Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 5Následující

„Equity“ – 39. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka28.5.2020 21:19 | Equity stabilisation, proportion of equity, equity ratio, equity strengthening, equity structure... Dnes si dáme „equity“ na několik způsobů a jako nášup „manoeuvre“, „inevitable“ či „scattered“. Všechna slovíčka jsou jako vždy součástí „common sentences“, a to nejen k přečtení, ale i k poslechu. Ať se vám líbí.

Jana

„Payables“ – 38. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka21.5.2020 19:45 | Námětem předchozí lekce, kterou pro nás pan Vladimír Zdražil připravil, byly pohledávky, dnes nás čeká druhý do páru, závazky. Ale těšit se můžete i na věřitele, krátkodobé pohledávky či dlouhodobé úvěry. Ať se vám pěkně čte, poslouchá a především pamatuje.

Jana

„Receivables“ – 37. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka14.5.2020 21:54 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Dnešní lekce angličtiny Ing. Vladimíra Zdražila pro vás bude ještě větším přínosem než obvykle, neboť první z „common sentences“ můžete využít nejen při odborné komunikaci, ale i jako jazykolam. Možná nově odhalíte další z významů slova „collection“ či „ailing“. A ani tentokrát nechybí nahrávka autora, doporučujeme k poslechu.

Jana

„Inventories“ – 36. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka7.5.2020 21:44 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

V dnešní lekci angličtiny od ing. Vladimíra Zdražila se zaměříme na „zásoby“. Víte, jak anglicky říct, že „považuji tento pokles hodnoty těchto zásob za trvalý, nikoli za přechodný“? Vzpomenete si, co znamená „impairment“? A co si představíte pod výrazem „smoooth merger“? Čtěte dále a poslouchejte...

Jana

„Intangible assets“ – 35. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka30.4.2020 23:44 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Pokud jste si pilně nastudovali předchozí lekci, jistě jste si už dovodili, co výraz „intangible assets“ znamená. Vy, kteří jste posledně chyběli, vězte, že „the intangible assets are assets of a company having no physical existence“. Dále se v praktických větách naučíme či si zopakujeme „přecenění“, „odpisování“, „účtování do nákladů“, „rozvahu“ ad. To vše opět i v nahrávce autora, Ing. Vladimíra Zdražila.

Jana

„Tangible assets“ – 34. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka23.4.2020 18:09 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Adjektivum „tangible“ označuje něco „dotknutelného“, tedy něco, čeho se lze dotknout, sáhnout si na to (srov. latinské „tangere“ – dotýkat se). Ne náhodou se proto tímto výrazem v angličtině označuje hmotný majetek. Nejen toto slovo ale bude pro mnohé z nás dnes nové. Víte například, co znamená „depreciation“, „to write off“ nebo „be imposed“? Začtěte se do dnešní lekce, pusťte si nahrávku pana Vladimíra Zdražila a vše se brzy dozvíte.

Jana

„Fixed assets“ – 33. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka19.4.2020 20:47 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Pokud dovedete v angličtině vystřihnout větu „Moje zkoumání dlouhodobého majetku v objektu akvizice mě dovedlo k závěru, že většina stálých aktiv je zcela odepsána bez jakékoli další možnosti dále odepisovat“, pak Vám gratuluji a dále číst nemusíte. My ostatní se ponořme do studia 33. lekce angličtiny Ing. Vladimíra Zdražila, jako vždy opatřené i nahrávkou.

Jana

„Successor, successive“ – 32. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka8.4.2020 20:32 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

„Successor, deductions, adjustments...“ nebo věta „Are all transferable items applicable with respect to this fact?“ – to je několik příkladů z dnešní lekce angličtiny, kterou pro Vás, opět včetně nahrávky, připravil pan Vladimír Zdražil. A připomínám, že ke studiu můžete využít i náš anglický daňový a účetní slovník – naleznete jej na www.ucetni-portal.cz/danovy-slovnik/.

Jana

„Transformation“ – 31. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka2.4.2020 19:11 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Význam sousloví „transformation of business corporations“ vás jistě nepřekvapí, víte ale například, co znamenají výrazy „so-called“ nebo „valuation expert“? A vybavíte si, jak se anglicky řekne „účetní závěrka“ nebo „obchodní rejstřík“? Pokud ne, ponořte se do studia a nezapomeňte si jej zpříjemnit nahrávkou autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

„Tax loss takeover“ – 30. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka26.3.2020 20:43 | Víte, jak anglicky vyjádřit, že „daňová ztráta z rozdělované společnosti je přenositelná do nástupnických společností“? A už jste se někdy setkali s „deductibility“? Tyto a další výrazy se naučíte v dnešní lekci angličtiny, ke které, jako vždy, její autor ing. Vladimír Zdražil pořídil i nahrávku.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace