Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 25Následující

Výběr z tuzemských daňových aktualit

Autor  Lenka Zachardová 

 Lenka Zachardová

1.4.2021 23:55 | Stále probíhající pandemie ovlivňuje i svět daní. Existují díky ní různé daňové úlevy, ve kterých není snadné se zorientovat, ovlivňuje i přeshraniční transakce, ale o tom někdy jindy. Projděte si naše domácí daňové aktuality a buďte v obraze.

Lenka Zachardová

Home office – problémy dnešní doby – Náhrada nákladů, které zaměstnancům vznikají při výkonu práce z domova

Autor JUDr. Jaroslav Stránský, Ph.D., Ing. Ivana Pilařová 

JUDr. Jaroslav Stránský, Ph.D.Ing. Ivana Pilařová

17.3.2021 22:45 | Asi víte, že podle zákoníku práce musí být závislá práce vykonávána na náklady zaměstnavatele. Jak ale řešit situaci, kdy zaměstnanci pracují z domova a která není v zákoníku práce výslovně upravena? A jak situaci řešit z pohledu daňového? Více se dozvíte z článku pana Jaroslava Stránského a paní Ivany Pilařové.

Lenka

Implementační novela zákona o daních z příjmů zákonem č. 343/2020 Sb.

Autor Ing. Ivana Pilařová 

Ing. Ivana Pilařová

20.11.2020 15:57 | Článek paní Ivany Pilařové nás seznámí s novelou zákona o daních z příjmů zákonem č. 343/2020 Sb., která upravuje ustanovení související s implementací evropské „směrnice ATAD“, konkrétně oblast omezení uznatelnosti nadměrných výpůjčních výdajů a zdanění při přemístění majetku bez změny vlastnictví.

Jana

Tichý společník a daň z příjmů

Autor Ing. Ivan Macháček 

Ing. Ivan Macháček

Sdílí Codexis16.10.2020 16:22 | Článků o tichém společenství je jako šafránu… Měli jste v účetnictví klienta někdy tuto formu? Pokud ano, jaký? Peněžitý, to by mohlo být jednoduché. Nepeněžitý? Jak oceníme v účetnictví? Je zde podobnost s vklady do společnosti? Řekla bych, že ani ne. Občanský zákoník ani zákon o korporacích nestanovuje povinnost ocenění vkladu movité věci, ponechává vše na společenské smlouvě. A zákon o daních z příjmů? Ten nějakou úpravu má.
Doporučuji si přečíst článek, je určitě zajímavý a pokud jste tento případ neměli, zítra Vám může přistát na stole.

Krásné dny přeje Pěva

Stálá provozovna z pohledu účetnictví a daní z příjmů – 4. část (závěr)

Autor Ing. Otakar Machala QUD

Ing. Otakar Machala QUD

Audio nahrávka24.8.2020 10:45 | Tématem čtvrté, závěrečné části seriálu pana Ing. Otakara Machaly je závazné posouzení základu daně stálé provozovny, ale také např. informace pro daňové rezidenty, kteří přijdou v rámci svého podnikání v Česku se zahraničními osobami do styku.

Jana

Stálá provozovna z pohledu účetnictví a daní z příjmů – 3. část

Autor Ing. Otakar Machala QUD

Ing. Otakar Machala QUD

Audio nahrávka20.7.2020 12:30 | Třetí díl seriálu od pana Ing. Otakara Machaly nám objasní další nesrovnalosti v oblasti stálých provozoven. Dozvíte se vše ohledně základu daně stálé provozovny.

Lucie

Nové uplatnění odpočtu daňové ztráty podle zákona č. 299/2020 Sb.

Autor Ing. Ivan Macháček 

Ing. Ivan Macháček

Audio nahrávka15.7.2020 08:15 | Jako jedno z opatření ke zmírnění dopadů negativní situace u poplatníků daně z příjmů fyzických i právnických osob v souvislosti s pandemií COVID-19, dochází zákonem č. 299/2020 Sb. k rozšíření možnosti uplatnit stanovenou daňovou ztrátu jako položku odčitatelnou od základu daně, a to i za zdaňovací období předcházející zdaňovacímu období, za které byla daňová ztráta stanovena (tzv. carry loss back). Nejedná se pouze o jednorázové opatření pro řešení stávající ekonomické situace poplatníků, ale jde o vestavěný automatický stabilizátor v zákoně o daních z příjmů použitelný i při budoucích ekonomických propadech poplatníka. Zákon č. 299/2020 Sb. byl zveřejněn ve Sbírce zákonů č. 115, která byla rozeslána 30. 6. 2020. Účinnost zákona nastává dnem následujícím po dni jeho vyhlášení, tedy od 1. 7. 2020.

Ivan Macháček

Stálá provozovna z pohledu účetnictví a daní z příjmů – 2. část

Autor Ing. Otakar Machala QUD

Ing. Otakar Machala QUD

Audio nahrávka2.6.2020 16:28 | V druhém dílu článku o stálých provozovnách od Ing. Otakara Machaly se dozvíme, jaké jsou typy stálých provozoven a konkrétně si je probereme. Jednotlivé typy jsou také vysvětleny na praktických příkladech, které vám pomohou si situaci představit v praxi.

Lucie

Přelomový rozsudek Nejvyššího správního soudu sp. zn. 8 Afs 58/2019 - 48

Autor Ing. Martin Bortlík 

Ing. Martin Bortlík

Audio nahrávka26.5.2020 13:18 | Ještě jednou k řetězení ztrát, tentokrát od ing. Martina Bortlíka. Věřím, že teď už budeme mít všichni jasno, jak to s lhůtou pro stanovení daně a samozřejmě i s možností podat dodatečné daňové přiznání je. Nenechte si ujít.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Řetězení daňových ztrát. Víme, co to je?

Autor Ing. Pěva Čouková 

Ing. Pěva Čouková

Audio nahrávka25.5.2020 16:40 | V těchto dnech si můžeme přečíst z různých zdrojů, že Nejvyšší správní soud rozhodl o neaplikování pravidla, podle kterého docházelo k řetězení daňových ztrát a prodlužování lhůty pro stanovení daně, která by neustálým řetězením nemusela nikdy zaniknout. Umíme si představit, o co jde? Více naleznete v článku.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace