Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 23Následující

Jak prodat bezpečně majetek obce?

Autor JUDr. Miroslav Kubánek

JUDr. Miroslav Kubánek

Nové Audio nahrávka8.7.2020 12:39 | Jak prodat bezpečně majetek obce je otázka jednoduchá, ovšem odpověď na ni zase až tak jednoduchá není. Jednoduchou odpovědí právníka by mohlo být, že žádný právní vztah (včetně převodu majetku) není bezpečný. U obcí se nebezpečí násobí postavením obce jako veřejnoprávní korporace, která je nad rámec obecné soukromoprávní úpravy (zejm. občanský zákoník) svázána vlastním zákonem. V každém případě základ pro odpověď hledejme v zákoně o obcích.

Miroslav Kubánek

„Borrowing“ – 44. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka2.7.2020 23:02 | Dnes si posvítíme na „borrowing“. Pokud nejste v angličtině nováčky, tak víte, že pro české „napůjčovat“ v následující větě použijete při překladu do angličtiny dva rozdílně výrazy: „Na jedné straně firma napůjčovala spoustu peněz, a na straně druhé si sama napůjčovala na svých půjčkách“. Čtěte dále a zjistěte, zda se Vám překlad podařil. Správnou výslovnost si poté můžete procvičit s nahrávkou autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Právnická osoba jako statutární nebo kontrolní orgán kapitálových společností a družstev po velké novele ZOK

Autor Mgr. Lola Floriánová

Mgr. Lola Floriánová

Nové Audio nahrávka29.6.2020 09:01 | Článek od paní Floriánové nám přináší stručný přehled toho, co přinese novela ZOK. Mluví o tom, že právnická osoba bude muset zplnomocnit jednu jedinou fyzickou, aby ji v její funkci voleného orgánu zastupovala.

Lucie

„Short-term financial assets“ – 43. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka26.6.2020 16:34 | Pokud dnešní lekci angličtiny zvládnete vstřebat, budete umět obstojně pohovořit o krátkodobém finančním majetku. Konkrétně třeba o tom, že vám brzy dojde nebo že ho požírá inflace. Přeji vám, ať zrovna tyto výrazy v praxi nevyužijete a ať se vám příjemně studuje, k čemuž může přispět i již tradiční nahrávka autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Chyby v evidenci nálezů

Autor Mgr. Blanka Hanzelová

Mgr. Blanka  Hanzelová

Nové Sdílí Codexis Audio nahrávka25.6.2020 08:44 | Jak podpořit nálezce v odevzdání nálezu a splnění formalit? Jak zvýšit pravděpodobnost, že se ztracená věc navrátí ke svému majiteli? Čeho se při nakládání s nálezem vyvarovat? Co by nemělo ve směrnicích a formulářích chybět? Odpovědi naleznete v článku Mgr. Blanky Hanzelové.

Jana

Zrušení předkupního práva k podílu na nemovitosti účinné k 1. 7. 2020 a další změny

Autor JUDr. Jaroslav Denemark

JUDr. Jaroslav Denemark

Audio nahrávka22.6.2020 10:56 | Víte, jaké změny přináší od 1. 7. 2020 novela občanského zákoníku v oblasti předkupního práva spoluvlastníků u nemovitostí, společenství vlastníků jednotek a smluvních pokut u nájmů bytů a domů? Vše se dozvíte v článku JUDr. Jaroslava Denemarka.

Jana

„Defer“ – 42. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka19.6.2020 09:22 | Jakmile se ponoříte do dnešní lekce, záhy zjistíte, že výraz se stejným významem, ovšem jinak znějící, jsme si představili již posledně. Nadšenci mezi vámi si mohou za domácí úkol zjistit, jaký je mezi synonymy „postpone“ a „defer“ rozdíl v užití. Něco o použití těchto sloves v daňové angličtině vám prozradí i autor, pan Vladimír Zdražil, ve své nahrávce.

Jana

Daňové řešení prodeje cenných papírů

Autor Ing. Ivan Macháček

Ing. Ivan Macháček

Audio nahrávka16.6.2020 17:06 | V textu si rozebereme podmínky pro osvobození příjmů z úplatného převodu cenných papírů u fyzické osoby a uvedeme si odlišné řešení zdanění příjmů z prodeje cenných papírů zahrnutých a nezahrnutých v obchodním majetku fyzické osoby.

Ivan Macháček

Reklamní činnost a živnostenské podnikání – dotazy a odpovědi – 2. část

Autor JUDr. Irena Fleischmanová

Sdílí Codexis Audio nahrávka12.6.2020 10:59 | V druhé části článku JUDr. Ireny Fleischmanové, sestávajícího z několika otázek a odpovědí, se dotkneme ochranných známek, realitního zprostředkování, výkonu funkce odpovědného zástupce, ale třeba i provedení důkazu svědeckou výpovědí. Zaznamenali jste například, že činnost realitního zprostředkovatele je nově zařazena do ohlašovací vázané živnosti „realitní zprostředkování“?

Jana

„Postponement“ – 41. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka12.6.2020 09:55 | „Instalment schedule“, „anti-virus tax incentive“, „VAT liability settlement“ a „postpone“ na několik způsobů. To je jen několik příkladů výrazů, které se dnes naučíte. Možná jste si vyjednali odklad plateb, ale odklad studia dnešní lekce vám nedoporučuji, příští týden na vás čeká další. A opět si prosím nezapomeňte pustit i nahrávku autora, ing. Vladimíra Zdražila.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace