2019-09 Sponzorský dar a daňová povinnost

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

19.5.2020 10:00

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Dotaz:

 

Dobrý den,

prosím o radu ohledně daru. S.r.o. - fitcentrum - plátce DPH - přijalo sponzorský příspěvek na tělovýchovnou a sportovní činnost ve výši 35tis Kč na bankovní účet. Je tento dar pro fitcentrum osvobozeným příjmem? Může s.r.o. sponzorovi vystavit potvrzení, aby si jej sponzor mohl uplatnit podle §15 jako nezdanitelnou část základu daně? Vyplývá pro fitcentrum nějaká povinnost z hlediska DPH? Předem děkuji za radu.

Doplnění dotazu:

Dobrý den, posílám upřesnění:

Dar byl přijat od jiného s.r.o. - byla sepsána "Sponzorská smlouva" - je zde formulace ..."Firma xx (fitko) se zavazuje využít finanční částky výlučně na tělovýchovnou a sportovní činnost ve smyslu znění této smlouvy. Fi. xx se zavazuje, že umožní firmě yy kdykoli kontrolu, zda sponzorského daru bylo skutečně použito pouze k účelu stanovenému touto smlouvou."

Z příspěvku byl již pořízen Ski trenažér a do konce roku budou pořízeny činky.

Účel je definován tělovýchovou a sportovní činností - viz výše.

Děkuji

Pro zobrazení odpovědi si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace