Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 7Následující

„Nominal“ – 70. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové Audio nahrávka22.1.2021 16:39 | Troufli byste si anglicky říct větu „Přestože není obchodována na burze cenných papírů, tak lze usuzovat její nárůst díky opakovaným ziskům v posledních letech.“? A víte, jak se anglicky řeknou „stravenky“ ? A víte, že součástí každé lekce angličtiny s Účetním Portálem je audionahrávka autora, pana Vladimíra Zdražila?

Jana

„Compliance“ – 69. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Nové17.1.2021 12:05 | Uměli byste anglicky říct, že „první návrh akviziční smlouvy nesouhlasí v některých doložkách s druhou verzí, kupříkladu platební podmínky jsou hodně odlišné“? A víte, co znamená věta „We´re working on due diligence order not in statutory audit.“? Nejste-li si jistí, doporučuji Vám ke studiu 69. lekci angličtiny s Účetním Portálem, opět včetně audionahrávky autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

„Representation“ – 68. lekce angličtiny s Účetním Portálem

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka8.1.2021 23:55 | Rozumíte větě „Tax advisers are considered as authorized representatives in tax procedure on their clients behalf with respect to power of attorney signed.“? Nebo větě „We shall talk to responsible person with reference to acquisition preliminary talks.“? A jste si jistí výslovností? Vítejte u 68. lekce angličtiny pana Vladimíra Zdražila, v níž ani tentokrát nechybí audionahrávka.

Jana

„Labour“ – 57. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka8.10.2020 13:38 | Labour law, Labour code, labour force, labour unions - to vše Vás čeká v 57. lekci angličtiny pana Vladimíra Zdražila. Rozumíte například větě „There are rights and obligations traced out in Labour Code to refer to but hard to comply with epidemic environment.“? Opět doporučujeme k poslechu i nahrávku lekce v podání autora.

Jana

„Retained earnings“ – 56. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka1.10.2020 21:46 | Už jste se setkali s pojmem „retained earnings“? (Pozor, neplést s „earrings“!) Pokud ne, čtyři věty z dnešní lekce Vám jistě dopomohou k jeho osvojení, stejně jako nahrávka pana Vladimíra Zdražila, autora celého seriálu.

Jana

„Debtor“ – 55. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka24.9.2020 09:52 | Pokud jste se stihli seznámit s „creditorem“ z minulé lekce, nejspíš se dovtípíte, kdo je to „debtor“ z lekce dnešní. Víte ale, co si představit pod pojmem „judgement debtor“? A co jsou „trade payables“ či „trade affairs“? Při studiu si opět nezapomeňte pustit i nahrávku autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

„Creditor“ – 54. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka17.9.2020 22:40 | Setkali jste se už někdy s výazem „to bear grudge“? Pokud ne, dnes máte příležitost. Můžete se těšit i na „joint creditors“ či sloveso „to misinterpret“. Vše samozřejmě v souvislých větách a s nahrávkou autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

„Related person“ – 53. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka11.9.2020 11:27 | V dnešní lekci se toho naučíte opravdu hodně. Už první věta je poměrně „výživná“: With respect to domestic regulation placing emphasize on related persons there´s important pressure on consolidated financial statement before we say final word to acquisition. S výslovností Vám opět pomůže nahrávka autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

„Pay out“ – 52. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka4.9.2020 08:08 | Pokud jste již vstřebali „pay up“ z minulé lekce, tak s dnešním „pay out“ to budete mít snadné, i když... Dovedete anglicky vystřihnout větu o tom, že „nejprve bude muset vyplatit dividendy a následně požádat o úpravu dluhu uzpůsobenou s ohledem na horší peněžní tok plynoucí z vypuknutí virové nákazy“?

Jana

„Pay up“ – 51. lekce angličtiny pro oblast přeshraničních fúzí a akvizic

Autor Ing. Vladimír  Zdražil 

Ing. Vladimír  Zdražil

Audio nahrávka27.8.2020 18:01 | Troufli byste si říct anglicky tuto „jednoduchou“ větu? – „Chci, abys zaplatil první splátku činící pět procent ze sjednané ceny.“ Pokud ne, dnes se to (a nejen to) naučíte. A ani tentokrát nechybí nahrávka autora, pana Vladimíra Zdražila.

Jana

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace