Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123Následující

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2021

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Sdílí Codexis9.12.2020 23:18 | Každoročně dochází v oblasti mzdového účetnictví ke změnám parametrických údajů v souvislosti s nově stanovenou výší všeobecného vyměřovacího základu a přepočítacího koeficientu. Paní Růžena Klímová pro Vás připravila článek, který popisuje tyto parametrické změny od roku 2021.

Jana

Pracovní poměr, dohoda o pracovní činnosti, dohoda o provedení práce – jejich odraz v odvodech zdravotního pojištění, sociálního pojištění a daně

Autor Ing. Olga Krchovová 

Ing. Olga Krchovová

13.8.2020 16:17 | Následující článek paní Olgy Krchovové nám ve dvou příkladech přinese jednak srovnání souběžného zaměstnání na DPP + DPČ se zaměstnáním na částečný úvazek a jednak ukázku výpočtu čistého příjmu zaměstnance v případě více zaměstnaneckých vztahů u jednoho zaměstnavatele. Vše s podrobnými vysvětlivkami a přehlednými tabulkami. Ke zhlédnutí v této souvislosti doporučujeme i webinář Více různých zaměstnání natočený 4. 6. 2020.

Jana

Mzdové účetnictví – změny v roce 2020 – opakování

Autor Ing. Olga Krchovová 

Ing. Olga Krchovová

Audio nahrávka30.6.2020 12:12 | Paní Ing. Olga Krchovová nám přináší stručný a přehledný popis toho, co se změnilo v souvislosti s minimální mzdou v roce 2020. Víte, které změny v mzdové oblasti jsou navázány na změnu minimální mzdy? A už jste zhlédli webinář z 11. 6. 2020 s Olgou Krchovovou – Novinky ve mzdách 2020–2021?

Lucie

Dopočet zdravotního pojištění do minimálního vyměřovacího základu z pohledu zaměstnance a zaměstnavatele

Autor Ing. Olga Krchovová 

Ing. Olga Krchovová

18.5.2020 15:21 | V jakém případě je povinnost dopočtu zdravotního pojištění do minimálního vyměřovacího základu z pohledu zaměstnavatele a zaměstnance? Tuto otázku řeší nejeden zaměstnavatel i v souvislosti s nouzovým stavem, tak si ověřte, zda máte v této problematice jasno. A nezapomeňte zhlédnout náš webinář, který jsme pro Vás s Ing. Olgou Krchovovou na toto téma minulý týden natočili (https://www.ucetni-portal.cz/videa/).

Lucie

Některé problémy mzdové účetní v době nouzového stavu

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Audio nahrávka5.5.2020 20:11 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Tímto článkem Vám přinášíme cenné informace pro každou mzdovou účetní. Paní Ing. Růžena Klímová odpovídá na dotazy, vztahující se ke mzdám v nouzovému stavu, které jsou třeba znát před vystavením dubnových mezd.

Lucie

Odvod zdravotního pojištění u jednatelů s. r. o.

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Audio nahrávka21.4.2020 21:56 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Tento článek přehledně přináší veškeré informace o zdravotním pojištění jednatele s.r.o. Můžou nastat různé situace, které mohou přicházet v úvahu v souvislosti s výkonem funkce jednatele, tak si v článku najděte tu Vaši a ujistěte se, že odvádíte správně.

Lucie

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2020

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

5.12.2019 13:00 | Magická čísla ve mzdách jsou čísla, která hýbou každoročně výpočty nemocenských dávek, výpočty peněžité pomoci v mateřství a výpočty dalších dávek. Hýbou také minimálními platbami podnikatelů OSVČ na sociální a zdravotní pojištění, určují maximální roční vyměřovací základ sociálního pojištění. A z těchto čísel je dovozeno také solidární zvýšení daně. Jsou to tedy čísla důležitá.
Kteráže jsou to čísla? Víme? Ano, jsou to to pro rok 2020 všeobecný vyměřovací základ za rok 2018 a přepočítací koeficient. A z těchto dvou čísel se vypočítá průměrná mzda pro účely důchodového pojištění na rok 2020. Každoročně čekáme na tato magická čísla, abychom zjistili, o kolik budou platby vyšší. A tentokrát jsou meziročně vyšší o více jak 6,5 %.
A na co ještě čekáme koncem roku v oblasti mezd? Na minimální mzdu k 1. 1. 2020. Ale tu stále neznáme. Že bude vyšší, je více než jisté.
Chcete-li být v obraze, začtěte se do článku paní Renky Klímové a doporučuji Vám také přehledy Účetního Portálu.

P.
www.pevacoukova.cz

Parametrické údaje ve mzdové oblasti pro rok 2017

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

27.10.2016 15:20 | Přinášíme Vám článek od autorky paní Ing. Růženy Klímové, který se zabývá parametrickými údaji ve mzdové oblasti pro rok 2017. Článek se zaměřuje na nařízení vlády číslo 325/2016, které nabývá účinnosti 1. ledna 2017.

Petra

Desatero ke zdravotnímu pojištění

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

13.9.2016 07:00 | Přinášíme Vám desatero ke zdravotnímu pojištění od paní Růženy Klímové, které navazuje na videoseminář a články ke zdravotnímu pojištění.

Zdravotní pojištění - díl 2.

Autor Ing. Růžena Klímová 

Ing. Růžena Klímová

Audio nahrávka11.8.2016 13:57 | Přinášíme Vám druhý díl článku s názvem Zdravotní pojištění od paní Růženy Klímové. V druhém díle se věnujeme např. odvodu pojistného a jeho vyměřovacím základem. Článek obsahuje také příklady.

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace