Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 47Následující

Dovolená po novele zákoníku práce teoreticky a v praktických příkladech (včetně porovnání s aktuální právní úpravou)

Autor Ing. Olga Krchovová

Ing. Olga Krchovová

Nové21.9.2020 20:52 | Dovolená a její výpočet po novele zákoníku práce hýbe v těchto dnech světem mzdových účetních. Propočet je nově na hodiny, ne na dny, a vše je jinak. Úprava je určitě spravedlivější, nicméně je v ní řada nejasností a je třeba vše se nově naučit. Využijte možnosti si propočítat příklady a nabýt jistoty, že postupujete správně.
P.

Pěva Čouková
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP ČR

Koncepční změna dovolené s příklady – 1. část

Autor JUDr. Michael Košnar

JUDr. Michael Košnar

Nové17.9.2020 09:37 | V důsledku přijetí zákona č. 285/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a některé další související zákony, dozná právní úprava dovolené od 1. 1. 2021 zásadních koncepčních změn. V první části článku budou blíže vymezeny podmínky vzniku zaměstnancova práva na dovolenou za příslušný kalendářní rok a možný postup zaměstnavatele při určení velikosti tohoto práva, které bude nově vyjádřeno jako určitý počet hodin dovolené.

Michael Košnar

Rodičovský příspěvek

Autor Ing. Olga Krchovová

Ing. Olga Krchovová

8.9.2020 09:54 | Přinášíme Vám další ukázku z naší publikace Průvodce mzdovou problematikou 2020, tentokrát s tématem rodičovského příspěvku. Autorkou kapitoly je Ing. Olga Krchovová. Knihu si můžete zakoupit na ucetni-portal.cz/knihy/eshop/.

Jana

Pracovní cesty a jejich druhy

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka2.9.2020 08:41 | Uplatňujete na pracovišti § 152 písm. c) zákoníku práce, podle kterého cesty na směny prokazatelně nařízené zaměstnavatelem mimo jím předem stanovený pravidelný rozpis směn zaměstnanců jsou cestami pracovními? Jak široce může být v pracovní smlouvě sjednáno pravidelné pracoviště pro účely cestovních náhrad? A čím se řídit v případě, kdy sjednáno není? Přečtěte si článek o druzích pracovních cest, který pro Vás připravila paní Marie Salačová.

Jana

Řešení přeplatků a nedoplatků u daně ze závislé činnosti

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

25.8.2020 10:26 | Přinášíme Vám ukázku z naší publikace Průvodce mzdovou problematikou 2020 s tématem přeplatků a nedoplatků u daně ze závislé činnosti, která je výňatkem z kapitoly, jejímž autorem je pan Milan Lošťák. Knihu si můžete zakoupit na ucetni-portal.cz/knihy/eshop/.

Jana

Velká novela zákoníku práce – změny v úpravě doručování

Autor JUDr. Michael Košnar

JUDr. Michael Košnar

Sdílí Codexis Audio nahrávka19.8.2020 10:47 | V důsledku přijetí zákona č. 285/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a některé další související zákony, doznala rovněž právní úprava doručování písemností v pracovněprávních vztazích s účinností k 30. 7. 2020 řady změn, které budou blíže představeny na následujících řádcích.

Michael Košnar

Pracovní poměr, dohoda o pracovní činnosti, dohoda o provedení práce – jejich odraz v odvodech zdravotního pojištění, sociálního pojištění a daně

Autor Ing. Olga Krchovová

Ing. Olga Krchovová

13.8.2020 16:17 | Následující článek paní Olgy Krchovové nám ve dvou příkladech přinese jednak srovnání souběžného zaměstnání na DPP + DPČ se zaměstnáním na částečný úvazek a jednak ukázku výpočtu čistého příjmu zaměstnance v případě více zaměstnaneckých vztahů u jednoho zaměstnavatele. Vše s podrobnými vysvětlivkami a přehlednými tabulkami. Ke zhlédnutí v této souvislosti doporučujeme i webinář Více různých zaměstnání natočený 4. 6. 2020.

Jana

Dotaz – stravenka a stravné v jeden den

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka12.8.2020 11:00 | V dnešním příspěvku od paní JUDr. Marie Salačové se dozvíte, zda je možné zaměstnanci, který v jednom dni odpracuje svou směnu a ještě odjede na služební cestu, přiznat nárok na stravenku a současně i na stravné.

Jana

Dotaz – dvě pracovní cesty po sobě jdoucí

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka5.8.2020 12:23 | Rozumíte správně ustanovení § 163 odst. 4 zákoníku práce, které se týká posuzování pracovní cesty spadající do 2 kalendářních dnů? Přečtěte si článek JUDr. Marie Salačové a uvidíte.

Jana

Dotaz – služební a soukromé vozidlo

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka23.7.2020 09:26 | Jaká jsou pravidla pro poskytování cestovních náhrad při použití služebních a soukromých silničních vozidel? A má zaměstnanec nárok na cestovní náhrady v případě použití soukromého vozidla v místě výkonu práce? A co když si zaměstnanec vozidlo půjčí z autopůjčovny? Odpovědi na tyto i další otázky naleznete v článku paní Marie Salačové.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace