Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 6Následující

Máte skutečného majitele? A mohla bych ho vidět?

Autor  Eva Dvořáková 

 Eva Dvořáková

28.5.2021 13:56 | V únoru 2021 vyšel ve sbírce zákonů nový zákon o evidenci skutečných majitelů. Přináší novou definici skutečného majitele a zavádí citelné sankce.

Eva Dvořáková

Smlouva o založení společnosti s ručením omezeným (s. r. o.)

Autor Mgr. Jan Šafránek 

Mgr. Jan Šafránek

Sdílí Codexis26.4.2021 15:09 | Děkuji Honzovi za tento článek, který napsal na naše přání. Opravdu platí, že špatně napsaná společenská smlouva je potíž. Vy, co jste byli na mých přednáškách o korporacích, víte, že já upozorňuji, abyste si pohlídali minimálně to, zda se podíl dědí (1) a z čeho se bude vyplácet vypořádací podíl (2). Doporučuji dále kmenové listy. Nedoporučuji podíly 50 % na 50 %.
Cítím, jak moc jsem se zákonem o korporacích svázaná a moc se těším na další webinář s Mgr. Janem Šafránkem.

Pěva

Odpovědnost jednatele za dluhy společnosti a ručení svým majetkem

Autor Mgr. Michaela Garajová 

Mgr. Michaela Garajová

26.3.2021 21:24 | Jste jednatelem společnosti? Znáte svoje povinnosti a za co odpovídáte, a naopak neodpovídáte? Víte, jaký rozsah odpovědnosti máte za dluhy společnosti? A co když se dostane společnosti do úpadku? Tohle vše a mnohem více se dozvíte v článku od paní Michaely Garajové.

Lenka

Převod závodu nebo jeho části podle § 190 odst. 2 písm. i) a podle § 421 odst. 2 písm. m) ZOK před a po novele

Autor Mgr. Lola Florianová 

Mgr. Lola Florianová

9.3.2021 18:45 | Převod obchodního závodu nebo jeho části jsou z důvodu rychlého a snadného provedení poměrně oblíbenými možnostmi nakládání s částmi majetku podnikatele, protože přináší několik zjednodušení oproti převodu jednotlivých věcí. Tento článek od paní Loly Florianové shrnuje hlavní úskalí převodu obchodního závodu a poukazuje na změny v právní úpravě po novele ZOK od 1. 1. 2021.

Lenka

Vybrané změny v oblasti ručení orgánů společností podle novely zákona o obchodních korporacích

Autor JUDr. Jiří Matzner , Ph.D., LL.M.

JUDr. Jiří Matzner , Ph.D., LL.M.

29.1.2021 20:12 | Víte, že se jedná o největší novelu zákona o obchodních korporacích od vzniku zákona? V novele došlo k zásadním změnám v právní úpravě obchodních korporací, které nabyly účinnosti od ledna roku 2021. Novela mimo jiné přináší i změny v oblasti ručení orgánů společností. Více se dozvíte po přečtení článku od pana Jiřího Matznera.

Lenka

Vypořádací a uvolněný podíl v s.r.o. po novele ZOK

Autor Mgr. Lola Florianová 

Mgr. Lola Florianová

21.12.2020 09:24 | Zaznamenali jste, jaké změny v oblasti uvolněného podílu a vypořádacího podílu s. r. o. přináší od 1. 1. 2021 novela zákona o obchodních korporacích? Pokud ne, doporučuji Vám k přečtení článek, který pro Vás připravila Lola Florianová.

Jana

Tichý společník a daň z příjmů

Autor Ing. Ivan Macháček 

Ing. Ivan Macháček

Sdílí Codexis16.10.2020 16:22 | Článků o tichém společenství je jako šafránu… Měli jste v účetnictví klienta někdy tuto formu? Pokud ano, jaký? Peněžitý, to by mohlo být jednoduché. Nepeněžitý? Jak oceníme v účetnictví? Je zde podobnost s vklady do společnosti? Řekla bych, že ani ne. Občanský zákoník ani zákon o korporacích nestanovuje povinnost ocenění vkladu movité věci, ponechává vše na společenské smlouvě. A zákon o daních z příjmů? Ten nějakou úpravu má.
Doporučuji si přečíst článek, je určitě zajímavý a pokud jste tento případ neměli, zítra Vám může přistát na stole.

Krásné dny přeje Pěva

Odstoupení člena orgánu obchodní korporace z funkce v nevhodnou dobu

Autor  Jan Mandík 

 Jan Mandík

18.9.2020 09:32 | Nejvyšší soud ČR se na konci roku 2019 vyjádřil k tématu, které je nyní díky komplikacím v souvislosti s výskytem pandemie Covid-19 velmi aktuální. Jaké dopady má odstoupení člena orgánu obchodní korporace z funkce v nevhodnou dobu?

Jan Mandík

Cestovní náhrady u společníků společností s ručením omezeným a členů kolektivních statutárních orgánů a dalších orgánů právnických osob

Autor JUDr.  Marie Salačová 

JUDr.  Marie Salačová

Sdílí Codexis Audio nahrávka14.7.2020 10:01 | O jakou právní úpravu se opřít při proplácení cestovních náhrad např. jednatelům s. r. o.? Je možné použít zákoník práce, který ale upravuje pouze cestovní náhrady osob v pracovněprávních vztazích? Na tyto i další související otázky naleznete odpovědi v článku paní Marie Salačové.

Jana

Právnická osoba jako statutární nebo kontrolní orgán kapitálových společností a družstev po velké novele ZOK

Autor Mgr. Lola Florianová 

Mgr. Lola Florianová

Audio nahrávka29.6.2020 09:01 | Článek od paní Floriánové nám přináší stručný přehled toho, co přinese novela ZOK. Mluví o tom, že právnická osoba bude muset zplnomocnit jednu jedinou fyzickou, aby ji v její funkci voleného orgánu zastupovala.

Lucie

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace