Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   123 ... 9Následující

Řešení přeplatků a nedoplatků u daně ze závislé činnosti

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

25.8.2020 10:26 | Přinášíme Vám ukázku z naší publikace Průvodce mzdovou problematikou 2020 s tématem přeplatků a nedoplatků u daně ze závislé činnosti, která je výňatkem z kapitoly, jejímž autorem je pan Milan Lošťák. Knihu si můžete zakoupit na ucetni-portal.cz/knihy/eshop/.

Jana

Pracovní poměr, dohoda o pracovní činnosti, dohoda o provedení práce – jejich odraz v odvodech zdravotního pojištění, sociálního pojištění a daně

Autor Ing. Olga Krchovová

Ing. Olga Krchovová

13.8.2020 16:17 | Následující článek paní Olgy Krchovové nám ve dvou příkladech přinese jednak srovnání souběžného zaměstnání na DPP + DPČ se zaměstnáním na částečný úvazek a jednak ukázku výpočtu čistého příjmu zaměstnance v případě více zaměstnaneckých vztahů u jednoho zaměstnavatele. Vše s podrobnými vysvětlivkami a přehlednými tabulkami. Ke zhlédnutí v této souvislosti doporučujeme i webinář Více různých zaměstnání natočený 4. 6. 2020.

Jana

Daňové aspekty odstupného vyplaceného zaměstnanci

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

1.6.2020 13:18 | Článek pana ing. Milana Lošťáka nám přiblíží problematiku zdanění mezd zaměstanců, se kterými byl v souvislosti s koronavirovou krizí rozvázán pracovní poměr a bylo jim vyplaceno odstupné. Převážnou část článku tvoří dva příklady včetně příkladu provedení ročního zúčtování zaměstnance za rok 2020.

Jana

Doklady zaměstnanců v elektronické podobě

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

Audio nahrávka28.4.2020 19:37 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Tento článek od pana Ing. Milana Lošťáka přináší ucelenou informaci pro orientaci v permanentně vyvíjející se problematice elektronických výstupů potvrzení o zdanitelných příjmech i jiných dokladů pro mzdové účetnictví, které jsou povinné podle ZDP.

Lucie

Děti v daních – 3. část

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

27.3.2020 22:26 | Závěrečný díl seriálu Děti v daních nám přináší informace o způsobech uplatnění daňového zvýhodnění společných dětí z předchozích vztahů, konkrétní příklady dětí druha a družky a také související tiskopisy.

Lucie

Děti v daních – 2. část

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

16.3.2020 22:44 | V článku Děti v daních pokračujeme v seriálu od pana Ing. Milana Lošťáka. Zde budeme řešit, co potřebujete dokládat v případě nároku na daňové zvýhodnění vyživovaných dětí, a jak řešit střídavou péči. Dále se ve článku dozvíte splnění podmínek soustavné přípravy na budoucí povolání.

Lucie

Děti v daních – 1. část

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

10.3.2020 16:21 | Přinášíme vám první díl seriálu s názvem Děti v daních od autora Ing. Milana Lošťáka. V tomto díle se budeme zaměřovat na to, kdo jsou vyživované děti, jejich kategorie a za jakých podmínek můžeme uznat děti jako vyživované osoby. Mimo to se podíváme na vývoj hodnot a formy uplatnění daňového zvýhodnění.

Lucie

Roční zúčtování záloh na daň a daňového zvýhodnění

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

Audio nahrávka25.2.2020 17:44 | Termín pro výpočet daně a ročního zúčtování za rok 2019 se blíží. Plátce daně jej provede nejpozději do 31. března 2020 a případný přeplatek vrátí poplatníkovi současně se zúčtováním mzdy za březen 2020.
Víte, že roční zúčtování daně provádí poslední zaměstnavatel? Víte, kdy poplatníkovi nelze provést roční zúčtování? Víte, jak se roční zúčtování provede? Na dané téma Vám přinášíme článek od pana Milana Lošťáka.

Petra

Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti (růžový tiskopis MFin 5459) za rok 2019 – vzor č. 22

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

13.2.2020 20:31 | Blíží se termín pro podání tiskopisu Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za rok 2019, kterým je 2. březen 2020. Pokud jej budete podávat v elektronické podobě, máte čas až do 20. března 2020. Jedná se o povinnosti plátce daně podle § 38j odst. 4 zákona o daních z příjmů, který za rok 2019 zúčtoval nebo vyplatil příjmy ze závislé činnosti, podat svému místně příslušnému správci daně vyúčtování daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti vybírané srážkou formou záloh.

Jana

Vyúčtování srážkové daně (žlutý tiskopis MFin 5466) za rok 2019 – vzor č. 17

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

10.2.2020 21:15 | Blíží se termín pro podání tiskopisu Vyúčtování srážkové daně za rok 2019, kterým je 1. duben 2020. Tato lhůta již nemůže být prodloužena.
Jedná se o povinnost plátce daně podle § 38d odst. 9 zákona o daních z příjmů podat místně příslušnému správci daně vyúčtování daně z příjmů vybírané srážkou podle zvláštní sazby.

Petra

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace