Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 9Následující

První složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí dorazí v těchto dnech do schránek poplatníků

Zdroj: Finanční správa

16.4.2020 08:48 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Finanční správa České republiky v těchto dnech zahájila rozesílku celkem 3,3 mil. obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2020 a informací pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem, případně do datové schránky.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Poslední den pro přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO na rok 2020 je pátek 31. ledna

Zdroj: Finanční správa

23.1.2020 12:46 | Poplatníci daně z nemovitých věcí, kteří nechtějí každoročně hlídat termín pro placení daně, si mohou do pátku 31. ledna 2020 požádat o placení daně prostřednictvím SIPO.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Noví vlastníci nemovitostí musejí podat daňové přiznání

Zdroj: novinky.cz

22.1.2020 12:52 | Do konce ledna musejí podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí všichni majitelé nemovitosti, kteří ji nabyli kdykoli během loňského roku. Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí se podává pouze jednou a v následujících letech pouze při změně rozhodných podkladů pro výpočet daně.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

NOVINKA - Expedujeme Komentář k majetkovým daním, dani silniční a dani spotřební s příklady 2020

Zdroj: Účetní Portál

15.1.2020 13:33 | Již 5. vydání knihy Komentář k majetkovým daním, dani silniční a dani spotřební s příklady 2020!
Zajímají Vás novinky na dani z nemovitých věcí, dani z nabytí nemovitých věcí, silniční dani a spotřební dani k právnímu stavu k 1. 1. 2020?
Publikace je včetně silniční daně za rok 2019 a je doplněna judikaturou k řešené problematice, případně souvisejícím koordinačním výborem.
Nechybí celá řada příkladů a v závěru každé jednotlivé daně najdete ještě komplexní příklad.

Petra

Právě vychází nový účetní měsíčník č. 1/2020

Zdroj: Účetní Portál

10.1.2020 12:01 | Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

přeji Vám krásný magický rok 2020. Bude to rok velkých změn.

Možná jste si letos udělali VISION BOARD, jako já se svými sny a přáními. Možná jste si Vaše přání nejen napsali, ale také navnímali pocity, jak se cítíte, když si představíte, že je přání splněno.

Pátek 31. ledna je posledním dnem pro podání daňového přiznání

Zdroj: Finanční správa

7.1.2020 10:47 | Letošní přiznání k dani z nemovitých věcí je potřeba podat nejpozději do pátku 31. ledna. Přiznání by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2019 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku. Také ti poplatníci, kteří nemovitou věc darovali, prodali nebo jinak pozbyli, musí tuto skutečnost oznámit finančnímu úřadu. Pokud jim ještě nějaká nemovitá věc v kraji zbyla, podají dílčí daňové přiznání. Pokud všechny své nemovité věci v daném kraji v roce 2019 pozbyli, doručí na finanční úřad písemné oznámení o této skutečnosti.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Informace k novele zákona o dani z nemovitých věcí dopadající na osvobození podle § 4 odst. 1 písm. k)

Zdroj: Finanční správa

19.12.2019 09:42 | Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejných rozpočtů, senátní tisk č. 150, sněmovní tisk 509, na základě kterého by mimo jiné mělo dojít ke změně v osvobození podle § 4 odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Vyšší daň z nemovitosti? Obce zatím majitele šetří

Zdroj: novinky.cz

16.7.2019 07:51 | Daň z nemovitosti tvoří jeden z důležitých příjmů obcí. Jedná se ročně téměř o 11 miliard, které plynou přímo do obecních rozpočtů. Obce mají navíc možnost si příjmy z této daně pomocí tzv. místního koeficientu značně vylepšit. Této možnosti ale využívá jen necelá desetina z nich.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Informace pro správné vyplnění dodatečného přiznání k dani z nemovitých věcí

Zdroj: Účetní Portál

8.7.2019 22:27 | Zjistili jste chybu v již podaném přiznání k dani z nemovitých věcí? Velmi často se právě při uzavírání účetních knih zjistí, že informace v podaném přiznání k dani z nemovitých věcí nejsou správné. Tu chybí nemovitá věc, tu zase byl pozemek se stavbou prodaný a neměl již být mezi seznamem nemovitých věcí.
Pokud je to Váš případ, zde máte velmi podrobný návod, jak skutečnost napravit.

Petra

Dnes je poslední termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí

Zdroj: Finanční správa

31.5.2019 14:32 | Pátek 31. května 2019 je poslední řádný termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí (nebo její první splátky). Nepřesáhne-li částka daně 5 000 Kč, je splatná celá právě do tohoto termínu.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace