Evidence tržeb a nástup poslední vlny – papírový režim s mnoha omezeními…

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Evidence tržeb a nástup poslední vlny – papírový režim s mnoha omezeními… (PDF, 124.9 kB)

Autor Ing. Vladimír Zdražil

Sdílí Codexis 14.4.2020 17:01

Ing. Vladimír  Zdražil
➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

I do nástupu třetí a čtvrté vlny evidence tržeb dramaticky zasáhla koronavirová epidemie a její důsledky. Samotná novela je nadále v platnosti, avšak její pozměněná účinnost je stanovena na dobu uplynutí tří měsíců od konce nouzového stavu. Zatím to vypadá, že nouzový stav skončí v ČR 30. dubna 2020 a subjekty budou pod hrozbou sankcí evidovat od 1. srpna 2020. V období od konce nouzového stavu a po dobu následujících tří měsíců evidující subjekty evidovat dle zákona o evidenci tržeb mohou, avšak nebudou nijak kontrolováni ani sankcionováni.

Vladimír Zdražil

PLATÍ pro rok 2020

1. Úvod

V říjnu 2019 vyšla ve sbírce zákonů pod číslem 256/2019 Sb. novela zákona o evidenci tržeb1 (dále též „novela 256/2019“). Nešlo o nic jiného než navázání celého systému na již existující právní předpis pod číslem 112/2016 Sb., zákon o evidenci tržeb, (dále jen „zákon o evidenci tržeb“ či jen „zákon“), což je původní předpis přinášející evidenci tržeb do našeho právního řádu. Původní zákon byl rozvržen do čtyř nabíhajících vln s tím, že se fakticky dle tohoto původního právního předpisu stihly pouze vlny dvě. A to v první řadě v prosinci 2016 ubytovací a stravovací služby a v březnu 2017 potom maloobchod a velkoobchod.

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace