Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 46Následující

Mzdové účetnictví – změny v roce 2020 – opakování

Autor Ing. Olga Krchovová

Ing. Olga Krchovová

Nové Audio nahrávka30.6.2020 12:12 | Paní Ing. Olga Krchovová nám přináší stručný a přehledný popis toho, co se změnilo v souvislosti s minimální mzdou v roce 2020. Víte, které změny v mzdové oblasti jsou navázány na změnu minimální mzdy? A už jste zhlédli webinář z 11. 6. 2020 s Olgou Krchovovou – Novinky ve mzdách 2020–2021?

Lucie

Srážky ze mzdy – změny roku 2020

Autor Ing. Olga Krchovová

Ing. Olga Krchovová

Nové Audio nahrávka25.6.2020 14:33 | V roce 2020 se stalo několik změn v nezabavitelných částkách ze mzdy. Udělejte si jasno v tom, která pravidla a čísla jsou platná od 1.7.2020. A nezapomeňte zhlédnout náš webinář z 11. 6. 2020 s Olgou Krchovovou – Novinky ve mzdách 2020–2021.

Lucie

Způsoby skončení pracovního poměru úředníků

Autor Mgr. Zdeněk Schmied

Mgr. Zdeněk Schmied

Nové Audio nahrávka23.6.2020 10:57 | Víte, kterými právními předpisy se řídí pracovněprávní vztahy úředníků ÚSC? A kterému předpisu dát přednost v případě, že upravují tutéž problematiku? V článku Mgr. Zdeňka Schmieda si probereme mj. i jednotlivé způsoby ukončení pracovního poměru a nalezneme v něm i odkazy na související judikaturu.

Jana

Jaké změny přinese schválená novela zákoníku práce

Autor JUDr. Michael Košnar

JUDr. Michael Košnar

Audio nahrávka15.6.2020 13:35 | Senátem ČR byl dne 10. června 2020 schválen vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a některé další související zákony. Novela zákoníku práce čeká již jen na podpis pana prezidenta a vydání ve Sbírce zákonů. Novela zákoníku práce má dělenou účinnost, a to k 30. červenci 2020 a k 1. lednu 2021. Přinášíme Vám první informace k novele a dále pro Vás budeme novelu sledovat.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Způsob zahájení a ukončení pracovní cesty

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka10.6.2020 12:10 | Může pracovní cesta začínat i jinde než v místě pracoviště nebo v místě bydliště? Může začínat třeba zahájením pracovního výkonu? Jak je tato problematika upravena v zákoníku práce? Odpovědi JUDr. Marie Salačové naleznete v následujícím příspěvku.

Jana

Úhrada neprokázaných výdajů při pracovních cestách zaměstnanců

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka9.6.2020 13:33 | Paní JUDr. Marie Salačová nám zde stručně shrnuje problematiku neprokázaných výdajů při pracovnách cestách zaměstnanců. Má zaměstnavatel povinnost poskytnout náhradu i u neprokázaného výdaje?

Lucie

Odměňování členů volených orgánů obchodních korporací nyní a ve světle novely ZOK

Autor Mgr. Lola Floriánová

Mgr. Lola Floriánová

Audio nahrávka8.6.2020 18:08 | Článek od paní Mgr. Loly Floriánové mluví o možnostech zaměstnání členů volených orgánů a vlivu novely ZOK na tyto smlouvy.

Lucie

Daňové aspekty odstupného vyplaceného zaměstnanci

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

1.6.2020 13:18 | Článek pana ing. Milana Lošťáka nám přiblíží problematiku zdanění mezd zaměstanců, se kterými byl v souvislosti s koronavirovou krizí rozvázán pracovní poměr a bylo jim vyplaceno odstupné. Převážnou část článku tvoří dva příklady včetně příkladu provedení ročního zúčtování zaměstnance za rok 2020.

Jana

Jak je to se snížením penále a co musím jako zaměstnavatel udělat, abych mohl využít výhody, která se nabízí?

Autor Ing. Pěva Čouková

Ing. Pěva Čouková

27.5.2020 11:09 | Upozorňujeme Vás na dvě velmi důležité podmínky získání výhod tohoto zákona. Pokud nezvládnete, nic nezískáte. Možná je to zkouška naší šikovnosti?! Zákon o snížení penále k nezaplacenému pojistnému na sociálním pojištění je tady. Je za měsíce květen, červen a červenec 2020. Umíte využít toho, co se nabízí? Přiznávám, že kdybych měla právo to vymýšlet, tak takto bych to určitě nevymyslela. Díky ministryni financí a jejím Liberačním balíčkům, jsme rozmazleni, že penále buď prominu nebo neprominu nebo chci speciální žádost k prominutí penále. Co je toto, nevím? Ale budiž, třeba to pomůže zaměstnavatelům…

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Příklady vyplňování evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Ing. Tomáš Stejskal

Ing. Tomáš Stejskal

26.5.2020 21:18 | I letos vám přinášíme článek s praktickými příklady, jak správně vyplnit evidenční listy důchodového pojištění. Víte například, jak se na ELDP vyplňuje vojenské cvičení, otcovská poporodní péče nebo zpětné navýšení mzdy?

Jana

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace