Pomoc MPSV v číslech: rodina se dvěma dětmi může získat téměř 20 tisíc korun za jediný měsíc

Ke stažení

30.8.2022 07:54 - zdroj: MPSV

V souvislosti se zvyšujícími se náklady na bydlení je kromě energetického tarifu, který představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, klíčovým nástrojem pomoci třeba příspěvek na bydlení. Ten byl výrazně zjednodušen a lze o něj požádat jednoduše online. MPSV přináší modelové příklady, na kterých ilustruje, v jaké výši mohou lidé získat pomoc v rozdílných životních situacích a tyto příklady naleznete v příloze.
Aktualitu připravila Dáša

Pomoc uvedená v příkladech se skládá z příspěvku na bydlení, úsporného tarifu a jednorázového příspěvku na bydlení.

Bližší informace k příspěvku na bydlení naleznete zde: https://www.mpsv.cz/web/cz/prispevek-na-bydleni. Orientační kalkulačku příspěvku na bydlení naleznete zde https://www.energetickyprispevek.cz/web/prispevek/orientacni-vypocet-prispevku-na-bydleni. Jak správně vyplnit žádost, je vysvětleno ve videu zde https://www.youtube.com/watch?v=p4Ru7Hs2TKw.

Letos v říjnu obdrží v rámci úsporného tarifu všechny domácnosti, které mají uzavřenou smlouvu s dodavatelem elektřiny, pomoc v podobě příspěvku z úsporného tarifu ve výši 2 000 nebo 3 500 korun podle tarifu.Druhou část pomoci z úsporného tarifu dostanou domácnosti na začátku příštího roku. Kalkulačku naleznete zde: https://www.energiezamene.cz/kalkulacka.

Žádosti o jednorázový příspěvek na dítě je možné podávat od 15. srpna online prostřednictvím webu MPSV. Odkaz na on-line formulář je přímo na stránce věnované příspěvku https://www.mpsv.cz/web/cz/jednorazovy-prispevek-na-dite, kde jsou k dispozici i veškeré nutné informace, včetně odpovědí na nejčastější otázky, které jsme zveřejnili i na Účetním Portálu. Druhou možností je podat žádost na vybraných Czech POINTech – na krajských, městských a obecních úřadech, což je možné udělat rovněž od pondělí 15. srpna. Spěchat není potřeba, protože tato možnost bude až do poloviny příštího roku.

Víte, že zákon č. 196/2022 Sb., o jednorázovém příspěvku na dítě, i další právní předpisy v aktuálním znění naleznete na Účetním Portálu v záložce "Zákony"? ucetni-portal.cz/zakony/

Chcete dostávat pozvánky na naše webináře? REGISTRUJTE SE https://www.ucetni-portal.cz/registrace-

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

OSS, IOSS Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :