Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 18Následující

Snížení vyměřovacího základu zaměstnavatele a další změny

Zdroj: Účetní Portál

8.7.2020 13:50 | ČSSZ vydala Informaci, ve které řeší přehled o výši pojistného od 1. 7. 2020 pouze elektronicky, opatření na podporu zaměstnavatelů v oblasti pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a další související změny.

V informaci se mimo jiné řeší snížení vyměřovacího základu zaměstnavatele neboli prominutí pojistného.
Je umožněno snížit vyměřovací základ zaměstnavatele za kalendářní měsíce červen, červenec a srpen 2020 tím, že do něj nezahrnou vyměřovací základy zaměstnanců v pracovním poměru, jejichž pracovní poměr trvá v posledním dni kalendářního měsíce, u každého zaměstnance však nejvýše 1,5 násobek průměrné mzdy podle zákona o pojistném, tj. v roce 2020 nejvýše 52 253 Kč.
Pohlídejte Vašim klientům, abyste na snížení dosáhli.

Aktualitu pro Váš připravila Petra.

Manuál pro OSVČ: Jak to teď bude s odvody na sociální pojištění

Zdroj: MPSV

26.3.2020 14:49 | Senátoři schválili zákon ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), který odpouští platby povinného důchodového pojištění a příspěvku na politiku zaměstnanosti všem živnostníkům. OSVČ tak od března do srpna nebudou muset platit předepsané zálohy a v ročním vyúčtování se jim tak sníží celkové pojistné o částku odpovídající minimálním zálohám na důchodové pojištění za půl roku. Tato částka se živnostníkům zcela promine.

Zákon by měl být účinný už od března, zbývá jen podpis prezidenta republiky.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Živnostníci ušetří na pojistném

Zdroj: MFČR

25.3.2020 10:05 | Vláda rozhodla o šestiměsíčních prázdninách v placení zdravotního a sociálního pojistného pro 514 tisíc OSVČ, které mají příjem pouze z podnikání. Cílem opatření je stabilizovat zejména nejohroženější, tedy nízkopříjmové OSVČ. Zároveň ale částečně uleví i těm, kteří na pojistném odvádějí více než zákonem stanovené minimum.

Změny bude řešit dnes (25. března) Senát, pak normu musí podepsat prezident republiky. Zákon by měl být účinný již od března.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Zdravotní pojištění 2020. Minimální záloha pro OSVČ roste

Zdroj: Peníze.cz

28.1.2020 11:18 | Zdravotní pojištění aspoň v minimální výši si musí platit každý živnostník a další osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), pokud podnikají v rámci hlavní činnosti. Podnikatelé si letos připlatí 144 korun. Novou výši minimální zálohy musí zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do osmého února.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Sociální pojištění OSVČ 2020. Minimální zálohy rostou

Zdroj: Peníze.cz

2.1.2020 09:47 | Jak se platí zálohy na důchodové pojištění podnikatelů? Kolik dělá nemocenské pojištění? A co se letos mění?

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2020

Zdroj: Účetní Portál

5.12.2019 13:00 | Magická čísla ve mzdách jsou čísla, která hýbou každoročně výpočty nemocenských dávek, výpočty peněžité pomoci v mateřství a výpočty dalších dávek. Hýbou také minimálními platbami podnikatelů OSVČ na sociální a zdravotní pojištění, určují maximální roční vyměřovací základ sociálního pojištění. A z těchto čísel je dovozeno také solidární zvýšení daně. Jsou to tedy čísla důležitá.
Kteráže jsou to čísla? Víme? Ano, jsou to to pro rok 2020 všeobecný vyměřovací základ za rok 2018 a přepočítací koeficient. A z těchto dvou čísel se vypočítá průměrná mzda pro účely důchodového pojištění na rok 2020. Každoročně čekáme na tato magická čísla, abychom zjistili, o kolik budou platby vyšší. A tentokrát jsou meziročně vyšší o více jak 6,5 %.
A na co ještě čekáme koncem roku v oblasti mezd? Na minimální mzdu k 1. 1. 2020. Ale tu stále neznáme. Že bude vyšší, je více než jisté.
Chcete-li být v obraze, začtěte se do článku paní Renky Klímové a doporučuji Vám také přehledy Účetního Portálu.

P.
www.pevacoukova.cz

EET a daň z příjmů a související novinky - podzim 2019

Zdroj: Účetní Portál

3.12.2019 20:15 | Přinášíme Vám velmi zajímavé a výživné shrnutí novel a všeho, co se událo od začátku letošního roku do jeho podzimu od paní Ivany Pilařové.
Zcela určitě zde „kraluje“ dlouho očekávaná novela zákona o evidenci tržeb, která konečně zavádí rovné zacházení pro všechny podnikatele a od 1. 5. 2020 je povinná evidence tržeb v hotovosti pro všechny. Výjimek je opravdu pár a všechny je v článku najdete. Novinkou je tzv. zvláštní režim.
Je zde dále komentář k novele ZDP, která je účinná od 1. 4. 2019, nicméně většina úprav je platná pro zdaňovací období, které následuje po tomto datu. Často to tedy bude od 1. 1. 2020.
Jsou zde i tři problematická témata, konkrétně daňová neuznatelnost nadměrných výpůjčních nákladů, exit tax a pravidla zdanění ovládané společnosti. Tato témata jsem již dříve rozebírala ve svých článcích a troufnu si odhadovat, že se budou týkat málokoho z vás. Celkově je to velmi zajímavé čtení.

P.

Minimální zálohy na pojistné OSVČ pro rok 2020 už jsou známé

Zdroj: Peníze.cz

15.10.2019 08:27 | Lidem, kteří mají podnikání jako hlavní činnost, se v roce 2020 zvýší minimální zálohy na sociální pojištění na 2544 korun měsíčně z dosavadních 2388 korun.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Živnostenský balíček před spuštěním. Ubyde statistik a sníží se byrokracie podnikatelů

Zdroj: MFČR

25.7.2019 12:48 | Statistických formulářů, které musí vyplňovat živnostníci, bude míň. S tím a s dalším snížením administrativy počítá vládní plán. Na redukci povinností podnikatelů pracuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Ministerstvem financí (MF), dalšími resorty a úřady. Připraven je Živnostenský balíček MPO.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Jste OSVČ s daňovým poradcem? Přehled OSVČ musíte podat nejpozději do 1. srpna

Zdroj: ČSSZ

22.7.2019 08:57 | Odpovědnost za odevzdání přehledu má podnikatel, nikoliv poradce. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto připomíná, že osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které využívají služeb daňového poradce a měly tedy delší lhůtu pro podání přehledu OSVČ, mají povinnost přehled o příjmech a výdajích za rok 2018 podat nejpozději do čtvrtka 1. 8. 2019.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace