Druhá z novel Zákona o DPH ve Sbírce zákonů + snížení limitu pro omezení plateb v hotovosti

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Druhá z novel Zákona o DPH ve Sbírce zákonů + snížení limitu pro omezení plateb v hotovosti (PDF, 38.5 kB)

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

2.12.2014 08:25

Ing. Mgr. Olga Hochmannová
Když se usilovně věnujeme informacím o novelách, máme tu v krátkém shrnutí také souhrn informací z již schválených zákonů od Ing. Olgy Hochmannové.
Především v návaznosti na sazbovou novelu zákona o DPH (a tím zároveň zrušení jednotné sazby DPH, která měla vstoupit v účinnost od 1.1.2015) a také snížení limitu plateb v hotovosti, a tím pádem související změnu do uplatňování § 109 ZDPH ručení za nezaplacenou daň.

PLATÍ pro rok 2014

Dne 19. listopadu 2014 byla rozeslána Sbírka zákonů (částka 108), v níž je zveřejněna druhá z letos přijatých novel ZDPH jako zákon č. 262/2014 Sb., kterým se mění zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů a další související zákony.

Patrně hlavní součástí zákona č. 262/2014 Sb. je zavedení druhé snížené sazby DPH ve výši 10 %, která se má aplikovat na zboží vyjmenované v příloze č. 3a k ZDPH (počáteční a pokračovací kojenecká výživa a potraviny pro malé děti, radiofarmaka, očkovací látky, léky a další vyjmenované farmaceutické výrobky pro humánní i veterinární lékařské účely, tištěné knihy, obrázkové knihy pro děti, hudebniny, tištěné nebo ručně psané, též vázané nebo ilustrované).

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace