PŘISPĚLI JSME 78476 Kč – DĚKUJEME...

Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 21Následující

Podání Přehledu OSVČ na zdravotní pojišťovnu za rok 2020 je nutno učinit nejpozději do 02.08.2021

Zdroj: vzp.cz

Nové26.7.2021 11:11 | Pro všechny osoby samostatně výdělečně činné je posledním dnem, kdy musí podat zdravotní pojišťovně Přehled o příjmech a výdajích za rok 2020, pondělí 2. srpna 2021.
Aktualitu připravila Dáša

Jak je to se zdravotním pojištěním po maturitě na střední škole? VZP zveřejnila otázku týdne.

Zdroj: vzp.cz

Nové20.7.2021 08:55 | VZP zveřejnila v otázce týdne vysvětlení, jak je to se zdravotním pojištěním po maturitě. Výklad VZP naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Studenti a prázdninové brigády nebo podnikání: Jaké povinnosti vůči ČSSZ mají?

Zdroj: ČSSZ

15.7.2021 07:54 | S koncem školního roku si spousta studentů středních a vysokých škol najde prázdninové brigády. Víte ale, jaké jsou povinnosti studentů vůči ČSSZ při brigádě na DPP či DPČ? Jak je to v případě brigády v zahraničí ? A co když se pustí studenti do vlastního podnikání?
Odpovědi na tyto otázky a nejčastější situace, se kterými se studenti mohou setkat, najdete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Další pomoc pro zaměstnavatele a OSVČ zasažené tornádem – odložení platby sociálního pojištění

Zdroj: MPSV

8.7.2021 08:58 | ČSSZ odloží platby pojistného až do konce roku 2021. OSVČ nebo zaměstnavatelé ze zasažených oblastí, kteří měli k 24. 6. 2021 trvalý pobyt nebo místo své práce na území Břeclavska, Hodonínska nebo Lounska, nebudou muset odvádět povinné sociální pojištění v zákonné lhůtě. Bez sankcí ho budou moci zaplatit, až se postaví na nohy. Více naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

OSVČ mohou opět žádat o ošetřovné

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

1.6.2021 08:33 | Od 31. 5. 2021 do konce června je možné žádat ošetřovné pro OSVČ.
Aktuální výzva z programu „ošetřovné“ pro OSVČ se týká doby od 6. dubna 2021, podpora nenáleží za jarní prázdniny a Velikonoce. Tzv. rozhodné období končí k 17. květnu 2021, a to v návaznosti na konec rotační výuky na 1. stupni ZŠ, odvíjí se tedy, tak jak to bylo dosud, od mimořádných opatření, které kvůli pandemii koronaviru uzavřely školy. Během rotační výuky podpora náleží za dobu, kdy dítě do školy nechodilo, tedy využívalo distanční vzdělávání.
Aktualitu připravila Dáša

Aktuální informace pro rodiče k ošetřovnému od 24. 5. 2021

Zdroj: MPSV

25.5.2021 08:33 | V souvislosti s postupným návratem k prezenční výuce ve školských zařízeních nastává po skončení rotační výuky konec potřeby péče o dítě v týdnech, kdy probíhala výuka distanční formou a o děti bylo nutné doma pečovat s nárokem na ošetřovné podle zákona č. 438/2020 Sb. ČSSZ připomíná, že při skončení potřeby péče o dítě lze žádost o dávku podat i před koncem měsíce. S návratem k prezenční výuce obecně končí i nároky na čerpání krizového ošetřovného.
Aktualitu připravila Dáša

Vyplňujete Přehled o příjmech a výdajích za rok 2020? Služba ePortálu ČSSZ „Inventura pohledávek OSVČ za kalendářní rok“ Vám pomůže při jeho vyplnění

Zdroj: ČSSZ

21.5.2021 07:54 | Jste OSVČ a ještě jste nepodali Přehled o příjmech a výdajích za minulý rok? Služba ePortálu ČSSZ „Inventura pohledávek OSVČ za kalendářní rok“ Vám práci usnadní .
Díky službě ePortálu ČSSZ Inventura pohledávek OSVČ za kalendářní rok uvidíte nejen výpis minimálních předpisů záloh na pojistné na důchodové pojištění, ale i úhrn skutečně zaplacených záloh za vybraný kalendářní rok, a to včetně stavu pohledávek – tzv. inventuru pohledávek. Inventura pohledávek za kalendářní rok Vám pomůže při vyplňování přehledu o příjmech a výdajích za daný rok a poslouží pro kontrolu stavu pohledávek.
Připomínáme, že OSVČ mohou podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2020 v delším termínu bez sankcí, a to nejpozději do 30. 6. 2021. Stejně jako v minulém roce je však nutné splnit podmínku, že k tomuto datu zároveň uhradí i případný doplatek pojistného za rok 2020. Pak bude OSVČ prominuto penále, které by jinak musely platit za opožděnou platbu.
Aktualitu připravila Dáša

Návrat dětí k prezenční výuce: ČSSZ radí, jak správně podat žádost o krizové ošetřovné

Zdroj: ČSSZ

19.5.2021 07:54 | V souvislosti s postupným návratem k prezenční výuce ve školských zařízeních nastává po skončení rotační výuky konec potřeby péče o dítě v týdnech, kdy probíhala výuka distanční formou a o děti bylo nutné doma pečovat s nárokem na ošetřovné dle zákona č. 438/2020 Sb. ČSSZ připomíná, že při skončení potřeby péče o dítě lze žádost o dávku podat i před koncem měsíce, a dále upozorňuje na nejčastější chyby při vyplňování tiskopisu žádosti o ošetřovné. Vše naleznete v příloze. Aktualitu připravila Dáša

Pozor na splatnost pojištění OSVČ do 8 dnů po podání Přehledu

Zdroj: vzp.cz

18.5.2021 08:54 | VZP na svých stránkách v sekci "Nejčastěji řešíte" uvádí následující otázku a odpověď: Když je prodloužen termín pro podání přehledu OSVČ na 2. srpna, můžu zaplatit nedoplatek až v srpnu, i když přehled už jsem podal v dubnu? Nikoli, musíte vycházet z toho, kdy byl přehled reálně podán. Případný nedoplatek pojistného, vypočítaný v Přehledu OSVČ za rok 2020, je nutno zaplatit do 8 dnů ode dne podání přehledu.
Aktualitu připravila Dáša

ČSSZ už rok přináší aktuální informace přímo do e-mailové schránky

Zdroj: ČSSZ

14.5.2021 08:08 | Přesně před rokem Česká správa sociálního zabezpečení spustila novou službu v podobě odběru novinek, tzv. newsletteru. Klienti se díky jednoduché registraci prostřednictvím e-mailu přihlašují k odběru „zpráv z první ruky“.
Aktualitu připravila Dáša

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace