Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti pro zdaňovací období (pro část zdaňovacího období)

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti pro zdaňovací období (PDF, 3 MB)

Autor Ing. Milan Lošťák

15.2.2018 12:45

Ing. Milan Lošťák
Připomínáme, že dnes je termín pro vyplnění tzv. "Růžového prohlášení" podle § 38k zákona o daních z příjmů. Toto "Růžové prohlášení" musí vyplnit poplatníci, kteří uplatňují nárok na slevy na dani podle § 35ba zákona o daních z příjmů a daňové zvýhodnění na děti podle § 35d zákona o daních z příjmů.
Novinkou roku 2018 je, že zaměstnanci mohou předkládat a činit prohlášení jak nadále v listinné formě, tak nově v elektronické formě.
Na téma "Růžového prohlášení" nám napsal článek pan Milan Lošťák. Článek obsahuje také tiskopisy a příklad.
Víte, že na téma "Růžového prohlášení" máme na Účetním Portále v pomůckách návod jak tento tiskopis vyplnit, a to jak "starý" pro 3 zdaňovací období, tak "nový" pro 1 zdaňovací období?
Zajímá vás více z této problematiky? Objednejte si knihu Průvodce mzdovou problematikou 2018. Nově s možností stáhnutí e-booku.

Petra

PLATÍ pro rok 2018

Víte, že na téma "Růžového prohlášení" máme na Účetním Portále v pomůckách návod jak tento tiskopis vyplnit, a to jak "starý" pro 3 zdaňovací období, tak "nový" pro 1 zdaňovací období?

Zajímá vás více z této problematiky? Objednejte si knihu Průvodce mzdovou problematikou 2018. Nově s možností stáhnutí e-booku.

1        Obecně k Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti pro zdaňovací období (dále "Prohlášení")

Poplatník uplatňující nárok na slevy na dani (§ 35ba ZDP) a daňové zvýhodnění na děti (§ 35d ZDP) je povinen podle § 38k odst. 1 zákona do 30 dnů po vstupu do zaměstnání a následně vždy do 15. února učinit Prohlášení poplatníka o tom:

a) jaké jsou u něho skutečnosti pro přiznání slevy na dani podle § 35ba (základní sleva, sleva na invalidní důchod, sleva na průkaz ZTP/P, na studium, popřípadě na manželku s příjmem do 68 000 Kč po skončení roku), popřípadě kdy a jak se v průběhu výkonu závislé činnosti změnily,

b) že za stejný kalendářní měsíc a za stejný rok neuplatňuje slevy na dani u jiného plátce a že u jiného plátce ani současně neučinil Prohlášení,

c) jaký je počet dětí vyživovaných v rámci jeho společné domácnosti a dále

  • jaké skutečnosti jsou u něho dány pro přiznání daňového zvýhodnění na vyživované dítě,
  • zda v případě více vyživovaných dětí uplatňuje daňové zvýhodnění ve třístupňové úrovni na to které dítě a v jaké výši (tj. na první dítě, na druhé dítě, na třetí a každé další dítě), nebo daňové zvýhodnění neuplatňuje
  • zda v rámci téže společné domácnosti uplatňuje daňové zvýhodnění na vyživované osoby i jiná osoba,
  • kdy a jak se případně změnily rozhodné skutečnosti pro přiznání daňového zvýhodnění,
  • jedná-li se o zletilé studující dítě, že nepobírá invalidní důchod ve třetím stupni.
  • že za stejný měsíc a za stejný rok neuplatňuje daňové zvýhodnění na vyživované dítě u jiného plátce a že na konkrétní dítě neuplatňuje daňové zvýhodnění jiná osoba.

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace