Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 53Následující

Novinky v zákonu o daních z příjmů s účinností od 1. 1. 2020 – 2. část

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Nové Audio nahrávka3.2.2020 21:46 | V druhém díle článku se autorka zaměřuje na novelu vloženou do zákona o daních z příjmů rozpočtovým balíčkem. Konkrétně jde o změny ve zdanění loterií, v definici mateřské společnosti, rezervy v pojišťovnictví a způsobu výpočtu základu daně z jednokorunových dluhopisů.

Lucie

Finanční správa zareagovala na zpoždění novely ZDPH a upozornila na možnost přímé účinnosti směrnice

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Audio nahrávka29.1.2020 21:51 | Jak jsme vás již informovali, od 1. 1. 2020 platí pro země EU povinnost používat nová pravidla DPH pro prokazování přepravy zboží do jiného členského státu a pro dodání zboží v režimu skladu (call-off stock), která dosud nejsou zapracována do naší legislativy. Z článku Ing. Mgr. Olgy Hochmannové se dozvíte, že minulý týden vydalo GFŘ informaci o tom, jak do doby nabytí účinnosti novely ZDPH postupovat.

Jana

DPH obce – aktuality 2019 + 2020

Autor Ing. Bc. Lenka Zábojová

Ing. Bc. Lenka  Zábojová

Audio nahrávka29.1.2020 20:26 | Článek Ing. Lenky Zábojové zaměřený na obce nás seznámí s aktuálními změnami zákona o DPH. Víte například, že i věcné břemeno může být v některých případech považováno za nájem? Dále si mj. připomeneme, že od 1. 1. 2020 je sazba u tepla a chladu přeřazena z první snížené sazby daně do druhé snížené sazby daně a že od 1. 5. 2020 se do druhé snížené sazby daně nově zařadí i další vybrané služby a zboží.

Jana

Novinky v zákonu o daních z příjmů s účinností od 1. 1. 2020 – 1. část

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka28.1.2020 12:49 | Co nás čeká za novinky u daně z příjmů? V první části článku nám paní Ing. Ivana Pilařová vysvětlí implementační novely směrnicí ATAD a uvede na pravou míru, co jsou výpůjční výdaje. Dále probereme exit tax a pravidla pro zdanění ovládané zahraniční společnosti.

Lucie

Judikáty nejvyššího správního soudu, nejvyššího soudu a nález ústavního soudu z posledního období

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka23.1.2020 20:42 | Judikáty zmíněné v článku Ivany Pilařové tradičně máte automaticky zařazeny do judikátů Účetního Portálu, a to podle jednotlivých zákonů a paragrafů.
Snad nejvíce mne překvapil judikát, který řeší technické zhodnocení prováděné současně s opravou se závěrem, že vše má být technickým zhodnocením. K tomuto tématu se ještě určitě vrátíme, protože to není jediný judikát, který problematiku řeší. Když si představím řešení v praxi, znamená to, že bychom postupem uvedeným v judikátu nadhodnotili vlastní kapitál. A to není správné. Právě u klienta řeším něco podobného ve významných částkách. Celá akce cca 12 milionů, z toho opravy 4 miliony a technické zhodnocení 8 milionů. 4 miliony v nákladech opravdu významně ovlivňují vlastní kapitál.
Ve vzácné knize pana PhDr. Milana Skály – Zvláštnosti zdaňování nemovitých věcí z roku 2015 je uvedeno, že výdaje na „smíšenou stavbu“ neboli stavbu, kde se objevuje technické zhodnocení i oprava, dělit lze. Více na str. 123 uvedené knihy. Jak to uděláte u Vašeho klienta? Můžete přemýšlet, případně psát svoje názory.
P.
www.pevacoukova.cz

Daňové přiznání k dani silniční (§ 15 ZDSL) – užitečné informace a příklady

Autor Bc. Martin Mikuš

Bc. Martin Mikuš

Audio nahrávka9.1.2020 20:08 | Předkládaný článek pana Martina Mikuše je ukázkou z knihy Komentář k majetkovým daním, dani silniční a dani spotřební s příklady 2020. Kniha je momentálně v tisku a zakoupit si ji můžete v našem e-shopu (www.ucetni-portal.cz/knihy/eshop/). Vzhledem k tomu, že se blíží termín pro podání přiznání k dani silniční, mohly by Vám níže uvedené informace přijít vhod.
Jana

Správa daně z nemovitých věcí po 16. 1. 2020 ve vazbě na přechod územních pracovišť

Autor Ing. Jana Procházková

Ing. Jana Procházková

9.1.2020 11:05 | Na základě pokynu GFŘ D-41 bude od 16. 1. 2020 převedeno do optimalizovaného režimu 33 územních pracovišť. Znamená to, že uvedená územní pracoviště nebudou zrušena ani přemístěna, ale již nebudou spravujícími územními pracovišti a nebudou na nich umístěny spisy. Na jaká územní pracoviště budou nově umístěny spisy územních pracovišť v optimalizovaném režimu, se dozvíte v článku paní Jany Procházkové. Článek je zaměřen na správu daně z nemovitých věcí, přechod se ovšem týká stejně tak i ostatních daní.
Víte, že si po 16. 1. 2020 musíte pohlídat správně vyplněné územní pracoviště v daňovém tiskopisu?
Víte, co se rozumí spravujícím územním pracovištěm?
Více se dozvíte v článku.

Petra

Novinky na dani z nemovitých věcí ve zdaňovacím období r. 2020

Autor Ing. Jana Procházková

Ing. Jana Procházková

8.1.2020 16:00 | Termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2020, tedy pátek 31. leden, se blíží. Přinášíme Vám článek od paní Jany Procházkové na téma novinek daně z nemovitých věcí. Obsahem článku jsou změny, které od zdaňovacího období roku 2020 ovlivní zdanění pozemků, zdanitelných staveb a zdanitelných jednotek.
Došlo u Vás ke změně okolností rozhodných pro stanovení daně z nemovitých věcí nebo ke změně v osobě poplatníka?
Pokud ano, neváhejte se začíst do článku.

Petra

V EU vstoupila v účinnost nová pravidla DPH pro prokazování přepravy zboží do jiného členského státu a pro dodání zboží v režimu skladu uvnitř EU (call-off stock)

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Audio nahrávka7.1.2020 16:05 | Od 1. 1. 2020 platí pro země EU povinnost používat nová pravidla DPH pro prokazování přepravy zboží do jiného členského státu a pro dodání zboží v režimu skladu (call-off stock), která dosud nejsou zapracována do naší legislativy. Co to znamená pro naše plátce DPH ve vztahu k obchodním partnerům z jiných členských států, se dozvíte z článku paní Olgy Hochmannové.
Jana

Pozor na nová pravidla v obchodování se zbožím v EU od 1. 1. 2020 dle nařízení Rady 2018/1912

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Audio nahrávka17.12.2019 12:35 | Jsme si jisti, že uživatelé Účetního Portálu vědí, že NAŘÍZENÍ RADY EU mají přímou účinnost. Na rozdíl od úprav Směrnic EU, které je nutné zapracovat do naší legislativy. Seznamte se s aktuálními změnami nařízení, které nabývají platnosti 1. 1. 2020 a které se týkají zejména doložení přepravy mezi zeměmi EU. Bohužel jsou velmi byrokratické.

P.
www.pevacoukova.cz

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace