PŘISPĚLI JSME 78476 Kč – DĚKUJEME...

Články

Podkategorie (1798)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 166Následující

„E-commerce“ – 93. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka23.7.2021 18:00 | V dnešní lekci angličtiny se naučíte mj. říct, že „uplatňování DPH u přeshraničního elektronického obchodu bylo v EU modernizováno od 1. července“, dozvíte se, co znamená „distance sale of goods“ nebo „low vakue consignment“. A díky nahrávce autora, pana Vladimíra Zdražila, budete umět vše i správně vyslovit.

Jana

Náhradní výživné

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Nové22.7.2021 19:40 | Od 1. 7. 2021 mají možnost osoby, pečující o děti a marně čekající na úhradu výživného od povinné osoby, žádat o náhradní úhradu výživného Úřad práce. Jaké podmínky musí být splněny a jak postupovat, to Vám prozradí článek Ing. Růženy Klímové, odbornice na danou problematiku.

Olga Krchovová

Příplatky k platu ve veřejných službách a správě – 2. část

Autor JUDr. Ladislav Jouza 

JUDr. Ladislav Jouza

Nové21.7.2021 22:37 | Jaká je minimální výše příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí? A kdo vlastně stanoví, co ztížené prostředí je, a co ne? Co je to „zvláštní příplatek“? Kdy je možné snížit nebo odejmout osobní příplatek a jak v této situaci postupovat? Je možné za přímou pedagogickou činnost nad stanovený rozsah poskytnout náhradní volno? Odpovědi na tyto otázky naleznete v druhé (závěrečné) části článku pana Ladislava Jouzy.

Jana

Druhy paušálů u poplatníka s příjmy podle § 7 ZDP – 3. část – Uplatnění paušálních výdajů na dopravu podle § 24 odst. 2 písm. zt) ZDP

Autor Ing. Ivan Macháček 

Ing. Ivan Macháček

Nové21.7.2021 15:59 | Dnešní článek je posledním ze série článků o paušálech pana ing. Ivana Macháčka. Tento díl je zaměřen na paušální výdaj na dopravu. V zákoně o daních z příjmů se jedná o poměrně dlouhý text, který ne každý dočte do konce. Víte, zda si tyto výdaje můžete uplatnit i na vozidla, která nejsou v obchodním majetku? Na kolik vozidel lze paušální výdaje uplatnit? V tomto článku máte s praktickými příklady vysvětleno, jak tuto normu aplikovat v praxi.

Ivan Rota

Dotaz – automobil zaměstnance pro služební cesty

Autor JUDr.  Marie Salačová 

JUDr.  Marie Salačová

Nové20.7.2021 18:36 | Jak je to s cestovními náhradami, pokud si zaměstnanec vypůjčí pro pracovní cestu automobil od kamaráda nebo z autopůjčovny? A kdo bude platit silniční daň? Odpovědi na tyto i některé další otázky naleznete v článku paní Marie Salačové.

Jana

„Invalidity“ – 92. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka16.7.2021 17:49 | Rozumíte větě „The director may raise an objection of invalidity within a three-year limitation period running from the date of conclusion of the contract.“? A víte, jak se anglicky řekne „vznést námitku“ nebo „promlčecí lhůta“? Přijměte pozvání ke studiu 92. lekce angličtiny, jejíž součástí je jako vždy i nahrávka autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Chráněný účet proti exekuci – nové povinnosti zaměstnavatele

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

15.7.2021 19:17 | Ing. Růžena Klímová přináší v následujícím článku velmi důležité informace nejen pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají zaměstnance zatížené exekucí, ale i pro samotné tyto zaměstnance. Poměrně dlouho očekávaná novela Občanského soudního řádu nabyla účinnosti od 1. 7. 2021 a mimo jiné přináší novou ochranu dlužníka v možnosti zřízení chráněného účtu.

Olga Krchovová

Druhy paušálů u poplatníka s příjmy podle § 7 ZDP – 2. část – Uplatnění paušální daně podle § 2a a § 7a ZDP

Autor Ing. Ivan Macháček 

Ing. Ivan Macháček

Sdílí Codexis14.7.2021 18:35 | Dnes Vám přinášíme druhou část článku pana ing. Ivana Macháčka zaměřeného na paušální výdaje a paušální daň. Tato druhá část se věnuje paušální dani a režimu paušální daně. Víte, jaký je rozdíl mezi režimem paušální daně a paušální daní? Jste si jisti, kdy se můžete přihlásit do režimu paušální daně? Na tyto dotazy a i mnohem více Vám odpoví právě tento článek obohacený i o řadu praktických příkladů, ze kterých se dozvíte, kdy to pro poplatníka je, a kdy naopak není výhodné.

Ivan Rota

Dovolená bez souhlasu zaměstnavatele

Autor JUDr. Ladislav Jouza 

JUDr. Ladislav Jouza

9.7.2021 14:30 | I po novele zákoníku práce, která přinesla výrazné změny v úpravě dovolené, zůstává u mnoha zaměstnavatelů problém se správným určením čerpání dovolené zaměstnanců. Článek JUDr. Ladislava Jouzy Vám připomene, kdo a za jakých podmínek určuje ve firmách čerpání dovolené.

Olga Krchovová

Příplatky k platu ve veřejných službách a správě – 1. část

Autor JUDr. Ladislav Jouza 

JUDr. Ladislav Jouza

8.7.2021 16:08 | 1. část článku pana Ladislava Jouzy nám připomene, na které subjekty se vztahuje platová úprava, a přiblíží nám poskytování příplatků za vedení, za noční práci a za práci v sobotu a neděli.
V druhé části článku, kterou Vám přineseme příště, nás pak čekají například zvláštní a osobní příplatek, příplatek za pedagogickou činnost nebo informace k snížení/odejmutí osobního příplatku.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace