PŘISPĚLI JSME 90436 Kč – DĚKUJEME...

Aktuality

FILTR        Zdroj      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   1Následující

Exekutorská komora ČR o milostivém létu: Stát může dluhy odpouštět, ale systémově a na své náklady

Zdroj: Exekutorská komora

Novédnes v 07:55 | Exekutorská komora ČR (EKČR) se v rámci legislativního procesu ohradila proti podmínkám tzv. milostivého léta, obsaženým v novele občanského soudního řádu a exekučního řádu. EKČR nemá nic proti původní samotné myšlence, kdy stát odpustí příslušenství dluhů některým povinným, kteří dluží veřejnoprávním subjektům. Vadí jí ale nesystémovost řešení. Podrobnosti si můžete přečíst v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Nový interaktivní formulář „Přihláška pohledávky“ významně zjednoduší proces insolvenčního řízení

Zdroj: MV ČR

29.6.2021 08:08 | Ministerstvo spravedlnosti právě dokončilo implementaci nových insolvenčních formulářů, které byly postupně přepracovány v rámci projektu „Aktualizace interaktivních formulářů elektronického podání pro insolvenční řízení". Od nových formulářů si ministerstvo slibuje zjednodušení administrativy i snížení nákladů na tisk a archivaci.
Aktualitu připravila Dáša

Zaměstnavatel krachuje a dluží. Výplatu vám dá stát. Od května vyšší stropy

Zdroj: Peníze.cz

24.4.2019 08:43 | Když přestane chodit mzda, protože zaměstnavatel je v platební neschopnosti, je to zlé. Můžete se o peníze soudit a čekat, jak dopadne insolvenční řízení, v první řadě ale běžte na úřad práce. Ten vám může mzdu proplatit za zaměstnavatele. Víme, jak na to.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Novela insolvenčního zákona neřeší hlavní problém: insolvenční mafii

Zdroj: Hospodářská komora ČR

19.6.2015 08:23 | I přestože HK ČR oceňuje snahu Ministerstva spravedlnosti řešit nejpalčivější problémy v oblasti insolvencí, novela insolvenčního zákona, která je právě v mezirezortním připomínkovém řízení, má řadu nedostatků. Především neřeší koncepční problém, kterým je tzv. insolvenční mafie. „V novele chybí řešení klientelistických vazeb, tedy situací, kdy je soudcem jmenován konkrétní insolvenční správce s cílem finančně zlikvidovat domnělého úpadce a odstranit tak konkurenci,“ vysvětluje právní expertka HK ČR Markéta Schormová.

Insolvenční zákon nejen z pohledu mzdové účetní

Zdroj: Účetní Portál

28.5.2012 07:42 | Pojem insolvence lze obecně chápat jako neschopnost dlužníka dostát svým peněžitým závazkům, jinak řečeno, jde o platební neschopnost. Ochrana věřitelů, ale i insolvenčních osob se uskutečňuje prostřednictvím insolvenčního práva, zejména pak prostřednictvím zákona č. 182/2006 Sb.,o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon), ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „IZ“ ). ...
Více o pohledu mzdové účetní na insolvenční zákon se dozvíte v článku Ing. Růženy Klímové

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :