Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   1Následující

Daň se bude vracet nově i zemědělcům v živočišné výrobě. Poslanci schválili zelenou naftu

Zdroj: ceskatelevize.cz

24.10.2016 09:40 | Vratku části spotřební daně z nafty by nově měli dostávat i zemědělci v živočišné výrobě. Dosud na ni měli nárok jen zemědělci v rostlinné výrobě. Počítá s tím novela zákona o spotřebních daních, kterou schválili poslanci. Proti původní vládní podobě ji ale výrazně pozměnili a vracení daně rozšířili i na rybníkáře a firmy hospodařící v lesích. Rozšíření zelené nafty má podpořit zemědělce i jejich konkurenceschopnost. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

Informace o zrušení osvobození od daně u „ekologicky šetrné elektřiny“

Zdroj: Celní správa České republiky

8.6.2015 09:04 | V souvislosti s připravovanou novelou zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „energetický zákon“), bude současně novelizována část čtyřicátá sedmá zákona č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů.

Řešení možných individuálních likvidačních účinků odvodu z elektřiny ze slunečního záření

Zdroj: Finanční správa

23.9.2014 09:59 | Výrobci elektrické energie ze slunečního záření, kteří byli prokazatelně postihnuti individuálním „rdousícím“ efektem solárního odvodu, mohli a mohou využít úlevy podle platných právních předpisů.

MFČR vydalo Informaci k návrhu na zrušení osvobození od daně z elektřiny u ekologicky šetrné energie

Zdroj: MFČR

29.8.2014 14:33 | Návrh novely energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích, který je v současnosti projednáván Legislativní radou vlády, navrhuje zrušit osvobození ekologicky šetrné elektřiny od daně z elektřiny z důvodu zneužitelnosti tohoto opatření a pominutí důvodů pro stimulaci dalšího rozvoje obnovitelných zdrojů.

Upozornění na daňové povinnosti v roce 2012

Zdroj: Finanční správa

9.12.2011 13:12 | Vážení poplatníci a plátci daní,
dovolte, abychom Vám připomněli daňové povinnosti v roce 2012, které pro Vás vyplývají z jednotlivých daňových zákonů. Jedná se o tyto daňové povinnosti:

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace