PODNIKATELSKÁ KONFERENCE 2021 – VOLNÁ MÍSTA V BOHUŇOVICÍCH: 4. – PRÁVĚ SI OBJEDNALI 3 LIDÉ.

Články

S BALÍČKEM SILVER ZÍSKÁTE VŠECHNY ČLÁNKY

Podkategorie (1838)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 169Následující

Změna sazeb cestovních náhrad

Autor JUDr.  Marie Salačová 

JUDr.  Marie Salačová

Nové22.10.2021 20:46 | Tento týden jsme Vás v jedné z našich aktualit informovali o novele vyhlášky č. 589/2020 Sb., o změně sazby základní náhrady za používání silničních motorových vozidel a stravného a o stanovení průměrné ceny pohonných hmot pro účely poskytování cestovních náhrad. Dnes toto téma doplňujeme o článek paní Marie Salačové. Dozvíte se z něj, že průměrná cena PHM pro poskytování cestovních náhrad se navyšuje, a to již od 19. 10. 2021!

Jana

„Import of goods“ – 100. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka22.10.2021 20:10 | Víte, jak se anglicky řekne „celní správa“ nebo „vyměřit clo“? A uměli byste si anglicky postěžovat na celníka, který Vám při Vaší cestě z Kostariky na několik přivezených dárků vyměřil clo a ještě k tomu DPH z dovezených předmětů? I to se dnes naučíte, opět včetně výslovnosti, a to díky nahrávce autora, pana Vladimíra Zdražila. A nebojte se, dnešní jubilejní lekcí náš seriál angličtiny nekončí...

Jana

Nová pravidla uplatňování DPH u e-commerce

Autor  Marek Reinoha 

 Marek Reinoha

Nové20.10.2021 18:00 | Přinášíme Vám pohled na novelu zákona o dani z přidané hodnoty od dalšího z autorů, tentokrát od pana Marka Reinohy. Novela ZDPH nabyla účinnosti 1. 10. 2021 a přehledný článek nám připomene, která nová pravidla a možnosti novela přinesla do oblasti e-commerce.

Jana

„Acquisition of goods from other EU member state“ – 99. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka17.10.2021 10:40 | Opět zde máme lekci věnovanou DPH, tentokrát budeme pořizovat zboží z jiného členského státu. Naučíme se anglicky říct nejen, že „při pořízení zboží z jiného členského státu je uplatněn režim samovyměření DPH příjemcem“, ale například i jednoduché obraty „vystavit fakturu“ a „napsat na řádek“. A nezapomeňte si pustit mp3 nahrávku autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Dotaz – cestovní náhrady pro rozvozce zboží

Autor JUDr.  Marie Salačová 

JUDr.  Marie Salačová

Nové17.10.2021 09:04 | Jsou rozvozci zboží při výkonu své práce na pracovní cestě a náleží jim tudíž cestovní náhrady? Na dotaz z praxe opět odpovídá paní Marie Salačová.

Jana

Vzory pracovněprávních smluv, dohod a písemností (na pomoc mzdovým účetním) – 4. část – Vzory písemností k dovolené

Autor JUDr. Ladislav Jouza 

JUDr. Ladislav Jouza

Nové16.10.2021 21:45 | Dovolená představuje právo zaměstnance na dlouhodobý odpočinek v kalendářním roce za práci v pracovním poměru. Zaměstnavatel ji může rovněž poskytovat za práci podle dohody o pracovní činnosti, pokud je v této dohodě sjednána. Jejím účelem je poskytnutí pracovního volna k reprodukci pracovní síly.
K zajištění péče o dítě má zaměstnankyně nebo zaměstnanec právo na rodičovskou a mateřskou dovolenou s náhradou mzdy nebo platu či rodičovským příspěvkem.
K zásadním úpravám v oblasti dovolené došlo novelou zákoníku práce č. 285/2020 Sb.

Ladislav Jouza

Novela zákona o DPH konečně ve Sbírce

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová 

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Nové14.10.2021 20:11 | Předkládáme Vám článek paní Olgy Hochmannové, který nám připomene, jaké změny přináší novela zákona o dani z přidané hodnoty, která nabyla účinnosti 1. 10. 2021. Autorka v článku rovněž upozorňuje na několik problémových míst přechodu na novou právní úpravu.

Jana

Změny daně z přidané hodnoty v oblasti elektronického obchodování, tzv. e-commerce a dovozu zboží drobné hodnoty – 3. část

Autor Ing. Martin Bortlík 

Ing. Martin Bortlík

Nové13.10.2021 22:05 | Může dodavatel přiznávat a platit DPH např. z prodeje zboží na dálku podle obecných pravidel ve vnitrostátním přiznání v dotčeném členském státě a pro poskytování služeb zvolit režim EU? Jedná se o „prodej dovezeného zboží na dálku“ v případě, kdy je zboží nízké hodnoty odeslané ze třetí země umístěno do celního skladu EU a odtud následně dodáno pořizovatelům v EU? Na co by si měli dát pozor zákazníci e-shopů prodávajících zboží ze zahraničí?
Přinášíme Vám závěrečnou část článku k e-commerce od pana Martina Bortlíka.

Jana

Není spis jako spis aneb kdy se použije správní řád

Autor JUDr. RNDr. Jitka Jelínková, Ph.D.

JUDr. RNDr. Jitka Jelínková, Ph.D.

4.10.2021 23:01 | Použití zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu, na postupy veřejné správy je opravdu široké, proto se nelze divit, že když se řekne „spis“ a především s tím související podmínky „nahlížení do spisu“, automaticky mnozí uvažují o úpravě těchto otázek v § 17 a § 38 správního řádu. Judikatura se v nedávné době zabývala spornými případy ne-vedení spisu, resp. požadavku nahlížení do spisu podle správního řádu. Jednalo se o spis ve věci pořízení opatření obecné povahy – územního plánu a spis vedený obcí jako veřejným opatrovníkem.

Jitka Jelínková

„Member state EU“ – 98. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka3.10.2021 15:33 | V dnešní lekci angličtiny pokračujeme v tématu DPH – umíte říct anglicky například větu „Nemůžeš použít zvláštní režim jednoho správního místa, pokud poskytuješ plnění osobě povinné usazené v jiném členském státě.“? A jak byste volně přeložili obrat „Do you happen to know...“? Ani tentokrát prosím nezapomeňte na audionahrávku autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :