Vrácení přeplatku na daních z příjmů po novele

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

30.1.2019 15:32 - zdroj: Účetní Portál

Novela zákona o daních z příjmů č. 170/2017 Sb. přinesla změnu ve vracení přeplatků na daních z příjmů. Podle nového ustanovení lze postupovat u daňových přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob podaných v roce 2019 za zdaňovací období kalendářního roku 2018.
Více se dozvíte v článku pana Iva Šestáka.

Petra

PLATÍ pro rok 2018

Jakým způsobem vznikne vratitelný přeplatek u správce daně? Jen v případě, když daňový subjekt nemá nedoplatek na jiném osobním daňovém účtu, na který by mohl být přeplatek převeden.

Daňový subjekt je oprávněn na základě žádosti požádat správce daně dle § 155 zákona č. 280/2009 Sb., daňového řádu, ve znění pozdějších předpisů, dále jen „daňový řád“ o vrácení vratitelného přeplatku. Pokud je částka přeplatku nižší než 100 Kč, tak je vrácen ve výjimečných případech, a to z toho důvodu, aby byla zachována zásada hospodárnosti. V případech, kdy je vratitelný přeplatek v době podání žádosti vyšší než 100 Kč, tak jej správce daně vrátí do 30 dnů ode dne obdržení žádosti. Pokud je v době žádosti přeplatek nižší než 100 Kč, anebo není na daném osobním daňovém účtu přeplatek, tak této žádosti o vrácení přeplatku správce daně vyhoví, pokud bude daný vratitelný přeplatek vyšší než 100 Kč a vznikne do 60 dní ode den podání žádosti o vrácení přeplatku. Přeplatek se vrací u registrovaných daňových subjektů na účet, který určí daňový subjekt při registraci. U subjektů, které registrované u správce daně nejsou, se vrací na bankovní účet nebo adresu uvedené v žádosti o vrácení přeplatku. Pokud je žádosti o vrácení přeplatku vyhověno úplně, tak se rozhodnutí daňovému subjektu neoznamuje, pokud o to není správce daně v žádosti výslovně požádán.

...

Vidíte nyní zkrácený text, objednejte si placený balíček.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace