Směna nemovitých věcí

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Směna nemovitých věcí (PDF, 479.7 kB)

Autor Ing. Věra Engelmannová

19.4.2016 13:43

Ing. Věra Engelmannová
Směna majetku je stará jako lidstvo samé…a setkáváme se s ní do dnešních dnů. Vyměňuje se něco za něco a cena není obvykle určena.
Jak si s tím poradíme v problematice daně z nabytí nemovitých věcí v roce 2016? Jak v samotném účtování? Má směna ještě „starou výhodu“, kterou měla v dani z převodu nemovitostí? Nemá, bohužel.

PLATÍ pro rok 2016

Vyzkoušejte si s námi, jak zvládnete problematiku směny majetku s paní Věrou Engelmannovou a následně se mnou v příkladu, kde řeším účto a také daň z nabytí. Příklad mi revidovala přímo Věrka Engelmannová.

Těším se na Vaše náměty a reakce.

P.

P. S: Připomínám i starý koordinační výbor z roku 1999, který řešil směnu majetku a je podle mne stále velmi dobře využitelný a možná pro mnohé zapomenutý.


K další pro poplatníky poměrně zásadní změně došlo ve zdanění směnných smluv. Podle zákona o trojdani je poplatníkem daně z převodu nemovitostí v případě směny nabyvatel a převodce rukou společnou a nerozdílnou a daň se vybere z převodu, ze kterého je daň vyšší. Tento způsob zdanění směny nebyl v zákonném opatření převzat, pro směnnou smlouvu není zapracována žádná zvláštní úprava, a proto se postupuje podle úpravy obecné... 

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace