Ing. Milan Lošťák

odborník na zdaňování mezd


Spoluautor Průvodce mzdovou problematikou.

Jeden z pravidelných lektorů našich Mzdových konferencí, kurzů a seminářů.

Odborná daňová veřejnost oceňuje jeho zkušenosti, erudovanost i ochotu přispívat k řešení nejrůznějších daňových problémů, při jeho účasti na odborných konzultacích a seminářích, kterých za svou profesní kariéru zabezpečil již několik set.

V daňové správě působí nepřetržitě již od roku 1985 na nejrůznějších funkcích, od roku 1993 ve funkci zástupce ředitele Finančního úřadu v Olomouci, v současné době jako odborný rada na úseku daně z příjmů fyzických osob. Svojí dlouholetou daňovou praxí a permanentně prohlubovanými znalostmi se vypracoval na uznávaného odborníka zejména na úseku zdaňování mezd.

Po celou dobu působení ve státní správě je aktivní i mimopracovně, zejména v činnosti publikační a přednáškové. Spoluautorsky se s Ing. Pavlem Prudkým podílel na mnoha publikacích „Jak vyplnit daňové přiznání“, „Hmotný a nehmotný majetek v praxi (v přípravě je již 19. vydání), Vzory korespondence s finančními úřady (6 aktualizovaných vydání) a Vzory korespondence (v přípravě je již 4. vydání). Jeho kamarádskou dlouhodobou odbornou spolupráci oceňoval i pan Mgr. Petr Pelech při autorské tvorbě každoročně aktualizovaných publikací Zdanění mezd, platů a ostatních příjmů ze závislé činnosti a Roční zúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti. Velmi aktivní je v přednáškové činnosti, zejména pro Svaz účetních v Olomouci, dále spolupracuje například s Komorou daňových poradců ČR, zabezpečuje přednášky pro Okresní hospodářské komory, Agrární komoru a další nejrůznější státní i komerční subjekty. Tématiku zdaňování příjmů ze závislé činnosti školí v různých akreditovaných rekvalifikačních kurzech včetně účasti ve zkušebních komisích, dále přispívá do odborných periodik apod.

25. 11. 2021

Články (65)

Příklady (23)

OSS, IOSS

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :