Jak na dotazy finančních úřadů ohledně kontrolních hlášení?

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Jak na dotazy finančních úřadů ohledně kontrolních hlášení? (PDF, 1.2 MB)

Autor Ing. Tomáš Hajdušek

12.7.2016 13:50

Ing. Tomáš Hajdušek
Článek kolegy Tomáše Hajduška zvedá pokličku současné nálady a také současných problémů většiny plátců DPH. Už jste se setkali s tím, že když jste se šli podívat na svůj finanční úřad do svého spisu, co jste tam viděli za „podivné poznámky“? Podivné poznámky k záznamu z telefonického hovoru, který musí být zaprotokolován do Vašeho spisu – jednostranně, zaměstnancem finančního úřadu. Těžko chápe ten, kdo to nezažil. Ten, kdo to zažil, není v pohodě s telefony s finančního úřadu ani s emailovou komunikací. Máme přece v daňovém řádu nástroje na tyto situace. Nechám na Vás, jak budete u svých klientů postupovat. Asi záleží na tom, jaké máte zkušenosti z minula.

PLATÍ pro rok 2016

 

 

Jednoznačně přibyla pracnost a dokazovací povinnost „slušným“ klientům. Ale končí to? Nebo přijdou nové mechanismy, které zatím nejsou známy, a budete znovu odpovídat na výzvy na měsíce, které se domníváte, že už jsou v pořádku? Kdo ví… Proto ta nálada mezi „podnikatelským lidem“, za mne mohu říci těmi poctivými, které kolem sebe mám. Kolegyně na posledním semináři vyprávěla o tom, že si vyměňovaly informace se správkyní daně 5 hodin. Ptala jsem se jí, zda jí tento čas někdo zaplatí. Chyba nebyla u ní. Nevím, zda jí to někdo zaplatí, neví to ani ona sama.

Zkusíme zůstat pozitivní, přece nám kontrolní hlášení nebo nějaká evidence tržeb nezkazí naše vnitřní nastavení… Hezké léto Vám všem a kolegovi Tomášovi díky za pěkný článek.

P. 

1    Důvody pro zavedení kontrolního hlášení

Při hodnocení způsobu aplikace kontrolního hlášení je třeba si nejprve zopakovat, jaké byly důvody pro jeho zavedení.

Podle důvodové zprávy bylo kontrolní hlášení zavedeno „(j)ako opatření proti daňovým únikům a pro zlepšení výběru daní“...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace