Články

S BALÍČKEM SILVER ZÍSKÁTE VŠECHNY ČLÁNKY

Podkategorie (1883)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 173Následující

Výpůjčka z právního, účetního a daňového pohledu

Autor Ing. Jiří Vychopeň 

Ing. Jiří Vychopeň

Nové18.1.2022 22:15 | Víte, jaký je rozdíl mezi výpůjčkou, zápůjčkou a výprosou?
Jak o výpůjčce účtuje půjčitel a jak vypůjčitel?
Půjčila Vaše firma některému ze zaměstnanců něco ze svého obchodního majetku? Pokud ano, byl zahrnut tento majetkový prospěch zaměstnanci do základu daně a do vyměřovacího základu pro odvod zdravotního a sociálního pojištění?
Vše, co byste měli vědět o výpůjčce a jejích účetních a daňových souvislostech, naleznete v článku pana Jiřího Vychopně.

Jana

Změny ve výpočtu exekučních srážek ze mzdy od 1. 1. 2022

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Nové15.1.2022 21:33 | Článek Růženy Klímové Vás seznámí s aktuálním stavem v oblasti výpočtu exekučních srážek, a to jak teoreticky, tak i prostřednictvím praktických příkladů.
Od 1. ledna 2022 dochází ke zvýšení normativních nákladů na bydlení a v souvislosti s touto skutečností i k navýšení nezabavitelných částek, které je nutné zohlednit již ve mzdě za leden 2022.
Mimo aktuálních veličin článek připomíná též změny v oblasti srážek ze mzdy, které proběhly v předchozích letech a nesmíme na ně zapomínat.
Olga Krchovová

Daň z nemovitých věcí na zdaňovací období r. 2022 – novinky

Autor Ing. Jana Procházková 

Ing. Jana Procházková

Nové12.1.2022 23:16 | Paní Jana Procházková pro Vás připravila článek shrnující změny dopadající na daň z nemovitých věcí s účinností od 1.  1. 2022. Dozvíte se v něm, které právní předpisy týkající se vyplnění přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022 byly novelizovány a jaké změny přinášejí.

Jana

Vyšší náhrady za pracovní úrazy a nemoci z povolání

Autor JUDr. Ladislav Jouza 

JUDr. Ladislav Jouza

Nové Sdílí Codexis11.1.2022 22:52 | Náhrady za pracovní úrazy a nemoci z povolání jsou v mnoha případech noční můrou mzdových účetních. Správný výpočet zajistí klid nejen jim, ale samozřejmě též samotným zaměstnancům. Článek pana doktora Jouzy na několika praktických příkladech ukazuje správný postup výpočtu náhrady po aktuální novelizaci.

Olga Krchovová

Vyúčtování elektrické energie a plynu za r. 2021 po prominutí DPH

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová 

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

30.12.2021 01:19 | Ve Finančním zpravodaji č. 34/2021 bylo zveřejněno rozhodnutí ministryně financí o prominutí DPH z plynu a elektřiny za období listopad–prosinec 2021. Paní Olga Hochmannová nám v následujícím článku objasní, jak se toto opatření promítne do vyúčtování elektřiny a plynu 2021.

Jana

Minimální mzda zvýší pracovněprávní nároky zaměstnanců

Autor JUDr. Ladislav Jouza 

JUDr. Ladislav Jouza

22.12.2021 23:43 | Změna minimální mzdy, kterou vláda vyhlašuje po živé diskusi v rámci tripartity svým nařízením, v posledních letech již tradičně v posledním čtvrtletí roku předcházejícího počátku její platnosti, ovlivňuje nejen výši mezd, platů a odměn zaměstnanců, ale je též technickou veličinou, ze které vychází mnoho dalších limitů a veličin ve mzdové praxi. V článku pana doktora Jouzy se dozvíte, co vše zvýšení minimální mzdy pro rok 2022 na 16 200 korun přináší.

Olga Krchovová

Povinnost zavést systém ochrany oznamovatelů protiprávního jednání ve vztahu k územně samosprávným celkům

Autor Mgr. Blanka  Hanzelová 

Mgr. Blanka  Hanzelová

Sdílí Codexis21.12.2021 23:38 | Funguje ve Vaší obci vnitřní oznamovací systém a máte nastaveny procesy vyřizování, zpracování a uchovávání oznámení? A víte, zda se Vás povinnost zavedení tohoto systému týká? Článek paní Blanky Hanzelové přináší informace o tom, jak by se obce měly připravit na své nové povinnosti vyplývající ze směrnice EU 2019/1937.

Jana

Dotaz – Spotřeba vozidla

Autor JUDr.  Marie Salačová 

JUDr.  Marie Salačová

21.12.2021 21:33 | Vyslali jste zaměstnance na zahraniční pracovní cestu, poskytli mu zálohu, zaměstnanec při ní platil svou platební kartou a teď přemýšlíte, který kurz při vyúčtování zálohy použít? Pokud ano, pak Vás jistě potěší článek od paní Marie Salačové, v němž naleznete řešení.

Jana

„Transportation of goods“ – 104. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka21.12.2021 12:21 | Dnešní lekce angličtiny je zaměřená na přepravu zboží. Nejspíš víte, co znamená výraz „transportation“, jste si ale jistí i významem slova „transhipment“? Víte, že obrat „take st into account“ uplatníte možná i mimo odbornou konverzaci o účetnictví?
Užijte si 104. lekci angličtiny pana Vladimíra Zdražila, pokud možno i včetně audionahrávky.

Jana

„Distant selling, distance sale of goods“ – 103. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka19.12.2021 23:03 | Víte, co znamená věta „Consignment notes are very valuable evidence for determining the place of taxable supply for the sale of goods at a distance.“? A co je v terminologii ZDPH „performance“? Jak se anglicky řekne „místo uskutečnění zdanitelného plnění“?
Přinášíme Vám další lekci angličtiny s Účetním Portálem, u níž ani tentokrát nechybí nahrávka autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :