Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 56Následující

Další služby zařazeny do 10% sazby DPH

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Nové Audio nahrávka2.7.2020 18:36 | Následující článek paní Olgy Hochmannové nás seznámí s novelou zákona o DPH, kterou se od 1. 7. 2020 snižuje sazba DPH u služeb, jako jsou např. doprava lyžařskými vleky, ubytování, vstupy na sportovní události či do tureckých lázní.

Jana

„Nová“ novela daňového řádu

Autor Mgr. Barbora Bubeníčková

Mgr. Barbora Bubeníčková

Audio nahrávka17.6.2020 20:54 | Přinášíme vám další informace o novele daňového řádu. Původní návrh, jak jsme vás již informovali, přijat nebyl. Takřka obratem však byl Ministerstvem financí zpracován návrh nový, jehož podstatou je původní návrh upravený tak, že zohledňuje zásadní připomínky k jeho obsahu, vznesené jak v průběhu legislativního procesu opozicí, tak diskutované odbornou veřejností.

Barbora Bubeníčková

Daňové řešení prodeje cenných papírů

Autor Ing. Ivan Macháček

Ing. Ivan Macháček

Audio nahrávka16.6.2020 17:06 | V textu si rozebereme podmínky pro osvobození příjmů z úplatného převodu cenných papírů u fyzické osoby a uvedeme si odlišné řešení zdanění příjmů z prodeje cenných papírů zahrnutých a nezahrnutých v obchodním majetku fyzické osoby.

Ivan Macháček

Stálá provozovna z pohledu účetnictví a daní z příjmů – 2. část

Autor Ing. Otakar Machala QUD

Ing. Otakar Machala QUD

Audio nahrávka2.6.2020 16:28 | V druhém dílu článku o stálých provozovnách od Ing. Otakara Machaly se dozvíme, jaké jsou typy stálých provozoven a konkrétně si je probereme. Jednotlivé typy jsou také vysvětleny na praktických příkladech, které vám pomohou si situaci představit v praxi.

Lucie

Přelomový rozsudek Nejvyššího správního soudu sp. zn. 8 Afs 58/2019 - 48

Autor Ing. Martin Bortlík

Ing. Martin Bortlík

Audio nahrávka26.5.2020 13:18 | Ještě jednou k řetězení ztrát, tentokrát od ing. Martina Bortlíka. Věřím, že teď už budeme mít všichni jasno, jak to s lhůtou pro stanovení daně a samozřejmě i s možností podat dodatečné daňové přiznání je. Nenechte si ujít.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Řetězení daňových ztrát. Víme, co to je?

Autor Ing. Pěva Čouková

Ing. Pěva Čouková

Audio nahrávka25.5.2020 16:40 | V těchto dnech si můžeme přečíst z různých zdrojů, že Nejvyšší správní soud rozhodl o neaplikování pravidla, podle kterého docházelo k řetězení daňových ztrát a prodlužování lhůty pro stanovení daně, která by neustálým řetězením nemusela nikdy zaniknout. Umíme si představit, o co jde? Více naleznete v článku.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Posečkání daňové povinnosti

Autor Ing. Ivo Šesták

Ing. Ivo Šesták

Sdílí Codexis Audio nahrávka22.5.2020 10:20 | Ve kterých případech má správce daně právo povolit posečkání daně nebo rozložení její úhrady na splátky? Co musí žádost o posečkání obsahovat? Čím se dokládají důvody uvedené v žádosti? A jak je to v případě vyhovění žádosti s úrokem z prodlení? Odpovědi naleznete v článku pana ing. Ivo Šestáka.

Jana

Zdanění příjmů z nájmu hmotného majetku dle § 9 ZDP, nabytého zděděním nebo darem

Autor Ing. Ivan Macháček

Ing. Ivan Macháček

Audio nahrávka19.5.2020 20:34 | V dalším z článků pana ing. Ivana Macháčka se dozvíte, jak postupovat při daňovém odpisování pronajímaného hmotného majetku získaného zděděním nebo darem. Víte například, jak se bude lišit odpisování v případě, kdy majetek pronajímal již zůstavitel, od případu, kdy s pronájem začíná až dědic? Článek obsahuje i několik praktických příkladů.

Jana

Prominutí DPH a správního poplatku v souvislosti se šířením viru SARS-CoV-2

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Audio nahrávka6.5.2020 07:37 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Přinášíme vám stručný komentář paní Olgy Hochmannové k prominutí DPH z bezúplatných plnění a k prominutí správního poplatku, jak bylo zveřejněno ve Finančním zpravodaji č. 7/2020.

Jana

Stálá provozovna z pohledu účetnictví a daní z příjmů – 1. část

Autor Ing. Otakar Machala QUD

Ing. Otakar Machala QUD

Audio nahrávka4.5.2020 21:57 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Přinášíme vám první díl seriálu o mezinárodním zdanění od Ing. Otakara Machaly. Dozvíte se o daňovém rezidentovi, nerezidentovi a místě vedení. Vše je popsáno i na příkladech z praxe.

Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace