Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   1Následující

Daň z minerálních olejů

Autor plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková 

plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková

Nové Sdílí Codexis10.5.2021 14:36 | Kdo je plátcem spotřební daně z minerálních olejů a jaké jsou sazby této daně včetně kódu nomenklatury? Jak tuto daň zaplatit? Jestli se na tyto otázky také ptáte, pak je tento článek od paní Naděždy Klewar Slavíkové právě pro Vás. Mimo to se také dozvíte o daňovém zvýhodnění, vrácení a osvobození od daně z minerálních olejů.

Lenka

„Koronavirové“ změny zákona o spotřebních daních

Autor plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková 

plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková

21.8.2020 09:56 | V souvislosti s výskytem nemoci COVID-19 vyvstala potřeba novelizace zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů. První novelou byl zákon č. 229/2020 Sb., který řešil aktuální problémy pivovarského a tabákového průmyslu a současně vyhověl požadavkům zemědělců, kteří v důsledku situace neuplatnili v zákonné lhůtě nárok na vrácení spotřební daně z tzv. „zelené nafty“. Tyto změny jsou pouze „dočasné“ a de facto budou použity pouze v tomto kalendářním roce v souvislosti se vzniklou krizovou situací. Následnou a „trvalejší“ změnu přinesl zákon 299/2020 Sb., který mimo jiné v rámci podpory zemědělského podnikání zkracuje dobu mezi okamžikem vzniku nároku na vrácení daně ze zelené nafty a okamžikem, kdy jsou předmětné finanční prostředky připsány na účet dotčeného zemědělského podnikatele.

Naděžda Klewar Slavíková

Pěstitelské pálení a spotřební daň z lihu

Autor plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková 

plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková

Audio nahrávka24.6.2019 14:18 | Dnes pro Vás máme článek o zajímavém tématu pěstitelského pálení. Paní Ing. Naděžda Klewar Slavíková v něm shrnula hlavní informace o pěstitelských palírnách, ovocných lihovarech, uvedla právní úpravy, sazby i způsoby zdanění. Mimo to se můžete dočíst o historii prvních alkoholických nápojů i vývoje počtu pěstitelských pálenic v České republice.

Lucie

Zelená nafta

Autor plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková 

plk. Ing. Naděžda Klewar Slavíková

Sdílí Codexis Audio nahrávka6.2.2019 14:40 | Dne 10. 1. 2019 byl ve Sbírce zákonů ČR vyhlášen zákon č. 4/2019 Sb., který s účinností od 1. 2. 2019 mění zákon o spotřebních daních. Co nového nám přinese tato novela se dozvíte v článku paní Naděždy Klewar Slavíkové.
Víte, že přestože je zákon účinný od 1. 2. 2019, se pro nárok na vrácení daně ze zelené nafty, který vznikl v lednu 2019, použije znění zákona ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona?
Víte, že se prodlužuje lhůta pro vrácení přeplatku daně ze zelené nafty z 30 dnů na 60 dnů?
To a více se dozvíte v článku.

Petra

Seriál materiálů z Daňového specialisty 2017 v Bohuňovicích - Spotřební a energetická (ekologická) daň - VII. BLOK

Autor Ing. Ivo Šulc 

Ing. Ivo Šulc

6.10.2017 08:00 | Předkládáme Vám další část seriálu materiálů z Daňového specialisty u nás v Bohuňovicích pro Vaše domácí studium, tentokrát ne téma Spotřební a energetické (ekologické) daně.

Víte, že povinnost přiznat a zaplatit energetickou daň ze zemního plynu nevzniká, pokud fyzická nebo právnická osoba, která nabyla zdaněný produkt nebo produkt osvobozený od daně, dodá takový produkt jiné fyzické nebo právnické osobě?
Víte, jaké jsou doklady k ekologickým daním?

To a více se dozvíte v  prezentaci pana Iva Šulce.

Petra

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace