Doporučený dopis z domova? Poštovní datové zprávy jsou pro všechny uživatele datových schránek zdarma

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

27.3.2020 07:15 - zdroj: MV ČR

Vzhledem k aktuální mimořádné situaci doporučujeme maximálně využívat elektronickou komunikaci místo zasílání listovních zásilek a osobních návštěv pošt, úřadů a dalších institucí.

Ministerstvo vnitra umožní všem držitelům datových schránek bezplatné odesílání a přijímání placených poštovních datových zpráv prostřednictvím funkce kredit, tedy bez nutnosti uzavírat jakoukoli smlouvu s Českou poštou a zadávání údajů z platební karty. Toto opatření bylo přijato pro zvýšení ochrany podnikatelů a jejich zaměstnanců, kterým tímto odpadne nutnost navštívit pobočku České pošty, pokud budou chtít odeslat jakoukoli písemnou zásilku subjektu, který má zřízenu datovou schránku.

Bezplatné odesílání komerčních zpráv by mělo být možné již v průběhu úterý 24. března 2020, systém je však vzhledem ke svému rozsahu zprovozňován postupně. Předpokládá se, že tuto funkci by měli mít všichni uživatelé datových schránek zpřístupněnu do středy 25. března 2020.

Aktualitu pro Vás připravila Lucie

Mohlo by vás zajímat

->>  Novinky a shrnutí změn? Zvládněme tyto týdny spolu. <<-
Přihlaste se k odběru e-mailů, získejte pozvánky na ODBORNÉ WEBINÁŘE. ZDARMA: https://www.ucetni-portal.cz/registrace-zdarma/   

 

Pro více informací (na zdrojovém webu) klikněte na obrázek.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace