Články

S BALÍČKEM SILVER ZÍSKÁTE VŠECHNY ČLÁNKY
FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   12Následující

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2023

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Sdílí Codexis21.10.2022 21:21 | Do konce měsíce září má vláda povinnost vyhlásit všeobecný vyměřovací základ pro důchodové pojištění a s ním související průměrnou mzdu pro následující rok. Pro rok 2023 tak bylo učiněno 26. 9. 2022. Průměrná mzda je základem pro výpočet celé řady dalších údajů. V článku paní inženýrky Růženy Klímové se seznámíte s nově stanovenými veličinami, se kterými budeme nejen ve mzdovém účetnictví pracovat od 1. ledna 2023.
Olga Krchovová

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2022

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

12.12.2021 22:15 | Do konce září každého kalendářního roku má vláda povinnost zveřejnit průměrnou mzdu vycházející z všeobecného vyměřovacího základu pro důchodové pojištění. Od této velmi podstatné veličiny se pak následně odvozuje mnoho dalších veličin využívaných nejen ve mzdovém účetnictví. Článek paní inženýrky Klímové Vás se všemi podstatnými souvislostmi seznámí.

Olga Krchovová

Daňové novinky – květen 2021 – 1. část

Autor Ing. Ivana Pilařová 

Ing. Ivana Pilařová

20.5.2021 23:31 | Přinášíme Vám aktuální informace z posledních finančních zpravodajů, a hlavně informace k problematice vzdání se práva na uplatnění daňové ztráty. Problematika vzdání se práva na uplatnění daňové ztráty byla uzavřena na koordinačním výboru a je nezbytné vědět, že je nutné tak učinit do lhůty pro podání řádných daňových přiznání. Máte před sebou nedokončená přiznání, které odkládá Váš daňový poradce nebo přímo Vy jako daňový poradce a budete této novinky využívat? Stále ještě stíháte pro klienta zabezpečit možnost připravit vše naprosto optimálně.

P.

Pěva Čouková
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s. ®
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23, zkušební komisařka KDP ČR ®
DAŇAŘ ROKU 2020 v kategorii daně z příjmů

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2021

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Sdílí Codexis9.12.2020 23:18 | Každoročně dochází v oblasti mzdového účetnictví ke změnám parametrických údajů v souvislosti s nově stanovenou výší všeobecného vyměřovacího základu a přepočítacího koeficientu. Paní Růžena Klímová pro Vás připravila článek, který popisuje tyto parametrické změny od roku 2021.

Jana

Mzdové účetnictví – změny v roce 2020 – opakování

Autor Ing. Olga Krchovová 

Ing. Olga Krchovová

Audio nahrávka30.6.2020 12:12 | Paní Ing. Olga Krchovová nám přináší stručný a přehledný popis toho, co se změnilo v souvislosti s minimální mzdou v roce 2020. Víte, které změny v mzdové oblasti jsou navázány na změnu minimální mzdy? A už jste zhlédli webinář z 11. 6. 2020 s Olgou Krchovovou – Novinky ve mzdách 2020–2021?

Lucie

Aktuální změny – 14. týden

Autor Ing. Pěva Čouková 

Ing. Pěva Čouková

3.4.2020 10:20 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Přináším Vám přehled mých aktualit k nouzovému stavu, který Vás, věřím, přehledně navede na správné řešení konkrétní oblasti. Uvádím zdroj informace a odkaz na potřebné právní a jiné poklady. Informace momentálně rozdělené do 8 částí můžete sledovat na našem webu, kde jsou průběžně aktualizované. Aktualizujeme téměř denně. Například dnes už vím z prohlášení paní ministryně, že příspěvek 25 000 Kč (naše kapitola 8), který má již formu poslaneckého návrhu, se předělává a bude jinak. Tlak nespokojené veřejnosti byl veliký. Osobně vnímám, že jsou podpory pro OSVČ a nic pro právnické osoby, myslím restaurace, výrobní firmy a mnohé další.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Liberační balíček I v souvislosti s koronavirem, stav k 22. 3. 2020

Autor Mgr. Barbora Bortlíková 

Mgr. Barbora Bortlíková

Audio nahrávka23.3.2020 23:14 | Minulý týden byl schválen tzv. "liberační balíček", který sám sebe představuje jako balíček daňových úlev.
Bude se jednat o úlevy svým rozsahem a obsahem odpovídající naprosté výjimečnosti a závažnosti situace způsobené šířením koronaviru?
Co přesně to pro nás znamená a jakých úlev se opravdu dočkáme, se dočtete v tomto článku.

Barbora Bubeníčková

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2020

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

5.12.2019 13:00 | Magická čísla ve mzdách jsou čísla, která hýbou každoročně výpočty nemocenských dávek, výpočty peněžité pomoci v mateřství a výpočty dalších dávek. Hýbou také minimálními platbami podnikatelů OSVČ na sociální a zdravotní pojištění, určují maximální roční vyměřovací základ sociálního pojištění. A z těchto čísel je dovozeno také solidární zvýšení daně. Jsou to tedy čísla důležitá.
Kteráže jsou to čísla? Víme? Ano, jsou to to pro rok 2020 všeobecný vyměřovací základ za rok 2018 a přepočítací koeficient. A z těchto dvou čísel se vypočítá průměrná mzda pro účely důchodového pojištění na rok 2020. Každoročně čekáme na tato magická čísla, abychom zjistili, o kolik budou platby vyšší. A tentokrát jsou meziročně vyšší o více jak 6,5 %.
A na co ještě čekáme koncem roku v oblasti mezd? Na minimální mzdu k 1. 1. 2020. Ale tu stále neznáme. Že bude vyšší, je více než jisté.
Chcete-li být v obraze, začtěte se do článku paní Renky Klímové a doporučuji Vám také přehledy Účetního Portálu.

P.
www.pevacoukova.cz

EET a daň z příjmů a související novinky - podzim 2019

Autor Ing. Ivana Pilařová 

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka3.12.2019 20:15 | Přinášíme Vám velmi zajímavé a výživné shrnutí novel a všeho, co se událo od začátku letošního roku do jeho podzimu od paní Ivany Pilařové.
Zcela určitě zde „kraluje“ dlouho očekávaná novela zákona o evidenci tržeb, která konečně zavádí rovné zacházení pro všechny podnikatele a od 1. 5. 2020 je povinná evidence tržeb v hotovosti pro všechny. Výjimek je opravdu pár a všechny je v článku najdete. Novinkou je tzv. zvláštní režim.
Je zde dále komentář k novele ZDP, která je účinná od 1. 4. 2019, nicméně většina úprav je platná pro zdaňovací období, které následuje po tomto datu. Často to tedy bude od 1. 1. 2020.
Jsou zde i tři problematická témata, konkrétně daňová neuznatelnost nadměrných výpůjčních nákladů, exit tax a pravidla zdanění ovládané společnosti. Tato témata jsem již dříve rozebírala ve svých článcích a troufnu si odhadovat, že se budou týkat málokoho z vás. Celkově je to velmi zajímavé čtení.

P.

Daňové, účetní a související novinky začátku roku 2019

Autor Ing. Ivana Pilařová 

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka8.2.2019 11:39 | Zajímají Vás daňové, účetní a související novinky začátku roku 2019? Přinášíme Vám článek od paní Ivany Pilařové, který je bohatý na informace, jež se aktuálně řeší.
Probereme nejen oblast zákona o evidenci tržeb, zákona o daních z příjmů, zákona o DPH, zákona o veřejných rejstřících, zákona o sociálním pojištění, účetnictví, ale také závěry nejaktuálnějších Koordinačních výborů a judikátů Nejvyššího správního soudu.
Víte, zda je daň z nabytí nemovitých věcí součástí nabývané nemovité věci?
Víte, jak je to s vykazováním nehmotných výsledků výzkumu a vývoje?
To a více se dozvíte v článku.

Petra

OSS, IOSS

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :