Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti platný pro rok 2017

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti platný pro rok 2017 (PDF, 3.8 MB)

Autor Ing. Milan Lošťák

Sdílí Codexis 13.2.2017 11:56

Ing. Milan Lošťák
Růžové prohlášení je důležitý dokument, který provází mzdy “od nepaměti”.
Rádi bychom Vám připomněli tuto skutečnost článkem Milana Lošťáka i s termínem, který je UŽ ve středu 15. 2. 2017.
Bude prima, pokud stíháte a toto datum se objeví na prohlášení. Musí se tam objevit!
Vím, že situace je někdy složitá…
Pozor na situace, kdy prohlášení není vůbec podepsáno nebo neexistuje a přesto jsou nezdanitelné částky uplatňovány.

PLATÍ pro rok 2017

Článek je z knihy Průvodce mzdovou problematikou 2017 .

Chcete se podívat na ukázku z tohoto dvojdílného díla?

Pokud ano, máte od nás cca 80 stránek zde  - vytvořila jsem na Vaše vyžádání…ráda….

P.


 

 

Poplatník uplatňující nárok na slevy na dani (§ 35ba ZDP) a daňové zvýhodnění na děti (§ 35d ZDP) je povinen podle § 38k odst. 1 zákona podepsat do 30 dnů po vstupu do zaměstnání a následně vždy do 15. února tiskopis Prohlášení poplatníka o tom: 

 

a) jaké jsou u něho skutečnosti pro přiznání slevy na dani podle § 35ba (základní sleva, sleva na invalidní důchod, sleva na průkaz ZTP/P, na studium, popřípadě na manželku s příjmem do 68 000 Kč po skončení roku), popřípadě kdy a jak se v průběhu výkonu závislé činnosti změnily, 

b) že za stejný kalendářní měsíc a za stejný rok neuplatňuje slevy na dani u jiného plátce a že u jiného plátce ani současně nepodepsal tiskopis Prohlášení, 

c) jaký je počet dětí vyživovaných v rámci jeho společné domácnosti a dále 

1. jaké skutečnosti jsou u něho dány pro přiznání daňového zvýhodnění na vyživované dítě, 

2. zda v případě více vyživovaných dětí uplatňuje daňové zvýhodnění ve třístupňové úrovni na to, které dítě a v jaké výši (tj. na první dítě, na druhé dítě, na třetí a každé další dítě), nebo daňové zvýhodnění neuplatňuje 

3. zda v rámci téže společné domácnosti uplatňuje daňové zvýhodnění na vyživované osoby i jiná osoba, 

4. kdy a jak se případně změnily rozhodné skutečnosti pro přiznání daňového zvýhodnění, 

5. jedná-li se o zletilé studující dítě, že nepobírá invalidní důchod ve třetím stupni... 

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte bezplatnou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace