráva o vyhodnocení plnění Dohody o koordinaci výkonu kontrolní činnosti uzavřené mezi Českou obchodní inspekcí a Ministerstvem průmyslu a obchodu

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Nové20.9.2022 11:00 | K zamezení neodůvodněné duplicity kontrol se oba dozorové orgány v rámci příslušného regionu zpravidla pravidelně informovaly o proběhlých individuálních kontrolách se zaměřením na dodržování zákonů, u nichž dochází k překrývání dozorové kompetence, přičemž společná kontrolní činnost ČOI a ŽÚ významným způsobem přispívá ke snižování administrativní zátěže kontrolovaných podnikatelských subjektů. Zprávu si můžete přečíst v příloze.
Aktualitu připavila Dáša

Jednotný portál evidence kontrol a Plán systémového snížení administrativní zátěže podnikatelů

Zdroj: stopbyrokracii.cz

Nové19.9.2022 09:55 | Navazujeme na předchozí aktualitu a představujeme další novinku. Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje koordinaci plánovaných kontrol realizovaných jednotlivými státními institucemi u podnikatelských subjektů tak, aby docházelo k co možná nejmenší administrativní zátěži na straně kontrolovaných podnikatelů a živnostníků, ale také kontrolních orgánů. Klíčovým úkolem bude novela kontrolního řádu, který je esenciální pro všechny kontrolní orgány a instituce.
V příloze naleznete Plán systémového snížení administrativní zátěže, kde je uvedena rekapitulace plánovaných a realizovaných opatření.
Aktualitu připravila Dáša

Portál podnikatele (novinka v rámci projektu Stop byrokracii)

Zdroj: stopbyrokracii.cz

Nové19.9.2022 09:45 | Ministerstvo průmyslu a obchodu představuje na stránkách stopbyrokracii.cz několik novinek – jednou z nich je Portál podnikatele, který bude centrálním místem zastřešujícím veškeré elektronické služby veřejné správy vůči podnikatelům (transakční služby). Portál bude sloužit jako rozcestník, odkud může uživatel elektronicky pomocí formulářů komunikovat s jednotlivými institucemi z jednoho místa. Obdobně jako u Portálu občana je záměrem umožnit nejen komunikaci podnikatelů se státní správou, ale i zpřístupnit relevantní informace evidované u podnikatelského subjektu.
Aktualitu připravila Dáša

Vládní manuál: Jak šetřit energii v sektoru malých podnikatelů a živnostníků

Zdroj: Hospodářská komora ČR

Nové16.9.2022 08:33 | Jak co nejefektivněji přistupovat k úsporám energií v provozu malých a středních podniků přináší firmám manuál, který naleznete v příloze. Na poslední straně naleznete soupis dotačních titulů.
Aktualitu připravila Dáša

Právě vychází nový mzdový měsíčník č. 8-9/2022

Zdroj: Účetní Portál

Nové16.9.2022 06:00 | Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,
řada skutečností v mém životě je „MIMO MŮJ PLÁN“.
Je toho opravdu hodně.
Mimo můj plán bydlím v rodných Bohuňovicích, mimo můj plán je tam sídlo naší firmy, mimo můj plán jsem potkala osudové muže svého života, mimo můj plán se narodil můj syn Jiřík.

Nové hrozby pro ochranu osobních údajů

Zdroj: uoou.cz

Nové15.9.2022 09:14 | Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil nové hrozby, a to nejen pro ochranu osobních údajů. Správci by měli provést taková opatření, aby zamezili nebezpečí napadení, a tím i potenciálního porušení zabezpečení osobních údajů. Jaká opatření to jsou, se dočtete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Vláda představila pravidla pro zastropování cen elektřiny a plynu pro všechny maloodběratele

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Nové14.9.2022 08:08 | Vláda Petra Fialy předkládá Parlamentu návrh novel energetického zákona a zákona o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen, které jí umožní nařízením zastropovat ceny silové elektřiny a plynu pro domácnosti, živnostníky a podnikatele. Na podobě legislativní předlohy i na výši zastropovaných cen se shodla na mimořádném jednání v pondělí 12. září 2022. Sněmovní tisk 302/0, tiskovou zprávu a další informace naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

E-commerce Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :