Centrální evidence exekucí

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Centrální evidence exekucí (PDF, 70.3 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová

8.12.2015 12:21

Ing. Růžena Klímová
Chcete si být více jistí, že Vám zaměstnanci nezatajili exekuční srážku?

Pak doporučujeme investovat do Centrální evidence exekucí (CEE), kterou vede Exekutorská komora ČR. CEE umožňuje zjišťovat informace o konkrétních exekučních řízeních, zda byla na konkrétní subjekt nařízena exekuce podle exekučního řádu.
Centrální evidence exekucí však neobsahuje údaje o exekucích (výkonech rozhodnutí) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami podle jiných předpisů.

PLATÍ pro rok 2015

Zaměstnavatel má v souvislosti se změnou občanského soudního řádu od 1. 9. 2015 povinnost zjišťovat u všech zaměstnanců včetně těch, kteří pracují v rámci DPP, zda-li nemají nějakou exekuční srážku.

 

Vzhledem k tomu, že mnoho nových zaměstnanců nepředkládá zápočtový list (a i ten mnohdy neobsahuje povinné náležitosti o evidenci exekučních srážek), nabízí se zaměstnavatelům možnost zjišťovat vydané exekuce na daného zaměstnance z Centrální evidence exekucí (dále jen CEE). CEE je veřejný seznam vedený Exekutorskou komorou ČR, a to v souladu s ustanovením § 125 zákona č. 120/2001 Sb., o soudních exekutorech a exekuční činnosti, ve znění...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace