Články

Podkategorie (1470)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 137Následující

Výhody a nevýhody dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr

Autor Ing. Olga Krchovová

Ing. Olga Krchovová

Nové Audio nahrávka7.4.2020 20:58 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

V článku od paní Ing. Olgy Krchovové jsou přehledně shrnuty výhody a nevýhody dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Kdy je pro Vás výhodnější se nechat zaměstnat na DPP a kdy na DPČ? Článek přehledně shrnuje výhody obou dohod za daných situací.

Lucie

Daň z nemovitých věcí na portálu MOJE daně

Autor Ing. Jana Procházková

Ing. Jana Procházková

Nové Audio nahrávka6.4.2020 20:42 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Pravděpodobně jste již slyšeli o novém portálu Ministerstva financí „MOJE daně“, k jehož spuštění by mělo dojít koncem letošního roku. Jaké konkrétní aplikace se připravují pro daň z nemovitých věci, se dozvíte z článku Ing. Jany Procházkové.

Jana

Aktuální změny – 14. týden

Autor Ing. Pěva Čouková

Ing. Pěva Čouková

Nové3.4.2020 10:20 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Přináším Vám přehled mých aktualit k nouzovému stavu, který Vás, věřím, přehledně navede na správné řešení konkrétní oblasti. Uvádím zdroj informace a odkaz na potřebné právní a jiné poklady. Informace momentálně rozdělené do 8 částí můžete sledovat na našem webu, kde jsou průběžně aktualizované. Aktualizujeme téměř denně. Například dnes už vím z prohlášení paní ministryně, že příspěvek 25 000 Kč (naše kapitola 8), který má již formu poslaneckého návrhu, se předělává a bude jinak. Tlak nespokojené veřejnosti byl veliký. Osobně vnímám, že jsou podpory pro OSVČ a nic pro právnické osoby, myslím restaurace, výrobní firmy a mnohé další.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

„Transformation“ – 31. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka2.4.2020 19:11 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Význam sousloví „transformation of business corporations“ vás jistě nepřekvapí, víte ale například, co znamenají výrazy „so-called“ nebo „valuation expert“? A vybavíte si, jak se anglicky řekne „účetní závěrka“ nebo „obchodní rejstřík“? Pokud ne, ponořte se do studia a nezapomeňte si jej zpříjemnit nahrávkou autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Místní poplatek za užívání veřejného prostranství a jeho úprava v roce 2020* – 1. část

Autor Mgr. Václav Těžký , JUDr. Michal Jantoš

Mgr. Václav Těžký JUDr. Michal Jantoš

Nové Audio nahrávka2.4.2020 11:30 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Jak správně stanovit, co je veřejné prostranství? Jak se liší zvláštní užívání veřejného prostranství od běžného? Jak určit plochu podléhající zpoplatnění? Odpovědět na tyto otázky Vám pomůže následující článek, který zejména pro vybrané účetní jednotky připravili Mgr. Václav Těžký a JUDr. Michal Jantoš.
S přáním, aby se „užívání veřejného prostranství“ zase brzy stalo běžnou součástí našich životů

Jana

Placení daně z nemovitých věcí v r. 2020 ve vazbě na mimořádná opatření k zamezení šíření koronaviru

Autor Ing. Jana Procházková

Ing. Jana Procházková

Nové Sdílí Codexis Audio nahrávka1.4.2020 14:31 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Víte, že termíny splatnosti daně z nemovitých věcí zůstávají na zdaňovací období 2020 beze změny? A jak tedy postupovat v případě, že poplatník nebude schopen zaplatit daň v předepsané lhůtě z důvodů souvisejících s mimořádnými opatřeními k zamezení šíření koronaviru? Tyto i další užitečné informace naleznete v článku Ing. Jany Procházkové.

Jana

Změny ve výpočtu srážek ze mzdy v průběhu roku 2020

Autor Ing. Růžena Klímová

Ing. Růžena Klímová

Nové Audio nahrávka31.3.2020 18:04 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Tento článek od paní Ing. Růženy Klímové Vám objasní situaci ohledně nezabavitelné částky a výpočtu srážek ze mzdy. S účinností od 1.1.2020 došlo totiž ke zvýšení nezabavitelné částky, což ovlivní celý výpočet srážek ze mzdy. Najdete zde všechny potřebné parametry.

Lucie

EET od 1. května 2020 včetně informace k aktuální situaci

Autor Ing. Jiří Dušek

Ing. Jiří Dušek

Nové Audio nahrávka30.3.2020 12:26 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Původně od 1. května 2020 byla povinnost evidence tržeb pro zbývající skupinu podnikatelských subjektů. Tento termín je ale posunut – viz bod 1 článku.
Tento článek se zabývá těmi nejdůležitějšími otázkami týkajícími se najetí poslední závěrečné fáze. V druhé části článku jsou shrnuty poznatky z I. a II. fáze najetí na EET. Určitě vám tyto informace mohou pomoci především v tom, čeho se vyvarovat. A platí, i když je nouzový stav, nenechávejte vše na poslední chvíli po jeho skončení.

Jiří Dušek

Děti v daních – 3. část

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

Nové27.3.2020 22:26 | Závěrečný díl seriálu Děti v daních nám přináší informace o způsobech uplatnění daňového zvýhodnění společných dětí z předchozích vztahů, konkrétní příklady dětí druha a družky a také související tiskopisy.

Lucie

Zdanění příjmů z nájmu fyzické osoby dle § 9 ZDP – 2. část

Autor Ing. Ivan Macháček

Ing. Ivan Macháček

Nové Audio nahrávka26.3.2020 21:57 | Ve druhém díle článku od autora Ing. Ivana Macháčka se dozvíme hlavní rozdíly mezi příjmem z nájmu zdaňovaným dle § 7 ZDP a příjmem z nájmu zdaňovaným dle § 9 ZDP. Dozvíte se i více o skutečných či paušálních výdajích a jak je lze kombinovat. Mimo to článek obsahuje také praktické příklady.

Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace