Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 8Následující

Dotazy – zaokrouhlování stravného a platba kartou za jiné zaměstnance

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka15.4.2020 17:25 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Zaokrouhlujete při vyúčtování pracovních cest zaměstnanců konečnou částku nebo mezivýpočty? A který z těchto způsobů je správný? A jakou platební kartou může zaměstnanec při pracovní cestě hradit pouze své výdaje a jakou kartou i výdaje ostatních zaměstnanců? To se dozvíte v odpovědích JUDr. Marie Salačové.

Jana

Dotaz – Přerušení pracovní cesty z důvodu na straně zaměstnance

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka12.3.2020 20:15 | Jak se budou počítat cestovní náhrady zaměstnanci, který má v úmyslu před návratem ze služební cesty ještě navštívit svou rodinu? Je tato situace upravena v zákoníku práce? A co by v této souvislosti neměl opomenout zaměstnavatel, pokud tomuto požadavku zaměstnance vyhoví? Vše potřebné se dozvíte v odpovědi JUDr. Marie Salačové.

Jana

Dotaz – úhrada ubytování zaměstnancem za jiného zaměstnance

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka18.2.2020 11:30 | Jak vypořádáváte cestovní příkazy zaměstnanců v případě, že jedou společně na pracovní cestu, ale ubytování hradí jen jeden z nich? Věděli jste, že záleží na tom, zda jsou ubytováni ve společném pokoji, nebo zda mají pokoje oddělené? A jak bude při zjištění chybného vypořádání cestovního příkazu postupovat případná kontrola? Z článku paní Marie Salačové se to dozvíte.

Jana

Dotaz – Zaokrouhlování zahraničního cestovného

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka27.1.2020 21:43 | Vypořádáváte-li někdy cestovní náhrady zaměstnanců cestujících do zahraničí, nejspíš jste se již zamýšleli nad tím, jak vypočtené částky k vyplacení v EUR zaokrouhlit. Tato problematika není jednoznačně právně upravena, nicméně z odpovědi JUDr. Marie Salačové vám bude jasné, jak si v těchto situacích poradit.

Jana

Změny náhrad cestovních výdajů s účinností od 1. 1. 2020

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka14.1.2020 22:08 | Už jste zaznamenali, že vyhláška MPSV ČR nově stanovuje i průměrnou cenu za 1 kilowatthodinu elektřiny pro vozidla na elektromotory? A že nová vyhláška MF ČR pamatuje i na zaměstnance, kteří jsou vysíláni na pracovní cesty do Karibiku na Svatý Martin? S těmito i dalšími změnami náhrad cestovních výdajů od 1. 1. 2020 vás seznámí článek paní Marie Salačové.
Jana

Dotaz – Použití vozidla jiného zaměstnance na pracovní cestě

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka6.1.2020 12:47 | Použití soukromého motorového vozidla pro pracovní cestu je běžnou záležitostí. Co když ale zaměstnanec použije vozidlo, které nepatří ani jemu, ani zaměstnavateli? Jak je to potom s náhradou za použití vozidla? To a další související informace se dozvíte v odpovědi JUDr. Marie Salačové.
Jana

Dotaz – Společná večeře na pracovní cestě

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka26.11.2019 11:45 | Vyrážejí někdy vaši zaměstnanci na pracovní cestu s tím, že mají z finančních prostředků společnosti uhradit večeři obchodním partnerům či svým kolegům? Pokud ano, krátíte jim potom stravné z titulu bezplatně poskytnutého jídla? A o kolik?
A víte, v jakých situacích může v této souvislosti vzniknout zaměstnanci zdanitelný (a zaměstnanci zpojistnitelný) příjem?
Pokud se Vás tyto otázky týkají a nejste si jisti, zda postupujete správně, či se jen chcete utvrdit v tom, že problematiku snižování stravného ovládáte, nenechte si ujít následující článek, který pro Účetní Portál připravila JUDr. Marie Salačová.

Jana

Dotaz – Místo počátku a konce pracovní cesty

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka21.11.2019 23:26 | Přinášíme Vám dotaz z oblasti cestovních náhrad od paní Marie Salačové. Otázkou je proplácení cestovních náhrad u soukromého automobilu zaměstnance za účelem služebních cest pro zaměstnavatele.
Naše společnost chce tohoto zaměstnance vysílat na služební cestu, ale z jeho bydliště.
Jak tuto situaci vyřešit podle zákoníku práce správně, aby z hlediska daňové uznatelnosti výpočtu cestovních náhrad bylo vše v pořádku?
Odpověď se dozvíte v článku.

Petra

Dotaz - Lze nahradit stravné stravenkou?

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka21.11.2019 22:13 | Přinášíme Vám dotaz z oblasti cestovních náhrad od paní Marie Salačové.
Otázkou je, zda je možné, aby se zaměstnavatel se zaměstnancem dohodli, že místo stravného jako cestovní náhradu za služební cestu dostane zaměstnanec stravenku ve výši 95 Kč.
Odpověď se dozvíte v článku.

Petra

Dotaz – Dlouhodobá pracovní cesta do zahraničí

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka7.11.2019 15:35 | Přinášíme Vám dotaz z oblasti cestovních náhrad od paní Marie Salačové. Otázkou je, zda je možné poslat zaměstnance na 4 měsíce do Španělska na pracovní cestu. Zaměstnanec si tam bude pronajímat byt a pracovat z domova.
Víte, zda je možné zaměstnanci klasicky vyplácet diety a náhradu za ubytování v prokázané výši?
Víte, zda má zaměstnanec nárok na náhradu jízdních výdajů k návštěvě člena rodiny?
Více se dozvíte v článku.

Petra

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace