Spis auditora pro provádění zakázky přezkoumání hospodaření

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Spis auditora pro provádění zakázky přezkoumání hospodaření (PDF, 190 kB)

Autor Mgr. et Mgr. Martina Smetanová 

Sdílí Codexis 11.12.2019 10:47

Mgr. et Mgr. Martina Smetanová
Možná jste auditor, který chce přijmout zakázku na „Přezkoumání hospodaření obce“, případně „dobrovolného svazku obcí“. Možná na druhé straně jste obec, která chce více porozumět tomu, co všechno musí auditor splnit při přezkoumání. Možná chcete odejít od přezkoumání krajským úřadem, které je zdarma, a chcete si vyzkoušet práci auditora. Každá obec a dobrovolný svazek obcí jsou oprávněny požádat o přezkoumání krajský úřad do 30. června každého kalendářního roku, anebo v téže lhůtě příslušnému úřadu oznámí, že se rozhodly zadat přezkoumání auditorovi nebo auditorské společnosti.
Zákonným předpisem je zde zákon č. 420/2004 Sb., o přezkoumávání hospodaření územních samosprávných celků a dobrovolných svazků obcí. Nechte se inspirovat od paní Mgr. Martiny Smetanové, ať jste na jedné nebo druhé straně.
A moje rada? Já, kdybych byla zastupitelem obce, tak bych prosazovala přezkoumání hospodaření od kraje a audit účetní závěrky od auditora. Pak bych získala cenný pocit jistoty, že ve schvalování závěrečného účtu a schvalování účetní závěrky nejsem sama. Zodpovědnost je zodpovědnost.

P.
www.pevacoukova.cz

PLATÍ pro rok 2019

Auditorskou činností se podle zákona o auditorech1 rozumí provádění povinného auditu, přezkoumání hospodaření podle zákona o přezkoumání hospodaření2, pokud toto přezkoumání provádí auditor, ověřování účetních záznamů, ověřování jiných ekonomických informací auditorem nebo provádění dalších činností auditorem, pokud tak stanoví jiný právní předpis nebo přímo použitelný předpis Evropské unie, nebo jiné ověřování účetní závěrky, jiných účetních záznamů nebo jejich částí prováděné auditorem.

...


1 Zákon č. 93/2009 Sb. o auditorech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů („zákon o auditorech“)

2 Zákon č. 420/2004 Sb., o přezkoumávání hospodaření územních samosprávných celků a dobrovolných svazků obcí, ve znění pozdějších předpisů („zákon o přezkoumání“)

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace