Dotaz – Dlouhodobá pracovní cesta do zahraničí

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Dotaz – Dlouhodobá pracovní cesta do zahraničí (PDF, 131.9 kB)

Autor JUDr. Marie Salačová

7.11.2019 15:35

JUDr.  Marie Salačová
Přinášíme Vám dotaz z oblasti cestovních náhrad od paní Marie Salačové. Otázkou je, zda je možné poslat zaměstnance na 4 měsíce do Španělska na pracovní cestu. Zaměstnanec si tam bude pronajímat byt a pracovat z domova.
Víte, zda je možné zaměstnanci klasicky vyplácet diety a náhradu za ubytování v prokázané výši?
Víte, zda má zaměstnanec nárok na náhradu jízdních výdajů k návštěvě člena rodiny?
Více se dozvíte v článku.

Petra

PLATÍ pro rok 2019

Dotaz

Je možné poslat zaměstnance (zaměstnavatel je s. r. o.) na 4 měsíce do Španělska na pracovní cestu? Bude si tam pronajímat byt a pracovat z domova. Je možné mu klasicky vyplácet diety a náhradu za ubytování v prokázané výši?

Odpověď

Podle ustanovení § 153 odst.1 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZP“) určuje všechny podmínky pracovních cest (tuzemských i zahraničních) zaměstnanců výhradně sám zaměstnavatel.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace