PŘISPĚLI JSME 90436 Kč – DĚKUJEME...

Konsolidovaná účetní závěrka – Podklady pro konsolidaci – díl 3.

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si zakupte členství na Účetním Portálu.

Vlastní

  • Konsolidovaná účetní závěrka – Podklady pro konsolidaci – díl 3. (PDF, 648.3 kB)

Autor Ing.  Lubomír Harna 

26.10.2016 14:06

Ing.  Lubomír Harna
Přinášíme Vám další pokračování článku pana Lubomíra Harny, který se věnuje konsolidované účetní závěrce. Třetí díl se zabývá soupisem podkladů, které budeme potřebovat pro sestavení konsolidované účetní závěrky. Věřím, že skutečnost, že po novele zákona o účetnictví bude konsolidovat významně vyšší počet účetních jednotek, je známo. Můžete se těšit ještě na další díl.
P.

PLATÍ pro rok 2016

V článku „Zásadní rozšíření povinnosti konsolidace“ jsem upozornil na významné snížení limitů pro vznik povinnosti sestavit konsolidovanou účetní závěrku. To se týká účetních jednotek majících podíl v jiných účetních jednotkách. Připomeňme, že tato povinnost se týká mateřských podniků – konsolidujících účetní jednotek a to poprvé za účetní období začínající 1. 1. 2016 nebo později. Jedná se o tzv. střední skupiny účetních jednotek podle § 1c zákona o účetnictví (dále jen ZÚ), které překročily alespoň dvě hraniční hodnoty ze tří, konkrétně aktiva celkem 100 mil. Kč, čistý obrat 200 mil. Kč a průměrný počet zaměstnanců v průběhu účetního období 50, a to v součtu za konsolidující a konsolidované účetní jednotky. Tyto položky se posuzují na tzv. "konsolidovaném základě", což bylo vysvětleno ve zmíněném článku.

Mnohé účetní jednotky si v současné době již tuto, pro ně novu povinnost, uvědomily, nicméně vzhledem k požadavku zveřejnění až do 12 měsíců od rozvahového dne (tedy poprvé do 31. 12. 2017) se zatím příliš tímto problémem nezabývají...

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :