Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   12Následující

Příklady vyplňování evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Ing. Tomáš Stejskal

Ing. Tomáš Stejskal

Nové26.5.2020 21:18 | I letos vám přinášíme článek s praktickými příklady, jak správně vyplnit evidenční listy důchodového pojištění. Víte například, jak se na ELDP vyplňuje vojenské cvičení, otcovská poporodní péče nebo zpětné navýšení mzdy?

Jana

Vedení a předkládání evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Ing. Tomáš Stejskal

Ing. Tomáš Stejskal

Audio nahrávka12.5.2020 19:37 | ➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Tento článek od pana Ing. Tomáše Stejskala Vám objasní problematiku ELDP a vše s tím spojené. Kdy máme povinnost ELDP odevzdávat? Jaké formy tiskopisu jsou na ČSSZ k dispozici? To vše se v článku dozvíte.

Lucie

Závěry koordinačních výborů – podzim 2019

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka6.12.2019 09:00 | Nové koordinační výbory jsou zajímavé. Považuji je za povinnou literaturu a „dlužím" Vám moje povídání nad koordinačními výbory. Zasekla jsem se na stravenkách neboli jednoúčelových a víceúčelových poukazech. Kdo z Vás jste byli na naší podnikatelské konferenci, víte, že jsme je bouřlivě řešili s Olgou Hochmannovou. Děkuji moc za přehled vybraných koordinační výborů.

P.
www.pevacoukova.cz

P.S. Víte, že máme od roku 2004 „natrhané“ po jednotlivých příspěvcích na webu? Může se hodit. Dříve než jsem začala natáčet moje Povídání nad koordinačními výbory, jsem je četla jako rak. Mohlo by se Vám hodit. Tedy četla jsem závěr a  pokud byl zajímavý, tak jsem četla začátek. Mnohdy jsem si se závěrem vystačila a vše potřebné pochopila.

Příklady vyplňování evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Jana Dorčáková

 Jana Dorčáková

29.5.2019 14:38 | 30. květen následujícího roku je obecným termínem pro odeslání evidenčních listů.
Přinášíme Vám praktické příklady, jak správně vyplnit evidenční listy důchodového pojištění.
Praktické příklady zpracovala paní Jana Dorčáková.
Jedná se o ukázku z nové knihy Průvodce mzdovou problematikou 2019.
Víte, jak se na evidenčních listech důchodového pojištění vyplňuje například otcovská poporodní péče nebo dlouhodobá péče?
To a více se dozvíte v příkladech.

Petra

Předkládání evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Jana Dorčáková

 Jana Dorčáková

27.5.2019 11:09 | Tiskopis „Evidenční list důchodového pojištění“ (ELDP) slouží k plnění povinnosti zaměstnavatele v důchodovém pojištění.
Vykazuje se na něm především doba důchodového pojištění zaměstnance a jeho vyměřovací základ za daný kalendářní rok. Zaměstnavatel je povinen ČSSZ předložit ELDP ve stanovených lhůtách, zpravidla vždy do 30. 5. následujícího kalendářního roku. ELDP se podává na předepsaném tiskopise a způsobem, který stanoví zákon. Podání se činí v elektronické podobě ve formě datové zprávy, která musí být ve formátu, struktuře a tvaru určeném ČSSZ a zveřejněném na úřední desce ČSSZ.
Lhůta je do 30 dnů ode dne zápisu údajů do evidenčního listu (zápis se provádí za každý kalendářní rok po účetní závěrce nejpozději však do 30. dubna následujícího kalendářního roku).
Na téma Předkládání evidenčních listů důchodového pojištění Vám přinášíme článek od paní Jany Dorčákové. Jedná se o ukázku z nové knihy Průvodce mzdovou problematikou 2019.
Více se dozvíte v článku.

Petra

Příklady vyplňování Evidenčního listu důchodového pojištění

Autor Jana Dorčáková

 Jana Dorčáková

Sdílí Codexis30.5.2017 14:52 | 30. květen následujícího roku je obecným termínem pro odeslání evidenčních listů. Rádi bychom Vám připomněli, že při vyplňování údajů na Evidenčním listu důchodového pojištění tzv „ELDP“ je nutno vždy věnovat pozornost tomu, zda příslušný rok je či není rokem přestupným. Rok 2016 byl přestupným rokem.
V příloze Vám přidáváme tabulku pro rok 2016 – přestupný rok.
Příklady jsem vlastnoručně propočítávala a revidovala s paní Petrou Veselskou, vedoucí oddělení důchodového pojištění z OSSZ Olomouc. Přidala jsem tam i poznámku Účetního Portálu.
Prozradím, že v každém příkladu paní Jany Dorčákové je nějaký „chyták“ a cosi, co by Vám nemělo uniknout.
Krásné dny…
P.

Vedení a předkládání evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Jana Dorčáková

 Jana Dorčáková

Sdílí Codexis Audio nahrávka19.5.2017 13:54 | Tiskopis „Evidenční list důchodového pojištění“ (ELDP) slouží k plnění povinnosti zaměstnavatele v důchodovém pojištění.
Vykazuje se na něm především doba důchodového pojištění zaměstnance a jeho vyměřovací základ za daný kalendářní rok. Zaměstnavatel je povinen ČSSZ předložit ELDP ve stanovených lhůtách, zpravidla vždy do 30. 5. následujícího kalendářního roku. ELDP se podává na předepsaném tiskopise a způsobem, který stanoví zákon. Podání se činí v elektronické podobě ve formě datové zprávy, která musí být ve formátu, struktuře a tvaru určeném ČSSZ a zveřejněném na úřední desce ČSSZ.
Lhůta je do 30 dnů ode dne zápisu údajů do evidenčního listu (zápis se provádí za každý kalendářní rok po účetní závěrce nejpozději však do 30. dubna následujícího kalendářního roku).
P.

Důchodové pojištění

Autor Mgr. Lada Šupčíková

Mgr. Lada Šupčíková

4.3.2016 10:34 | Přinášíme Vám materiál k Důchodovému pojištění z prezentace paní Mgr. Lady Šupčíkové, který byl prezentován na Odborné konferenci ke mzdové problematice 2016, jež pořádal náš Účetní Portál 25. února 2016 v Olomouci.

Vedení a předkládání evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Jana Dorčáková

 Jana Dorčáková

Audio nahrávka24.2.2016 15:00 | Tiskopis Evidenční list důchodového pojištění (dále jen ELDP) slouží k plnění povinnosti zaměstnavatele v důchodovém pojištění. Vykazuje se na něm především doba důchodového pojištění zaměstnance a jeho vyměřovací základ za daný kalendářní rok.
Do ELDP se údaje zapisují za každý rok, zpravidla nejpozději do 30. dubna následujícího kalendářního roku. Do 30. 5. jsou zaměstnavatelé povinni předložit ELDP České správě sociálního zabezpečení.
Jakým způsobem zápis do ELDP provést? Co dělat v případě, že zaměstnanec se zápisem v ELDP nesouhlasí?
To se dozvíte v článku Jany Dorčákové, která článek obohatila praktickými příklady na vyplňování ELDP.

Vedení a předkládání evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Jana Dorčáková

 Jana Dorčáková

23.4.2015 14:22 | Nezapomeňte, 30. dubna 2015 je posledním dnem pro podání evidenčních listů důchodového pojištění.
Přinášíme Vám článek od Jany Dorčákové, kde se dozvíte vše potřebné o vedení a předkládání evidenčních listů včetně příkladů vyplňování.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace