Doc. JUDr. Kateřina Ronovská Ph.D.


Doc. JUDr. Kateřina Ronovská, Ph.D., (* 1974) je docentkou občanského práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Věnuje se především tématu osob v právním smyslu, zejména problematice nadačního a spolkového práva v evropském kontextu. Spolupracuje s řadou českých nadací a dalších organizací neziskové sféry. Z pozice členky poradního týmu European Foundation Centre se sídlem v Bruselu se podílela na přípravě návrhu nařízení Rady o statutu pro evropskou nadaci (Fundatio Europea). Mimo jiné se také zabývá soukromým právem, její specializací jsou osoby v právním smyslu a správa majetku.

Aktivně se zapojuje i do diskuse o reformě soukromého práva v České republice, konečné podobě nového občanského zákoníku a dalších právních předpisů, je členkou Komise pro aplikaci nové civilní legislativy a Výboru pro financování a legislativu Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.

Také je autorkou několika monografií, komentářů, pravidelně publikuje v zahraničním i tuzemském odborném tisku.

 

Přehledy (1)

  • 05 Metamorfózy nadačního práva v Evropě a České republice na počátku 21. století - Kateřina Ronovská
      2019   2018   2017   2016

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace