Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 44Následující

Změny ve výpočtu srážek ze mzdy v průběhu roku 2020

Autor Ing. Růžena Klímová

Ing. Růžena Klímová

Nové Audio nahrávka31.3.2020 18:04 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Tento článek od paní Ing. Růženy Klímové Vám objasní situaci ohledně nezabavitelné částky a výpočtu srážek ze mzdy. S účinností od 1.1.2020 došlo totiž ke zvýšení nezabavitelné částky, což ovlivní celý výpočet srážek ze mzdy. Najdete zde všechny potřebné parametry.

Lucie

Děti v daních – 3. část

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

Nové27.3.2020 22:26 | Závěrečný díl seriálu Děti v daních nám přináší informace o způsobech uplatnění daňového zvýhodnění společných dětí z předchozích vztahů, konkrétní příklady dětí druha a družky a také související tiskopisy.

Lucie

Děti v daních – 2. část

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

16.3.2020 22:44 | V článku Děti v daních pokračujeme v seriálu od pana Ing. Milana Lošťáka. Zde budeme řešit, co potřebujete dokládat v případě nároku na daňové zvýhodnění vyživovaných dětí, a jak řešit střídavou péči. Dále se ve článku dozvíte splnění podmínek soustavné přípravy na budoucí povolání.

Lucie

Dotaz – Přerušení pracovní cesty z důvodu na straně zaměstnance

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka12.3.2020 20:15 | Jak se budou počítat cestovní náhrady zaměstnanci, který má v úmyslu před návratem ze služební cesty ještě navštívit svou rodinu? Je tato situace upravena v zákoníku práce? A co by v této souvislosti neměl opomenout zaměstnavatel, pokud tomuto požadavku zaměstnance vyhoví? Vše potřebné se dozvíte v odpovědi JUDr. Marie Salačové.

Jana

Děti v daních – 1. část

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

10.3.2020 16:21 | Přinášíme vám první díl seriálu s názvem Děti v daních od autora Ing. Milana Lošťáka. V tomto díle se budeme zaměřovat na to, kdo jsou vyživované děti, jejich kategorie a za jakých podmínek můžeme uznat děti jako vyživované osoby. Mimo to se podíváme na vývoj hodnot a formy uplatnění daňového zvýhodnění.

Lucie

Neomluvená absence není vždy důvodem pro okamžité zrušení pracovního poměru

Autor JUDr. Michal Faltus

JUDr. Michal Faltus

Audio nahrávka3.3.2020 16:20 | Myslíte si, že neomluvená absence vašeho zaměstnance je důvodem pro okamžité zrušení pracovního poměru? Tento článek vás vyvede z omylu a poradí, jak danou situaci zhodnotit objektivně. Vyvarujte se tedy jednostranných úkonů směřujících k ukončení pracovního poměru bez bližšího zkoumání.

Lucie

Roční zúčtování záloh na daň a daňového zvýhodnění

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

Audio nahrávka25.2.2020 17:44 | Termín pro výpočet daně a ročního zúčtování za rok 2019 se blíží. Plátce daně jej provede nejpozději do 31. března 2020 a případný přeplatek vrátí poplatníkovi současně se zúčtováním mzdy za březen 2020.
Víte, že roční zúčtování daně provádí poslední zaměstnavatel? Víte, kdy poplatníkovi nelze provést roční zúčtování? Víte, jak se roční zúčtování provede? Na dané téma Vám přinášíme článek od pana Milana Lošťáka.

Petra

Dotaz – úhrada ubytování zaměstnancem za jiného zaměstnance

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka18.2.2020 11:30 | Jak vypořádáváte cestovní příkazy zaměstnanců v případě, že jedou společně na pracovní cestu, ale ubytování hradí jen jeden z nich? Věděli jste, že záleží na tom, zda jsou ubytováni ve společném pokoji, nebo zda mají pokoje oddělené? A jak bude při zjištění chybného vypořádání cestovního příkazu postupovat případná kontrola? Z článku paní Marie Salačové se to dozvíte.

Jana

Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti (růžový tiskopis MFin 5459) za rok 2019 – vzor č. 22

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

13.2.2020 20:31 | Blíží se termín pro podání tiskopisu Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2019, kterým je 2. březen 2020. Pokud jej budete podávat v elektronické podobě, máte čas až do 20. března 2020. Jedná se o povinnosti plátce daně podle § 38j odst. 4 zákona o daních z příjmů, který za rok 2019 zúčtoval nebo vyplatil příjmy ze závislé činnosti, podat svému místně příslušnému správci daně vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti vybírané srážkou formou záloh.

Jana

Vyúčtování srážkové daně (žlutý tiskopis MFin 5466) za rok 2019 – vzor č. 17

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

10.2.2020 21:15 | Blíží se termín pro podání tiskopisu Vyúčtování srážkové daně za rok 2019, kterým je 1. duben 2020. Tato lhůta již nemůže být prodloužena.
Jedná se o povinnost plátce daně podle § 38d odst. 9 zákona o daních z příjmů podat místně příslušnému správci daně vyúčtování daně z příjmů vybírané srážkou podle zvláštní sazby.

Petra

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace