Nabytí právní moci exekučního příkazu

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Nabytí právní moci exekučního příkazu (PDF, 28.7 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová

8.10.2014 08:29

Ing. Růžena Klímová
V poslední době se vyskytují ze strany mzdových účetních dotazy týkající se provedení srážky ze mzdy při exekuci, která nenabyla právní moci.
Od kdy se tedy musí provádět srážky ze mzdy povinného při doručené usnesení o na řízení výkonu rozhodnutí exekučního příkazu? To se dozvíte v příspěvku Ing. Růženy Klímové.

Mohlo by vás zajímat

V poslední době se vyskytují ze strany mzdových účetních dotazy týkající se provedení srážky ze mzdy při exekuci, která nenabyla právní moci s odvoláním na ustanovení § 47 odst. 2 zákona č. 120/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů, exekuční řád.

Je třeba zmínit, že mezi usnesením o nařízení výkonu rozhodnutí, které vydává soud, a exekučním příkazem vydaným soudním exekutorem, existuje rovnost, která je zakotvena v první větě ustanovení § 47 odst. 2 exekučního řádu – „Exekuční příkaz má účinky nařízení výkonu rozhodnutí podle občanského soudního řádu.“ Exekuční příkaz má...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace