Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 20Následující

„Tax loss takeover“ – 30. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka26.3.2020 20:43 | Víte, jak anglicky vyjádřit, že „daňová ztráta z rozdělované společnosti je přenositelná do nástupnických společností“? A už jste se někdy setkali s „deductibility“? Tyto a další výrazy se naučíte v dnešní lekci angličtiny, ke které, jako vždy, její autor ing. Vladimír Zdražil pořídil i nahrávku.

Jana

Zveřejňování „smluv“, dotací a návratných finančních pomocí příspěvkovými organizacemi

Autor Mgr. Blanka Hanzelová

Mgr. Blanka  Hanzelová

Nové Audio nahrávka25.3.2020 22:27 | Víte, že smlouvu o dodávce pro Vaši příspěvkovku můžete uzavřít i ústně? Ale jak takovou smlouvu potom uveřejnit v registru smluv? A jak zkontrolovat, že je v registru smlouva řádně zveřejněna? Proč některé „příspěvkovky“ zveřejňují, a jiné ne? Odpovědi na tyto i další otázky naleznete v článku Mgr. Blanky Hanzelové.

Jana

„Splitting“ – 29. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka19.3.2020 21:40 | V minulé lekci jsme se naučili „propojovat“, dnes pro vás máme opak. Rozumíte například následující větě? „Splitting of a business corporation is a succession of events in which one entity is closed down and two successive are borne or one entity is divided into one or more new companies.“ Nejste-li si jejím významem jistí, doporučuji Vám ke studiu následující lekci angličtiny ing. Vladimíra Zdražila, samozřejmě opět včetně nahrávky.

Jana

Vymáhání místních poplatků

Autor Mgr. Václav Těžký , JUDr. Michal Jantoš

Mgr. Václav Těžký JUDr. Michal Jantoš

Nové Audio nahrávka18.3.2020 16:27 | Víte, ve kterých případech by ještě měli správci poplatku vymáhat místní poplatky vlastními silami a kdy už je vhodné vymáhání přenechat soudnímu exekutorovi? A co lze dělat v případě, kdy personální situace správce poplatku vymáhání vlastními silami neumožňuje? Tyto i další informace naleznete v následujícím článku autorů Mgr. Václava Těžkého a JUDr. Michala Jantoše.

Jana

„Integrate st with st“ – 28. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka12.3.2020 22:20 | V dnešní lekci angličtiny se naučíme „propojovat“. Bude se nám to hodit např. v případě, kdy koupíme nějakou společnost a její účtárnu už nebudeme potřebovat. Rovněž zjistíme, jak jednoznačně vyjádřit, že žádné jiné řešení neexistuje.
I tentokrát pro nás autor ing. Vladimír Zdražil připravil i nahrávku lekce.

Jana

„Letter of intent“ – 27. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka5.3.2020 18:50 | V dnešní lekci angličtiny odhalíte další z několika významů výrazu „letter“. A naučíte se anglicky vyjádřit například to, že jste potěšeni, že chce s vámi někdo zfúzovat, ale že s tím nechcete příliš pospíchat.
Jako vždy doporučuji k poslechu i nahrávku autora, ing. Vladimíra Zdražila.

Jana

Místní poplatek ze psů a jeho úprava v roce 2020 – 2. část

Autor Mgr. Václav Těžký , JUDr. Michal Jantoš

Mgr. Václav Těžký JUDr. Michal Jantoš

4.3.2020 18:30 | Víte, kdo všechno je osvobozen od placení místního poplatku ze psů? Co třeba myslivci, policisté či osoby provádějící výcvik psů pro nevidomé? A víte, na co si dát při přípravě obecně závazné vyhlášky k tomuto místnímu poplatku pozor?
Tyto i další informace naleznete v druhé části článku k místnímu poplatku ze psů od autorů Mgr. Václava Těžkého a JUDr. Michala Jantoše.

Jana

„Underrated“– 26. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka27.2.2020 16:21 | Pokud jste absolvovali předchozí lekci angličtiny, snadno se dovtípíte, co výraz „underrated“ znamená. Kromě něj se naučíte či si zopakujete i řadu dalších odborných obratů. Troufli byste si například anglicky říct „Opravné položky k zásobám jsou v takto vysokých částkách“? A nezapomeňte si opět pustit i nahrávku autora, ing. Vladimíra Zdražila.

Jana

Obecné otázky pohřebnictví z pohledu obce

Autor Ing. Monika Holušová

Ing. Monika Holušová

Audio nahrávka26.2.2020 19:48 | Přinášíme vám článek s názvem Obecné otázky pohřebnictví z pohledu obce od paní autorky Ing. Moniky Holušové. Dle přehledu, který pravidelně vydává Ministerstvo financí, je ročně uskutečněno cca 40 kontrol a průměrná výše pokuty je 26 tis. Kč. Proto věnujte článku čas a dozvíte se, jak správně nastavit ceny, strukturu kalkulace ceny i další cenné informace.

Lucie

„Overrated, overpriced“ – 25. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka20.2.2020 22:02 | V dnešní 25. lekci angličtiny se naučíme používat výrazy overrated či overpriced. Přijdou Vám vhod jak při komunikaci o účetních položkách, tak možná i v situaci, kdy budete chtít vyjádřit, že někdo možná není tak důležitý, jak vypadá. Ale teď pssst, Mr. Smith is coming...

Jana

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace