Informace pro správné vyplnění dodatečného přiznání k dani z nemovitých věcí

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Informace pro správné vyplnění dodatečného přiznání k dani z nemovitých věcí (PDF, 916.5 kB)

Autor Ing. Jana Procházková 

8.7.2019 22:14

Ing. Jana Procházková
Zjistili jste chybu v již podaném přiznání k dani z nemovitých věcí? Velmi často se právě při uzavírání účetních knih zjistí, že informace v podaném přiznání k dani z nemovitých věcí nejsou správné. Tu chybí nemovitá věc, tu zase byl pozemek se stavbou prodaný a neměl již být mezi seznamem nemovitých věcí.
Pokud je to Váš případ, zde máte velmi podrobný návod, jak skutečnost napravit.

Petra

PLATÍ pro rok 2019

Dodatečné daňové přiznání (dále jen „DODAP“) podává poplatník při zjištění, že daň má být vyšší nebo nižší než poslední známá daň. Tou je výsledná daň pravomocně stanovená správcem daně v dosavadním průběhu řízení k dani z nemovitých věcí.

Skutečnost, že jde o DODAP k dani z nemovitých věcí, označí poplatník na ř. 105 tiskopisu č. 25 5450 MFin 5450 – vzor č. 16:

Platný tiskopis lze získat na všech územních pracovištích finančních úřadů nebo v sekci daňové tiskopisy na internetové stránce Finanční správy ČR:

https://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu?rok=2019&tiskdruh=TDFU&dan=T_WEB06.

Elektronické formuláře jsou dostupné na Daňovém portálu přístupném taktéž z na internetových stránek Finanční správy ČR: https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/uvod/vstup_expert.faces.

Prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro finanční správu, Elektronické formuláře „EPO“, lze vytvořit podání v požadovaném formátu a struktuře a odeslat jej správci daně.

DODAP označené na tiskopisu „dodatečné1)“, neboli úplné DODAP, je takové podání poplatníka, jehož obsahem bude uvedení všech nemovitých věcí, u nichž poplatníkovi na zdaňovací období vznikla daňová povinnost. Jelikož povinností poplatníka je rovněž vyčíslení daně, uvádí v DODAP na ř. 405 rozdíl mezi nově přiznávanou celkovou daní a poslední známou daní, tj. rozdíl mezi údaji na řádku 403 a 404. Toto podání je vhodné zejména v případě změn u velkého počtu nemovitých věcí poplatníka, tedy v případech, kdy by uvedení pouze nastalých změn bylo nepřehledné a komplikovalo by správné stanovení daně.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace