Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   1Následující

Obecně uznávané zásady pro územní samosprávné celky, DSO a příspěvkové organizace

Autor Ing. Pěva Čouková

Ing. Pěva Čouková

Nové21.10.2020 23:59 | Obecně uznávané zásady pro účetnictví jsou něco jako udělaný řidičák. Můžete umět řídit, ale když neznáte pravidla, pravděpodobnost, že nabouráte, je dost vysoká. Samozřejmě, pokud budete chtít na dálnici, a ne jezdit jen na polních cestách. Představuji Vám pravidla účetnictví veřejného sektoru a posílám Vás poprvé do tzv. IPSAS – mezinárodních účetních standardů pro veřejný sektor – The International Public Sector Accounting Standards.
Je to moje seřazení obecně uznávaných zásad a mám jich 16 + jedna „0“. Žádný oficiální seznam neexistuje. Můžete se setkat ve Vaší praxi i s jinými verzemi.
ObecnĚ uznávané zásady považuji za základ správného pochopení účetnictví pro všechny účetní jednotky, včetně veřejného sektoru, a mají přesah do dalších oblastí.
A jaká je podobnost s podnikatelskými zásadami? VYSOKÁ. Účetnictví je jen jedno. Řadím se k těm, kteří zastávají tento názor.

Pěva

Navrhované změny ve vykazování leasingů z pohledu nájemce dle IFRS

Autor Ing. Alice Šrámková FCCA

Ing. Alice Šrámková FCCA

28.8.2013 07:53 | V květnu 2013 vydal IASB (Výnor pro mezinárodní standardy účetního výkaznictví) návrh, který zavádí do vykazování leasingů významné změny. Lhůta pro připomínky k tomuto návrhu běží do 13. září 2013.
V tomto příspěvku se budu věnovat pouze leasingu z pohledu nájemce.

Srovnání pravidel ČÚS a IFRS - zaměstnanecké benefity

Autor Ing. Alice Šrámková FCCA

Ing. Alice Šrámková FCCA

3.9.2012 09:06 | V posledním díle "Srovnání pravidel podle Českých účetních standardů a mezinárodního účetního výkaznictví" se autorka věnuje zaměstnaneckým benefitům.

Rezervy, podmíněné závazky a podmíněná aktiva

Autor Ing. Alice Šrámková FCCA

Ing. Alice Šrámková FCCA

24.7.2012 07:21 | V pokračování srovnání pravidel podle Českých účetních standardů a mezinárodního účetního výkaznictví se autorka zaměřila na rezervy, podmíněné závazky a podmíněná aktiva.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace