Články

Podkategorie (1728)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 160Následující

„Receiving, acquiring partner“ – 82. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka14.4.2021 20:23 | Uměli byste anglicky říct „Přejímající společník musí být ke dni vyhotovení projektu převodu jmění i v době podání návrhu na zápis převodu jmění do obchodního rejstříku podnikatelem.“? A víte, kde je vhodné použít výraz „the latter“? Tyto i další informace načerpáte z následující lekce angličtiny pana Vladimíra Zdražila, jejíž součástí je jako vždy i audionahrávka.

Lenka

Mimořádné pracovní cesty

Autor JUDr.  Marie Salačová 

JUDr.  Marie Salačová

Nové14.4.2021 19:44 | Víte, co je „mimořádná pracovní cesta“ podle § 152 písm. c) zákoníku práce? Lze toto ustanovení uplatnit i v souvislosti s výkonem práce doma? Jaké podmínky musí být splněny pro vznik nároku na příslušné cestovní náhrady? Vše se dozvíte z článku paní Marie Salačové.

Lenka

„Transfer of assets“ – 81. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka9.4.2021 22:21 | Uměli byste anglicky správně říct „Přejímající společník v případě převodu jmění na společníka je zároveň nástupnickou účetní jednotkou?“ A víte, co znamená „limited liability company“? Nebo „cross-border transfer“? Nejste-li si jistí, doporučuji Vám ke studiu 81. lekci angličtiny s Účetním Portálem, opět včetně audionahrávky autora, pana Ing. Vladimíra Zdražila.

Lenka

Transfery – 1. část

Autor Ing. Pěva Čouková 

Ing. Pěva Čouková

Nové9.4.2021 21:01 | Účtování o dotacích a transferech není zrovna jednoduchou oblastí. Věděli byste například, jaký je rozdíl mezi dotací a transferem? A jak poznáme, zda jsou peníze od ústřední vládní instituce a jak, že od místní vládní instituce? Je příspěvek zřizovatele příspěvkové organizaci dotací?
Odpovědi na tyto otázky a řadu dalších informací naleznete v první části příspěvku o transferech, který je současně ukázkou z publikace Pěvy Čoukové – Účetnictví pro veřejnou správu – teorie pro obce, dobrovolné svazky obcí a příspěvkové organizace.

Lenka

Daň z přidané hodnoty pro začátečníky a mírně pokročilé – 7. část – Režim přenesení daňové povinnosti

Autor Ing. Ivana Pilařová 

Ing. Ivana Pilařová

Nové8.4.2021 22:59 | Přinášíme Vám už sedmý díl pokračování ze seriálu Daň z přidané hodnoty pro začátečníky a mírně pokročilé. V dnešním díle se budeme věnovat problematice režimu přenosení daňové povinnosti.
Víte, jaký je rozdíl mezi trvalým a dočasným režimem přenesení daňové povinnosti? A jaké použité zboží spadá pod tento zvláštní režim? To a mnohem více se dozvíte v článku od paní Ivany Pilařové, který je opět velmi zajímavý.

Lenka

Odměňování zaměstnance při pracovní cestě

Autor JUDr.  Marie Salačová 

JUDr.  Marie Salačová

Nové7.4.2021 20:27 | Jste zaměstnavatel, který vysílá své zaměstnance na pracovní cestu? Pak je tento článek právě pro Vás. Dozvíte se, jak správně odměňovat zaměstnance, nebo u koho je potřeba sledovat průběh a čas strávený na pracovní cestě. Článek je určitě zajímavý i pro zaměstnance, kteří jsou zaměstnavateli na pracovní cesty vysíláni.

Lenka

Testování na covid-19 jako zdravotní služba osvobozená od daně

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová 

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Nové7.4.2021 19:09 | Jak je to s testováním na covid-19? Danit službu, či nedanit? Generální finanční ředitelství vydalo metodickou informaci, ve které oznamuje, že zdravotní služba testování je službou osvobozenou. Informaci GFŘ přibližuje paní Olga Hochmannová ve svém článku.

Lenka

Daňové přiznání za rok 2020 – možnosti vyplývající ze zákona č. 609/2020 Sb.

Autor Ing. Ivan Macháček 

Ing. Ivan Macháček

Nové6.4.2021 22:15 | Víte, že se zvýšila hranice pro vymezení hmotného majetku a jeho technické zhodnocení? A máte jasno, v jakém termínu v letošním roce můžete podat daňové přiznání, abyste neplatili pokutu? Tohle vše a mnohem více se dozvíte v článku od pana Ivana Macháčka.

Lenka

„Option“ – 80. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka1.4.2021 23:58 | V dnešní lekci angličtiny budeme rozebírat slovíčko Option – volba, výběr, opce. Odborná anglická slovíčka naleznete taky v našem Anglickém daňovém a účetním slovníku.
Umíte správně říct anglicky tyto věty? „Toto ustanovení je volitelné, avšak tamto má jen jedno východisko“, nebo „Byl jsem pod neustálým tlakem bez jakékoli možnosti úniku.“? Poslechněte si také nahrávku pana Vladimíra Zdražila, která Vám objasní více.

Lenka

Výběr z tuzemských daňových aktualit

Autor  Lenka Zachardová 

 Lenka Zachardová

Nové1.4.2021 23:55 | Stále probíhající pandemie ovlivňuje i svět daní. Existují díky ní různé daňové úlevy, ve kterých není snadné se zorientovat, ovlivňuje i přeshraniční transakce, ale o tom někdy jindy. Projděte si naše domácí daňové aktuality a buďte v obraze.

Lenka Zachardová

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace