Praktický výcvik učňů a studentů

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Praktický výcvik učňů a studentů (PDF, 71.2 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová 

29.10.2014 07:41

Ing. Růžena Klímová
Cílem praktického odborného výcviku učňů a studentů je osvojení základních dovedností, činností a návyků, zhotovení výrobků, ve výkonu služeb nebo ve výkonu prací, které mají materiální hodnotu. Po dobu praktického výcviku náleží učni odměna v souladu se školským zákonem.
Jaké náležitosti má smlouva, kterou škola uzavírá s osobou, která bude praktický výcvik zajišťovat? Jak se daní odměna z praktického výcviku? Odvádí se z této odměny zdravotní a sociální pojištění? Mají učni nárok na zajištění stravy jako zaměstnanci?
To vše se dozvíte v článku Ing. Růženy Klímové.

Praktický výcvik učňů a studentů je upraven vyhláškou č. 13/2005 Sb. o středním vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři, ve znění pozdějších předpisů, a zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, školský zákon, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „školský zákon“).

Pro praktickou zkoušku z odborného výcviku nebo z odborných předmětů (závěrečné zkoušky) je nutné absolvování praktického vyučování v rozsahu stanoveném rámcovým vzdělávacím programem. Absolvování praktického vyučování může ředitel školy zčásti nebo zcela prominout, pokud uchazeč prokáže odpovídající praxi v činnosti, která je předmětem praktického vyučování.

Po dobu praktického vyučování náleží odměna za praktický výcvik, která je poskytována v souladu s § 122 školského zákona. Jedná se o odměnu za produktivní činnost a v žádném případě se nejedná ...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace