Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123Následující

Přelomový rozsudek Nejvyššího správního soudu sp. zn. 8 Afs 58/2019 - 48

Autor Mgr. Barbora Bubeníčková , Ing. Martin Bortlík

Mgr. Barbora Bubeníčková Ing. Martin Bortlík

Nové Audio nahrávka26.5.2020 13:18 | Ještě jednou k řetězení ztrát od odborníků, kteří se věnují správě daní. Věřím, že teď už budeme mít všichni jasno, jak to s lhůtou pro stanovení daně a samozřejmě i s možností podat dodatečné daňové přiznání je. Nenechte si ujít.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Řetězení daňových ztrát. Víme, co to je?

Autor Ing. Pěva Čouková

Ing. Pěva Čouková

Nové Audio nahrávka25.5.2020 16:40 | V těchto dnech si můžeme přečíst z různých zdrojů, že Nejvyšší správní soud rozhodl o neaplikování pravidla, podle kterého docházelo k řetězení daňových ztrát a prodlužování lhůty pro stanovení daně, která by neustálým řetězením nemusela nikdy zaniknout. Umíme si představit, o co jde? Více naleznete v článku.

Pěva
www.pevacoukova.cz, zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu

Novela daňového řádu opětovně spatřila světlo světa

Autor Mgr. Barbora Bubeníčková

Mgr. Barbora Bubeníčková

29.4.2020 10:11 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Mgr. Barbora Bubeníčková pro nás připravila stručnou informaci o „znovuzrození“ novely daňového řádu.

Jana

Nezvratný osud novely daňového řádu – zákon nebyl přijat

Autor Mgr. Barbora Bubeníčková

Mgr. Barbora Bubeníčková

23.4.2020 12:42 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Ve stručné informaci Mgr. Barbory Bubeníčkové se dočtete o „životě a zániku“ novely daňového řádu a jaký je předpoklad dalšího vývoje.

Jana

Online komunikace s finančním úřadem realitou

Autor Ivana Vostatková

 Ivana Vostatková

Audio nahrávka9.4.2020 16:23 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Už jste slyšeli o projektu Ministerstva financí MOJE DANĚ? Online komunikace s finančními úřady už je otázkou blízké budoucnosti, tak si přečtěte, jak nám tento projekt usnadní komunikaci s nimi.

Lucie

Daň z nemovitých věcí na portálu MOJE daně

Autor Ing. Jana Procházková

Ing. Jana Procházková

Audio nahrávka6.4.2020 20:42 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Pravděpodobně jste již slyšeli o novém portálu Ministerstva financí „MOJE daně“, k jehož spuštění by mělo dojít koncem letošního roku. Jaké konkrétní aplikace se připravují pro daň z nemovitých věci, se dozvíte z článku Ing. Jany Procházkové.

Jana

Dotazy v souvislosti s koronavirem

Autor Ing. Lucie Straková

Ing. Lucie Straková

Audio nahrávka24.3.2020 20:54 | Smyslem tohoto článku, dá-li se to tak nazvat, není citace jednotlivých realizovaných opatření, která jsou součástí Liberačního balíčku I. a II., ale spíše hledání odpovědí na otázky, které v souvislosti právě s takto zaváděnými opatřeními mohou vyvstat... Některé otázky vyvstanou každému a každý si na ně dovede i odpovědět, jsou však i takové, které mnohé napadnou, ovšem hledat odpověď už může být složitější. V takovém případě je toto jakýsi náčrt, návodný materiál při hledání odpovědí...

Lucie Straková

Rozhodnutí MF o prominutí příslušenství daně a správního poplatku z důvodu mimořádné události

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Audio nahrávka23.3.2020 23:55 | V souvislosti se šířením viru SARS-CoV-2 se ministryně financí rozhodla využít své pravomoci a za účelem zmírnění zvýšených dopadů této mimořádné události na podnikatele i další daňové subjekty přistoupit k hromadnému prominutí příslušenství daně a správního poplatku. Více se dozvíte z článku Ing. Mgr. Olgy Hochmannové.

Jana

Liberační balíček I v souvislosti s koronavirem, stav k 22. 3. 2020

Autor Mgr. Barbora Bubeníčková

Mgr. Barbora Bubeníčková

Audio nahrávka23.3.2020 23:14 | Minulý týden byl schválen tzv. "liberační balíček", který sám sebe představuje jako balíček daňových úlev.
Bude se jednat o úlevy svým rozsahem a obsahem odpovídající naprosté výjimečnosti a závažnosti situace způsobené šířením koronaviru?
Co přesně to pro nás znamená a jakých úlev se opravdu dočkáme, se dočtete v tomto článku.

Barbora Bubeníčková

Novela daňového řádu 2020 – 2. část

Autor Mgr. Barbora Bubeníčková

Mgr. Barbora Bubeníčková

Audio nahrávka19.3.2020 21:15 | Co všechno a kdy přinese tolik diskutovaná novela daňového řádu? Máme se těšit na slibovanou modernizaci a zjednodušení daní? Přinášíme vám komplexní přehled nejvýznamnějších změn, jejichž osud včera ovlivnil Senát. Ten novelu s pozměňovacími návrhy vrátil Poslanecké sněmovně, která o nich bude rozhodovat.
Senát chce mj. zachovat dosavadní třicetidenní lhůtu pro vracení nadměrných odpočtů na dani z přidané hodnoty, v případě neoprávněného vymáhání dvojnásobek úroku z prodlení a další.
Ve druhé části článku vám představíme zcela nový a dlouho očekávaný institut zálohy na daňový odpočet, novinky v kontrolních postupech, na které by se měl daňový subjekt připravit, změnu tvorby DIČ u fyzických osob a další.
Pozn. Článek byl napsán ke stavu před projednáním Senátem (projednáno 18. 3.), vrácení novely Senátem zpět Poslanecké sněmovně, co do lhůt, a senátní pozměňovací návrhy, co do obsahu, v něm tudíž nejsou zohledněny. Je třeba vyčkat, jak o nich Poslanecká sněmovna rozhodne.

Barbora Bubeníčková

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace