eNeschopenka v praxi

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • eNeschopenka v praxi (PDF, 120.7 kB)

Autor Ing. Tomáš Stejskal

Sdílí Codexis 7.7.2020 13:32

Ing. Tomáš Stejskal
Víte, s jakými povinnostmi na straně lékařů a zaměstnavatelů se pojí eNeschopenka? Které formuláře je potřeba v které fázi pracovní neschopnosti zaměstnance předložit? Využíváte služby ePortálu ČSSZ? Pro vyjasnění tam, kde to potřebujete, či pro ověření, že máte vše „v malíčku“, Vám přinášíme článek pana Tomáše Stejskala.

Jana

PLATNÉ od 01.01.2020

Změny v nemocenském pojištění od 1. 1. 2020 související s tzv. „eNeschopenkou“ byly přijaty zákonem č. 259/2017 Sb. a zákonem č. 164/2019 Sb., kterými byl novelizován zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů (dále také „zákon o nemocenském pojištění“). Pojem eNeschopenka v praxi znamená elektronizaci postupu lékaře, který vystavuje „Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti“. Kromě změny postupu lékařů právní úprava zahrnuje změny souvisejících postupů pro zaměstnavatele (případně pojištěnce) při podávání podkladů pro výpočet a výplatu dávky nemocenského. 

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace