Články

Podkategorie (1666)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 154Následující

Změny ve výpočtu srážek ze mzdy od 1. 1. 2021

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Nové20.1.2021 22:19 | Každoročně se mění výpočet exekucí u zaměstnanců. Exekuce zcela jistě patří k „mistrovskému umění“ každé mzdové účetní. Chcete si s námi vyjasnit, jak budete vypočítávat:
- částku nad kterou se mzda zabavuje bez omezení?
- částku, která je nezabavitelná na osobu povinného?
- částku, která je nezabavitelná na každou vyživovanou osobu ?
Jsme povinni vyhovět žádosti zaměstnance posílat bývalé manželce výživné?
Jsem si jista, že zvládneme propočet výživného i po 1. 1. 2021.
Doporučuji v přehledech tabulku paní Olgy Krchovové, kde máme pasáž k exekucím, a nejen to (viz ucetni-portal.cz/Přehledy/V. Mzdová problematika/5. Mzdové účetnictví 2021).
Těšíme se na Průvodce mzdovou problematikou 2021. S námi to zvládnete ☺.

Pěva

Vysvětlivky ke změnám DPH v EU – 4. část – Důkaz o přepravě zboží do jiného členského státu

Autor Ing. Martin Bortlík 

Ing. Martin Bortlík

Nové19.1.2021 23:21 | Důkaz o přepravě zboží do jiného členského státu byl v rámci DPH zcela jistě „strašák“ roku 2020. Jsme si jisti, že jsme to v praxi zvládli a pro všechny, kteří se chtějí přesvědčit, že jejich důkazy jsou dostatečné, přinášíme článek pana Ing. Martina Bortlíka. Určitě je v této příležitosti dobré zaznamenat, že k novele evropské směrnice a nařízení jsou vydány Vysvětlivky ke změnám DPH v EU, kde najdeme i vysvětlující informace také k osvobození dodání zboží uvnitř Společenství od daně. Máme je pro Vás na Účetním Portálu. Já osobně doporučuji ke zhlédnutí webinář s Jirkou Klímou, kde se zabýváme touto problematikou.
Krásné dny.
P.

Pěva Čouková
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP ČR

„Compliance“ – 69. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové17.1.2021 12:05 | Uměli byste anglicky říct, že „první návrh akviziční smlouvy nesouhlasí v některých doložkách s druhou verzí, kupříkladu platební podmínky jsou hodně odlišné“? A víte, co znamená věta „We´re working on due diligence order not in statutory audit.“? Nejste-li si jistí, doporučuji Vám ke studiu 69. lekci angličtiny s Účetním Portálem, opět včetně audionahrávky autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Účetní závěrka – obce, dobrovolné svazky obcí a příspěvkové organizace

Autor Ing. Pěva Čouková 

Ing. Pěva Čouková

Nové17.1.2021 11:24 | Máme pro Vás další ukázku z publikace Účetnictví pro veřejnou správu – jedná se o kapitolu věnovanou účetní závěrce. Knihu si můžete zakoupit na ucetni-portal/eshop/.

Jana

Prominutí DPH z dodání diagnostických zdravotních přístrojů a očkovacích látek proti COVID-19

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová 

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Nové15.1.2021 18:25 | Stručný článek paní Olgy Hochmannové nás seznámí s rozhodnutím ministryně financí o prominutí DPH z důvodu mimořádné události, zveřejněném ve Finančním zpravodaji č. 35/2020.

Jana

Minimální mzda a co se z ní odvozuje, zaručená mzda 2021

Autor Ing. Pěva Čouková 

Ing. Pěva Čouková

Nové13.1.2021 23:41 | Od 1. 1. 2021 došlo k navýšení minimální mzdy na 15 200 Kč. V následujícím článku, který je současně jedním z mnoha našich přehledů (viz sekce Přehledy, podsekce V. Mzdová problematika, přehled č. 3), naleznete informace o tom, co vše se od minimální mzdy odvíjí, návod na to, jak odvodit konkrétní sazby na hodinu podle stanovené týdenní pracovní doby a připomeneme si, že je nutné dodržovat nejen mzdu minimální, ale především mzdu zaručenou. Bez zajímavosti není ani tabulka zachycující vývoj výše minimální mzdy od roku 1991.

Jana

Nové metodické informace GFŘ

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová 

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Nové13.1.2021 21:59 | V prosinci 2020 vydalo GFŘ dvě metodické informace k DPH. V následujícím článku Vás ve stručnosti s jejich obsahem seznámí paní Olga Hochmannová.

Jana

„Representation“ – 68. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka8.1.2021 23:55 | Rozumíte větě „Tax advisers are considered as authorized representatives in tax procedure on their clients behalf with respect to power of attorney signed.“? Nebo větě „We shall talk to responsible person with reference to acquisition preliminary talks.“? A jste si jistí výslovností? Vítejte u 68. lekce angličtiny pana Vladimíra Zdražila, v níž ani tentokrát nechybí audionahrávka.

Jana

Daň z přidané hodnoty pro začátečníky a mírně pokročilé – 1. část – Základní pojmy a základní principy u daně z přidané hodnoty

Autor Ing. Ivana Pilařová 

Ing. Ivana Pilařová

Nové8.1.2021 23:19 | Přinášíme Vám aktualizovaný seriál k dani z přidané hodnoty od paní Ivany Pilařové. V článku nechybí praktické příklady, které řeší, co je a není předmětem daně z přidané hodnoty a jak vypočítat obrat pro účely DPH.
Těšit se můžete na další díl, ve kterém probereme vznik daňové povinnosti na výstupu.

Jana

Generální pardon k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období r. 2021

Autor Ing. Jana Procházková 

Ing. Jana Procházková

Nové8.1.2021 16:03 | Přinášíme Vám příspěvek doplňující článek Novinky v dani z nemovitých věcí na zdaňovací období r. 2021, který jsme vydali před dvěma dny. Tento příspěvek se týká „generálního pardonu“ a opět jej pro Vás připravila paní Jana Procházková.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace