Daňové přiznání k dani silniční (§ 15 ZDSL) – užitečné informace a příklady

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Daňové přiznání k dani silniční (§ 15 ZDSL) – užitečné informace a příklady ZPĚT na seznam (PDF, 119.8 kB)

Autor Bc. Martin Mikuš

9.1.2020 20:08

Bc. Martin Mikuš
Předkládaný článek pana Martina Mikuše je ukázkou z knihy Komentář k majetkovým daním, dani silniční a dani spotřební s příklady 2020. Kniha je momentálně v tisku a zakoupit si ji můžete v našem e-shopu (www.ucetni-portal.cz/knihy/eshop/). Vzhledem k tomu, že se blíží termín pro podání přiznání k dani silniční, mohly by Vám níže uvedené informace přijít vhod.
Jana

PLATÍ pro rok 2020

V jednom z posledních ustanovení zákona č. 16/1993 Sb., o dani silniční, (dále jen „ZDSL“) jsou uvedeny lhůty pro podání řádné daňového přiznání a na ně navázaná splatnost daně.

§ 15 odst. 1 ZDSL

Daňové přiznání k dani silniční se podává nejpozději do 31. 1. kalendářního roku následujícího po uplynutí zdaňovacího období. Jestliže poplatník neměl ve zdaňovacím období žádná vozidla, která by byla předmětem daně silniční a nevznikla mu tak daňová povinnost, nepodává daňové přiznání. To neplatí, pokud poplatník uplatňuje osvobození od daně dle § 3 písm. c) až h) ZDSL. V případě, že za poplatníka podává daňové přiznání k dani silniční daňový poradce, lhůta pro jeho podání zůstává stejná, tj. nejpozději do 31. 1. kalendářního roku následujícího po uplynutí zdaňovacího období.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace