Novela daňového řádu 2020 – 2. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Novela daňového řádu 2020 – 2. část (PDF, 148.2 kB)

Autor Mgr. Barbora Bubeníčková

19.3.2020 21:15

Mgr. Barbora Bubeníčková
Co všechno a kdy přinese tolik diskutovaná novela daňového řádu? Máme se těšit na slibovanou modernizaci a zjednodušení daní? Přinášíme vám komplexní přehled nejvýznamnějších změn, jejichž osud včera ovlivnil Senát. Ten novelu s pozměňovacími návrhy vrátil Poslanecké sněmovně, která o nich bude rozhodovat.
Senát chce mj. zachovat dosavadní třicetidenní lhůtu pro vracení nadměrných odpočtů na dani z přidané hodnoty, v případě neoprávněného vymáhání dvojnásobek úroku z prodlení a další.
Ve druhé části článku vám představíme zcela nový a dlouho očekávaný institut zálohy na daňový odpočet, novinky v kontrolních postupech, na které by se měl daňový subjekt připravit, změnu tvorby DIČ u fyzických osob a další.
Pozn. Článek byl napsán ke stavu před projednáním Senátem (projednáno 18. 3.), vrácení novely Senátem zpět Poslanecké sněmovně, co do lhůt, a senátní pozměňovací návrhy, co do obsahu, v něm tudíž nejsou zohledněny. Je třeba vyčkat, jak o nich Poslanecká sněmovna rozhodne.

Barbora Bubeníčková

PLATÍ pro rok 2020

Článek je pokračováním článku Novela daňového řádu 2020 – 1. část.

6. Záloha na daňový odpočet

V této části novela zavádí zcela nový institut, který cílí na nadměrné odpočty na dani z přidané hodnoty. Upraven bude v nových ustanoveních §§ 174a a 174b daňového řádu obecně jako „záloha na daňový odpočet“, v kombinaci s novým ustanovením § 105a zákona o dani z přidané hodnoty „záloha na nadměrný odpočet“.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace