Daň z nemovitých věcí ve zdaňovacím období roku 2019 – NOVINKY

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Daň z nemovitých věcí ve zdaňovacím období roku 2019 – NOVINKY (PDF, 256.8 kB)

Autor Ing. Jana Procházková 

Sdílí Codexis 9.1.2019 08:50

Ing. Jana Procházková
Termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2019, tedy čtvrtek 31. leden, se blíží. Přinášíme Vám článek od paní Jany Procházkové na téma novinek daně z nemovitých věcí. Obsahem článku jsou změny, které od zdaňovacího období roku 2019 ovlivní zdanění pozemků, zdanitelných staveb a zdanitelných jednotek.
Došlo u Vás ke změně okolností rozhodných pro stanovení daně z nemovitých věcí nebo ke změně v osobě poplatníka?
Pokud ano, neváhejte se začíst do článku.

Petra

PLATÍ pro rok 2019

Obsahem tohoto příspěvku jsou změny, resp. důvody, které od zdaňovacího období roku 2019 ovlivní zdanění pozemků, zdanitelných staveb a zdanitelných jednotek podle zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZDNV“).

S ohledem na skutečnost, že pro stanovení daně z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2019 je rozhodující stav ke dni  1. 1. 2019, lze konstatovat, že roku 2019 není pro daň z nemovitých věcí rokem legislativních změn, ale bude rokem, ve kterém se finanční správa zaměří zejména na ověřování správnosti zdanění nemovitých věcí, a to na základě pochybností zjištěných z dostupných informačních systémů, ale i z místních šetření v terénu.

Na zdaňovací období roku 2019 jsou povinni podat daňové přiznání všichni poplatníci, u kterých oproti roku 2018 došlo ke změně okolností rozhodných pro stanovení daně nebo ke změně v osobě poplatníka. K tomu snad jen upozornění, že pokud ten, kdo byl poplatníkem daně z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2018, změnil v průběhu roku 2018 vlastnická nebo jiná práva ke všem nemovitým věcem v územním obvodu téhož správce daně, nebo tyto nemovité věci zanikly, je povinen oznámit tuto skutečnost správci daně nejpozději do 31. 1. 2019, a to např. písemným oznámením, e-mailem, popř. telefonicky přímo správci daně (pozn. pokud u poplatníka došlo pouze ke změně ostatních údajů uvedených v daňovém přiznání, např. ke změně příjmení, místa pobytu apod., je poplatník povinen tyto změny oznámit správci daně do 30 dnů ode dne, kdy nastaly).

Co se týká legislativních změn, tak od 1. 1. 2019 nabývá účinnosti...

...

Poznámka Účetního Portálu:

Doporučujeme NOVINKU publikaci Komentář k majetkovým daním a dani silniční s příklady 2019

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace